Florasin Lignovit FE 500 ml

Florasin Lignovit Fe je tekuté hnojivo so zvýšeným obsahom železa určené na liečbu chlorózy – žltnutia listov pomedzi žilnatinu v dôsledku nedostatku železa a pre rastliny, ktoré potrebujú zvýšený príjem tohto prvku.

  • výživné hnojivo s prídavkom železa vhodné aj na liečbu chlorózy
  • patrí medzi chemické postreky a hnojivá
  • aplikácia postrekom alebo zálievkou

2,90 

Florasin Lignovit Fe je tekuté hnojivo so zvýšeným obsahom železa
Florasin Lignovit FE 500 ml

2,90 

Zakúpením získate 15 vernostných lístkov!

Florasin Lignovit Fe

Pôsobenie prípravku

Kvapalný koncentrát určený na aplikáciu v rastlinnej poľnohospodárskej výrobe na preventívne a kuratívne odstraňovanie nedostatku rastlinami asimilovaného železa a liečenie chloróz.

Dobre sa uplatňuje pre preventívne postreky viniča, kôstkovín, bobuľovín, jadrového ovocia, okrasných rastlín, zeleniny a u všetkých poľných kultúr, predovšetkým na stanovištiach s vysokým obsahom vápnika a vyšším hnojením fosforom. Nedostatok železa sa môže objavovať hlavne na alkalických pôdach bohatých na vápnik. Na kyslých pôdach môže byť deficit železa obvykle vtedy, ak je v pôde vyšší obsah mangánu. Hnojivo je svojim zložením a kvalitou porovnateľné s Ferrovitom.

Kedy aplikovať hnojivo?

Hnojivo aplikujeme pri prejavoch chlorózy postrekom alebo zálievkou. Pri preventívnom dopĺňaní železa je vhodné hnojivo aplikovať na jar. Postrek aplikujeme 4 krát, každých 14 dní. Aplikáciu zálievkou neopakujeme. Alternatívou k tomuto postreku je prírodný postrek FerrumOil.

Ako namiešať postrek Florasin Lignovit Fe na rastliny?

Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

  • úplne čistý prázdny rozprašovač
  • 3 – 5 ml postreku na 1 l čistej vody (prevencia 3 ml, chloróza podľa stupňa napadnutia)

Postup miešania je nasledovný:

  1. V polovici objemu rozprašovača zmiešajte vodu so saponátom na riad. Voda by mala byť izbovej teploty, nemala by byť ani veľmi studená, ani veľmi horúca. Poriadne saponát vo vode rozmiešajte.
  2. Postrek vo fľaštičke premiešajte a nalejte do rozprašovača, ktorý ste predtým naplnili do polovice. Dolejte čistou vodou.
  3. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.

Toto hnojivo sa môže aplikovať aj zálievkou v rovnakej koncentrácii.

Termín aplikácie

Optimálna doba pre preventívnu mimokoreňovú listovú aplikáciu je po olistení hneď na začiatku vegetačného obdobia, pri neopadavých rastlinách na jar. Postrek nie je vhodné realizovať v období kvitnutia. Odporúča sa vykonať aspoň štyri postreky v asi dvojtýždňových intervaloch. Postrek aplikujeme ráno alebo večer pri teplote 15 – 21°. Listy musia byť zmáčané postrekom z oboch strán.

Pri silnejších prejavoch chlorózy sa odporúča aj pôdna aplikácia. Dávkovanie závisí od druhu a citlivosti pestovanej kultúry, jej vzrastu a stupňa chlorotického napadnutia. U drevín a trvaliek je vhodná hĺbková injektáž ku koreňovému systému rastliny.

Účinná látka v postreku

  • železo (Fe) v lignosulfónovej forme 2,5%

Hnojivo je tiež zdrojom organicky viazaného dusíka, uhlíka, síry, vápnika a titánu, pričom obsahuje povrchovo aktívne látky prírodného pôvodu, ktoré fungujú ako zmáčadlo

Na aké choroby účinkuje Florasin Lignovit Fe?

  • chloróza

Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.

Objem: 500 ml

Veľkosť balenia

500 ml

Účinok

Preventívny

Účinný na

Chloróza

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Florasin Lignovit FE 500 ml”