Set riasoguľa vo váze cylinder

Výhodný set riasoguľa vo váze cylinder s kamienkami je skvelým doplnkom do každej domácnosti. Riasoguľa je nenáročná vodná rastlinka guľatého tvaru. Hovorí sa jej aj machová guľa, riasová guľa, marimo alebo odborne cladophora aegagropila. Riasogule sú nenáročné na starostlivosť aj na svetlo. Vodu im stačí meniť približne raz za dva týždne. Pri výmene vody ich jemne gúľame v dlaniach, aby si udržali pekný tvar.

  • nenáročné na starostlivosť, vhodné aj pre začiatočníkov
  • výborne sa im darí v polotieni a tieni
  • deti riasogule milujú, môžu pri nich trénovať jemnú motoriku a nahradia im domáce zvieratko
  • obľúbené ako darček
  • set obsahuje vázu cylinder, jednu riasoguľu S a balíček bielych kamienkov

8,90 

Zakúpením získate 45 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Set riasoguľa vo váze cylinder – starostlivosť

Riasogule sú sladkovodné riasy, pôvodom z Japonska. Našli sa aj na Islande, v Škótsku a Estónsku. Očaria vás svojim nezvyčajným guľatým tvarom. Tieto milé chlpaté guľôčky sýto zelenej farby sú mimoriadne nenáročné na starostlivosť. Častokrát sú označované za najmenej náročnú rastlinku na svete. Stačí ich mať v studenej vode a prežijú s vami mnoho rokov bez toho, aby ste sa o ne museli starať ako o bežné izbové rastliny. Sú preto vhodné pre začiatočníkov, všetkých tých, ktorí nemajú čas pravidelne sa venovať starostlivosti o rastliny, zábudlivcov a tiež tých, ktorí nemajú doma vhodné svetelné podmienky pre rastliny. Riasogule nielenže prežijú na mieste, kde je málo svetla, ale dokonca sa im v tieni výborne darí.

Svojím milým vzhľadom si získali veľkú obľubu u detí. Malá riasogulička je výborná prvá rastlina pre dieťa. Pomáha učiť dieťa zodpovednosti, rozvíjať jemnú motoriku a častokrát naplní detskú túžbu po domácom zvieratku, keďže vyzerá ako malé chlpaté zvieratko vo vode. Na rozdiel od zvieratiek je však pestovanie riasogúľ bez starostí.

Riasogule občas vyplávajú na hladinu kvôli bublinkám vo vode, ktoré ich nadnášajú. Je to prirodzený, neškodný jav. Po čase opäť klesnú na dno.

K riasoguliam sa viaže stará japonská legenda. Vraví, že dcéra náčelníka japonského kmeňa obývajúceho riečne územie Akan, sa zaľúbila do obyčajného chlapca. Keďže jej rodičia ich vzťahu nepriali, zaľúbenci sa rozhodli pred nepriazňou radšej ujsť. Pri úteku však nešťastne spadli do rieky a utopili sa. Traduje sa, že ich duše spojené večnou láskou, sa premenili na zelené riasové guľôčky a spoločne sa plavili po dne. Preto sú riasogule v Japonsku považované za symbol večnej lásky a vraj dokážu vyliečiť aj zlomené srdce. Či sa rozhodnete tejto legende veriť alebo nie, ich zamatový, na dotyk mäkký povrch, upokojí Vašu dušu a pohľad na ne jednoznačne vyčarí úsmev na nejednej tvári.

Riasoguličky sú často používané do malých zenových záhradok. Traduje sa, že pôsobia upokojujúco a pozitívne.

Tento výhodný set je minimalistický spôsobov aranžovania riasogúľ. V štíhlej váze riasoguľa pekne vynikne. Jej sýta zelená farba je doplnená o kontrastné biele kamienky.

Starostlivosť

Umiestnenie: na miesto mimo slnečných lúčov, do polotieňa alebo tieňa.

Starostlivosť: vodu vymieňame približne raz za 1 – 2 týždne. Pri výmene vody riasogule jemne pogúľame v dlaniach. Môžeme ich tiež premyť pod prúdom pomaly tečúcej studenej vody.

Voda: chladná voda z kohútika. Môžeme ju nechať odstáť pred vložením riasogule. Ak máme tvrdú vodu, môžeme použiť aj filtrovanú, neperlivú stolovú či minerálnu vodu alebo vychladenú prevarenú vodu.

Náročnosť: nízka, vhodná aj pre začiatočníkov.

Teplota: teplota vody by sa mala pohybovať medzi 10 – 30 °C. V teplejších mesiacoch vymieňame vodu častejšie za chladnú, alebo do akvária pridáme kocku ľadu, ktorá vodu schladí.

Životnosť a rast: riasoguľa prežije dlhé roky, ale rastie pomaly. Za rok narastie približne o 0,5 – 1 centimeter.

Množenie: delením. Väčšiu riasoguľu rozdelíme na menšie časti, ktoré zviažeme do guľatého tvaru a pravidelne gúľame v dlaniach.

Dekorovanie: do akvária môžeme pridať väčšie dekoračné kamienky či mušle.

Ďalšie informácie

Botanický názov: Cladophora aegagropila
Iné názvy: Riasoguľa zelená, Řasokoule zelená, Marimo, Marimo moss, Marimo moss ball, Riasová guľa, Machová guľa, Riasoguľka, Cladophora linnaei, Cladophora ball, Riasogule set malý
Bezpečná pre domácich miláčikov a deti: áno
Priemer vázy cylinder Ø 10 cm
Výška vázy cylinder 14 cm
Veľkosť riasogule: S
Balenie: set riasogúľ malý zasielame bezpečne zabalený tak, aby prežil aj dlhšiu cestu. Kamienky sú zabalené suché, pred použitím ich treba premyť pod prúdom tečúcej vody. Riasoguľa je zabalená vlhká v uzatvárateľnom vrecku, vďaka čomu počas cesty neuschne a príde bezpečne k až k vám domov

Ďalšie informácie o pestovaní a rôzne zaujímavosti o riasoguľkách sa dočítate na našom blogu.

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Set riasoguľa vo váze cylinder

  1. Slovenčina

    henriettazsigmondova (overený zákazník)

    Krásna riasoguľa, kúpila som aj ako darček, môžem len odporúčať ak niekto nemá veľa času a chcel by mať peknú rastlinku doma, nenáročná na starostlivosť.

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

set riasogula vo vaze cylinder
Set riasoguľa vo váze cylinder
Zakúpením získate 45 vernostných lístkov!