Riasogule – 10 otázok a odpovedí o starostlivosti

1. Čo robiť, keď mi príde riasogulička?

Riasoguličku po odbalení balíčka vložíme do studenej odstátej vody. Ak máme set, ktorý obsahuje aj kamienky, tie pred aranžovaním do akvária poriadne premyjeme pod tečúcou vodou.

2. Môžem mať riasogule položené na parapete?

Keďže riasogule pochádzajú z dna jazier, nie sú zvyknuté na priame slnečné lúče a teda by sa im v tesnej blízkosti okna nepáčilo. Ak aj máte okno cez ktoré nesvieti veľa slnka, v zime by radiátor pod parapetom veľmi zohrieval riasoguličkám vodu a teda je lepšie umiestniť ich radšej niekam do stredu miestnosti.

3. Môžem riasoguličky gúľať v rukách aj častejšie ako raz za dva týždne?

Áno, riasoguličky sa v prírode vďaka pohybu vody gúľajú neustále a teda ani pravidelnejšie gúľanie v rukách im neublíži.

4. Nevadí riasoguľkám tvrdá voda?

Riasoguliam nevadí tvrdá voda, avšak na akváriu sa vám môže vytvárať usadenina z vodného kameňa a teda bude treba akvárium pravidelne od nej čistiť. Aby ste tomu predišli, môžete vodu prevariť a keď úplne ochladne tak ju môžete naliať do akvária.

5. Môže byť riasoguľa aj v zatvorenej nádobke?

Áno, môže, ale treba ju pravidelne otvárať aby sa dnu dostal čerstvý vzduch.

6. Robím niečo zle ak riasoguľka vyplávala na hladinu?

Je úplne v poriadku ak riasogulička pláva na hladine. Je to spôsobené tým, že ju nadľahčia vzduchové bublinky. Deje sa to najmä ak majú riasoguličky čerstvo vymenenú vodu, alebo majú viac svetla.

7. Môžem mať riasogule v miestnosti bez okna?

Riasogule veľmi dobre zvládajú tieň, avšak na to aby mohla prebiehať fotosyntéza potrebujú aspoň nejaké denné svetlo, nie však priame slnko.

riasogule v akvariu na dreve plantizia.sk 2 Plantizia.sk

8. Idem na dlhšie preč. Zvládne to moja riasoguľa?

Áno, riasogule zvládnu bez starostlivosti aj viac ako dva týždne. Dôležité je však dobre ich pripraviť na tento čas. Pred cestou im treba vymeniť vodu za úplne najstudenšiu aká vám tečie v kohútiku. Akvárium je dobré naplniť až po okraj, aby sa zabránilo tomu, že riasoguľa bude trčať von z vody, keď sa nejaká jej časť odparí. Umiestnite riasogule na chladné tienisté miesto. Samozrejme hneď po príjazde im vymeňte vodu za čistú a doprajte im dlhšie pogúľanie v rukách ako zvyčajne.

9. Čo mám robiť keď sa mi v lete vodu v akváriu s riasoguľami prehrieva?

Môžete im hodiť do akvária kocku ľadu, ktorá zníži teplotu vodu. Taktiež môžete celé akvárium dať na pár hodín do chladničky.

10. Robím niečo zle ak sa mi riasogulička začala trhať?

Riasoguľa sa množí delením a teda je pre ňu úplne prirodzené, že sa začne v istom veku sama deliť. Môžete jej pomôcť a rozdeliť ju na dve alebo viac menších kúskov a tie potom gúľať samostatne alebo ju môžete zviazať tenkou nitkou a ona postupne zrastie späť do jedného kusu.

Aktuálne dostupné riasogule

-14%
Original price was: 2,90 €.Current price is: 2,50 €.
-14%
Original price was: 36,90 €.Current price is: 31,90 €.

1 thoughts on “Riasogule – 10 otázok a odpovedí o starostlivosti

  1. Anna says:

    Prosím poraďte mi. Keď som dávala vodu priamo z vodovodu tak boli všetky guličky v poriadku a potom som sa dočítala, že treba dávať vychladenú prevarenú vodu tak sa to všetko pos…. Guličky niektoré mi zmäkli akoby zmľandraveli a trošku smrdia. Viete mi povedať čo sa s nimi deje? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *