Ficus elastica ‘Belize’

Ficus elastica ‘Belize’ vás očarí panašovanými zeleno-ružovými listami, ktoré vyzerajú ako namaľované. Každý je úplne iný, ako malé umelecké dielo. Na rozdiel od svojich zelených príbuzných vyžaduje tento druh viac svetla, avšak na zálievku náročný nie je. Svojim netradičným vzhľadom skvele vynikne medzi ďalšími izbovými rastlinami.

  • vhodný na rozptýlené svetlo
  • zalievať ho treba vždy, keď vrchná vrstva pôdy preschne
  • výnimočné vyfarbenie listov
  • priemer kvetináča 14 cm

16,90 

Nie je na sklade

Nechajte sa informovať o opätovnom naskladnení tohto produktu.

Ficus elastica ‘Belize’

Ficus elastica ‘Belize’ sa radí medzi nezvyčajné izbové rastliny. Má jedinečné ružovo-zelené listy, ktoré vyzerajú ako namaľované. Ponášajú sa na listy Ficusu ’Tineke’, ktoré majú podobný vzor, ale bielo-zelené sfarbenie. Každý list má na sebe iný vzor.

Ficusy sú nenáročné rastliny, príbuzné s figovníkom. Druhy pestované ako izbovky sa pestujú pre ich rozmanité okrasné listy. Častokrát ficusy bývajú prvou rastlinkou začínajúceho rastlinára.

Ak sa pri ich pestovaní vyvarujeme nevhodnému umiestneniu, budú nás tešiť aj desaťročia. Ficusy sú vďačnými rastlinami, ktoré nie je náročné pestovať.

Pri nových listoch sa môžete vždy tešiť, aké malé umelecké dielo sa vám na rastlinke otvorí. Jeho výnimočný vzhľad oživí zbierku každého milovníka rastlín.

V prírode rastú fikusy ako strom. Môžu vyrásť až do výšky 20 – 40 metrov. V domácich podmienkach dorastajú len do menších rozmerov.

Starostlivosť

Umiestnenie: vhodné je umiestnenie na miesto s množstvom rozptýleného svetla. Zle znáša prievan a blízkosť radiátora. Nemá veľmi rád ani premiestňovanie z miesta na miesto.

Zalievanie: medzi zálievkami treba nechať vrchnú vrstvu substrátu preschnúť. Polievame ho približne raz do týždňa, v lete môžeme častejšie, v zime naopak zálievku obmedzíme. Dávame pozor, aby nikdy nestál vo vode.

Vlhkosť: vyššiu vzdušnú vlhkosť má fikus veľmi rád, ale zaobíde sa aj bez nej. Môže byť umiestnený v blízkosti zvlhčovača vzduchu, no postačí mu listy príležitostne rosiť rozprašovačom.

Náročnosť: nízka, vhodný pre začiatočníkov aj pre skúsenejších pestovateľov.

Substrát a presádzanie: každú jar presádzame do nového kvetináča, ktorý je o 1 – 2 cm širší ako ten pôvodný. Vhodný je substrát na izbové rastliny.

Hnojenie: od jari do jesene pravidelne aplikujeme hnojivo pre zelené izbové rastliny.

Množenie: môže sa množiť vrcholovými odrezkami zakorenenými vo vode či pôde. Je vhodné použiť aj práškový stimulátor rastu.

Podrobnejšie informácie, pestovateľské tipy a triky a tiež rôzne zaujímavosti sa dočítate v článku Fikusy v našom Rastlinnom sprievodcovi.

Ďalšie informácie

Botanický názov: Ficus elastica ‘Belize’
Iné názvy: Figovník kaučukový Belize, Gumovník Belize, Ficus elastica tineke ružový
Bezpečný pre domácich miláčikov a deti: Nie, požitie častí rastliny môže spôsobiť tráviace ťažkosti.
Priemer kvetináča: Ø 14 cm

Rastlinu dodávame zasadenú v plastovom kvetináči. Z našej ponuky si k nej môžete vybrať vhodný dekoračný kvetináč.

Priemer kvetináča

14 cm

Umiestnenie

Vlastnosti

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Ficus elastica ‘Belize’

  1. Andrea Brezová (overený zákazník)

    Dorazil v poriadku a krásne panášovaný. Potrebuje “trošku” podoprieť.

Pridať recenziu