Esenciálny olej Gaultéria 10 ml

100% esenciálny olej Gaultéria nám pomôže najmä s bolesťami a zápalmi pohybového aparátu. Stimuluje krvný obeh a tým zahrieva. Pomáha proti bolestiam hlavy a je prospešný pri únave.

✓  čistí vzduch

✓  zlepšuje psychický stav

✓  pomáha s dýchacími problémami

✓  odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Gaultéria je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Gaultéria

Gaultériový esenciálny olej má silné protireumatické účinky. Preto je vhodný najmä na masáž. Pôsobí proti bolesti, stuhnutosti, zápalom a opuchom. Stimuluje krvný obeh, čím zahrieva.

Pôsobí aj na problémy spojené s dýchacími cestami. Najčastejší spôsob, akým ho môžeme použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri, či v aromalampe. Čistí nie len vzduch, ale aj povrchy, preto je vhodné používať ho v čistiacich prostriedkoch.

Esenciálny olej gaultéria podporuje zdravie obličiek a vylučovacieho systému, takže podporuje detoxikáciu a čistenie tela. Vhodný je aj pri chorobách močových ciest.

Pôsobí tiež na trávenie. Zvyšuje vstrebávanie živín a zlepšuje peristaltiku čriev.

Vhodný je na použitie v kozmetických prípravkoch. Pomáha pokožke regenerovať sa. Zmierňuje opuch a začervenanie. Treba ho však používať v malej koncentrácii.

Reguluje systémy v tele. Zlepšuje imunitu a pomáha vyrovnať sa so stresom. Reguluje aj potenie. Udržiava silnejší imunitný systém.

Esenciálny olej gaultéria je skvelým bojovníkom s migrénou, či s bolesťou hlavy zo stresu, preťaženia alebo zlého vzduchu. Veľmi prospešný vie byť pri únave, najmä chronickej. Stimuluje činnosť mozgu a pamäť.

Pri masáži a potieraní eliminuje gaultéria bolesť kĺbov a svalov, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče. Zvyšuje prekrvenie končatín, prietok a cirkuláciu krvi.

Esenciálny olej gaultéria pôsobí proti baktériám a plesniam. Urýchľuje hojenie rán tým, že ich čistí. Tiež podporuje regeneráciu buniek.

Má výborné účinky aj na našu psychiku. Zmierňuje úzkosť a stres.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia gaultériového esenciálneho oleja pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, je vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi, ktoré podporia jeho blahodarné účinky. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, cornmint, či šalviou, čo aj posilňuje dezinfekčné účinky. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s citrusmi, napríklad s citrónom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť tangerínku. Tiež sa hodí k vôňam ihličnatých stromov, ako je smrek, borovica či cyprus. Pre zimnú kombináciu môžeme pridať škoricu, badián, či klinček.

Do kúpeľa

V kúpeli je gaultériový esenciálny olej veľmi osviežujúci. Pôsobí na bolesť a stuhnutie tela. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode.

Na masáž

Masáž so gaultériovým esenciálnym olejom je skvelým relaxačným prostriedkom. Uľavuje od bolesti svalov a kĺbov a zlepšuje cirkuláciu krvi. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami esenciálneho oleja gaultéria.

Sauna

Sauna s pridaním gaultériového esenciálneho oleja je veľmi obľúbená.  Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách a ďalších problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme mätový esenciálny olej zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej mäta pieporná pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Pri dýchacích problémoch sa naparujeme. Skombinujeme napríklad so šalviou.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Gaultéria je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Gaultéria

100 % esenciálny olej Gaultéria

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Čína
Latinský názov Gaultheria Procumbens
Použitá časť rastliny Listy
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami ako nádcha, alergia, astma, bronchitída…, pomoc pri migréne a bolestiach hlavy, zmiernenie stresu a úzkosti, eliminácia bolesti kĺbov a svalov, zmiernenie opuchy a uvoľňuje kŕče, osvieženie miestnosti, detoxikácia organizmu, odpudenie komárov a kliešťov
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Gaultéria 10 ml”

esenciálny olej gaulteria silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Gaultéria 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!