Riasogule ako symbol večnej lásky

riasogule v akvariu na dreve plantizia Plantizia.sk
Akvárium na dreve stredné s riasoguľami S a M

Riasogule ako symbol večnej lásky

Riasogule sú rozkošné chlpaté zelené vodné rastlinky pôvodom z Japonska. Tieto riasy sýto zelenej farby sú mimoriadne nenáročné na starostlivosť. Častokrát sú dokonca označované za najmenej náročnú rastlinku na svete. Stačí ich mať v studenej vode a prežijú s vami mnoho rokov bez toho, aby ste sa o ne museli starať ako o bežné izbové rastliny. 

Riasogule sú v Japonsku považované za symbol večnej lásky a vraj dokážu vyliečiť aj zlomené srdce. Vychádza to z prastarej japonskej legendy, ktorá sa k týmto milým chlpatým riasam viaže.

Japonská legenda

Legenda rozpráva o tom, ako sa dcéra náčelníka japonského kmeňa, ktorý vládol v riečnom území Akan, zaľúbila do obyčajného chlapca. Jej rodičia ich vzťahu nepriali. Avšak ich láska bola natoľko silná, že sa radšej rozhodli pred nepriazňou radšej ujsť a môcť spoločne žiť.

Pri úteku však nešťastne spadli do rieky a utopili sa.

Traduje sa, že ich duše spojené večnou láskou, sa premenili na zelené riasové guľôčky a spoločne sa plavili po dne.

Práve preto sú riasoguličky v Japonsku označované ako symbol večnej lásky. Tiež sa im pripisuje sila vyliečiť aj zlomené srdce.

Či sa rozhodnete tejto legende veriť alebo nie, ich zamatový, na dotyk mäkký povrch, upokojí vašu dušu a pohľad na ne jednoznačne vyčarí úsmev na nejednej tvári.

riasogule akvarium na dreve plantizia Plantizia.sk
Akvárium na dreve stredné s riasoguľou M
riasogule v akvariu stredny set plantizia 1 Plantizia.sk
Riasogule set stredný

Riasoguličky sú často v domácnostiach používané ako súčasť malých zenových záhradok. Traduje sa, že pôsobia upokojujúco a pozitívne.

Starostlivosť o ne je ľahká. Približne raz za jeden až dva týždne im vymieňame vodu v akváriu. Pri výmene vody by sme mali riasogule jemne pogúľať v dlaniach, aby si držali guľatý tvar. Riasogule nie sú náročné na svetlo, dariť sa im bude dobre v polotieni, kde by iné izbové rastlinky postrádali priame slnečné lúče.

Riasogulička môže byť v akváriu aj sama, ale na základe japonskej legendy ich radi aranžujeme práve aspoň po dvoch kusoch, ako symbol večnej lásky.

Dostupné sety riasoguličiek

-5%
Original price was: 21,90 €.Current price is: 20,90 €.
-14%
Original price was: 36,90 €.Current price is: 31,90 €.

Dostupné samostatné riasogule

-14%
Original price was: 2,90 €.Current price is: 2,50 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *