O nás - Plantizia

Vitajte v zelenom svete plnom izbových rastlín, črepníkov a doplnkov. Sme Evka a Matúš a milujeme rastliny!

Do nášho obchodu poctivo vyberáme zdravé rastlinky rôznych tradičných aj zberateľských druhov. V našej širokej ponuke si teda prídu na svoje začiatočníci a aj skúsení pestovatelia a milovníci rastlín. K rastlinám neodkladne patria aj kvetináče. U nás si máte rozhodne z čoho vybrať. Máme rozsiahlu ponuku dizajnových črepníkov zo všetkých kútov sveta. Mnohé z nich sú ručne vyrábané a preto je každý kus jedinečný. Vyrábame tiež otvorené aj uzavreté rastlinné teráriá, známe tiež aj ako floráriá. V neposlednom rade u nás nájdete nenáročné riasogule špičkovej kvality.

Správna starostlivosť o rastlinky zaručí, že vám vydržia desiatky rokov. Preto sme sa rozhodli všetky naše vedomosti jednoducho a prehľadne spísať. Vytvorili sme pre vás komplexnú sériu článkov s názvom Rastlinný sprievodca, kde nájdete informácie k všetkým izbovým rastlinám. Na našom blogu sa tiež môžete dočítať rôzne tipy a triky, ktoré vám pomôžu pri pestovaní. 

Potrebujete poradiť s niečím na čo bol aj náš blog krátky? Neváhajte nám napísať. Naše znalosti vám radi posunieme. Ak máte cestu okolo našej kamennej predajne, radi vám odborne poradíme aj osobne.

Rastliny sú podľa nás neoddeliteľnou súčasťou príjemného domáceho prostredia. Chceme, aby mať zdravú a prosperujúcu rastlinu v každej domácnosti bolo aj vďaka nám ľahšie ako kedykoľvek predtým.

Nebojíme sa do toho ísť aj vo veľkom. Za roky nášho fungovania sme zorganizovali mnoho súkromných a firemných workshopov s kapacitou aj viac ako 100 účastníkov. Na našich workshopoch vás naučíme vyrábať rastlinné teráriá, správne presádzať rastlinky, či množiť ich odrezkami. Zorganizovali sme tiež výmeny, takzvané swapy odrezkov. Zazelenali sme viaceré kancelárske priestory, gastro prevádzky a robili výsadbu na mieru aj do domácností. Na mieru zvolené rastliny v kombinácii s našou profesionálnou pravidelnou údržbou vytvoria z každého priestoru príjemné a podnetné miesto na prácu či oddych.

Názov Plantizia vznikol spojením anglického slova plant (rastlina) a pôvodom talianskeho slova letizia s významom radosť, šťastie. To sú presne emócie, ktoré človek cíti, keď má okolo seba zelené prostredie. My sme sa túto radosť z rastlín rozhodli preniesli aj do vašich domovov.

plantizia spolocna Plantizia.sk
Evka 600x600 1 Plantizia.sk

Evka
plantizia.sk

Matus 600x600 1 Plantizia.sk

Matúš
plantizia.sk