Indian Natural – Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo

Tmavá farba indigo sa používa v kombinácii s hennou pre dosiahnutie rôznych hnedých až čiernych odtieňov vlasov. Podľa pomeru kombinovanej henny a indiga dosiahnete rôzne odtiene prírodnej farby na vlasy. Pre najintenzívnejšiu čiernu farbu využite farbenie v dvoch krokoch. Návod na aplikáciu nájdete v popise nižšie. Henna nie je súčasťou balenia, ale môžete si ju objendať tu.

  prírodné farbivo

  môžete si namiešať ľubovoľný odtieň od červeno-hnedej, cez rôzne hnedé až po čiernu

  vhodné pre všetky odtiene vlasov

Indigo je vhodné aj pre vegánov.

8,50 28,50 

Možnosti dopravy

Kategória:

Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo značky Indian Natural Hair Care

Indigo je čierne prírodné farbivo z rozdrvených lístkov rastliny Indigofera Tinctoria vhodné na kombinovanie s hennou pre dosiahnutie rôznych odtieňov. Pri miešaní s hennou v rozličných pomeroch je možné dosiahnuť rôzne odtiene hnedej až po čiernu. Pri dvojfázovom farbení indigom sa dosiahne sýta intenzívna čierna farba vlasov. Samotné indigo farbí do tmavomodrých odtieňov.

Upozornenie: Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa nedoporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou henny a indiga odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Použitie

Jednofázové farbenie kombinovaním henny a indiga

  Červeno – hnedý odtieň pomer henna : indigo – 1 : 1

  Hnedý odtieň pomer henna : indigo – 1 : 2

  Tmavohnedý odtieň pomer henna : indigo – 1 : 3

 1. Ako prvú si pripravíme hennu. Vybrané množstvo zalejeme vodou s teplotou cca 60°C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Hennu poriadne vymiešame s vodou a vytvoríme tak kašu s konzistenciou podobnou jogurtu. Hennu necháme niekoľko hodín odstáť, aby sa uvoľnili pigmenty.
 2. Ako druhé si pripravíme indigo. Vybrané množstvo zalejeme vodou s teplotou maximálne 50°C. K indigu pridáme štipku soli, pretože pigment indiga sa uvoľňuje v zásaditom prostredí. Dobre indigo s vodou zamiešame a necháme odstáť 15 minút.
 3. Nakoniec zmiešame indigovú s hennovou kašou a rovnomerne nanesieme od korienkov do celej dĺžky vlasov.
 4. Vlasy zabalíme do igelitovej fólie alebo sprchovej čiapky a potom do uteráka, aby mohla prírodná farba pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
 5. Farbu necháme na vlasoch minimálne 1-2 hodiny. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny.
 6. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy

Dvojfázové farbenie pre získanie intenzívnej čiernej farby

 1. Fáza
  Hennový prášok zalejeme vodou s teplotou cca 60°C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Hennu s vodou dobre premiešame, kým nevznikne kaša bez hrudiek. Do tejto zmesi môžeme pridať pre lepšie uvoľnenie farbiva šťavu z polovice citrónu. Vytvorenú kašu nanesieme na vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou fóliou a uterákom. Prípravok necháme pôsobiť minimálne 1-2 hodiny. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným spôsobom.
 2. Fáza
  Indigo zalejeme vodou s teplotou maximálne 50°C (vyššia teplota farbivo znehodnotí). Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Indigo s vodou poriadne zamiešame až kým nevznikne kaša bez hrudiek. Do kaše pridáme lyžičku soli na lepšie uvoľnenie pigmentu. Vytvorenú kašu nanášame na vlasy. Tie potom prikryjeme igelitovou fóliou a uterákom. Necháme pôsobiť minimálne 1 hodinu. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich účinkov. Následne vlasy umyjeme a ošetríme bežným postupom.

Výsledný odtieň sa farebne ustáli po 24 hodinách.

Prírodné farby na vlasy farbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov. Čím sú pôvodné vlasy tmavšie tým menší bude farebný efekt.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Pôvodná farba vlasov

Henna povodna farba Plantizia.sk

Orientačné zafarbenie vlasov po dvojfázovým farbení hennou a indigom

Henna povodna farba Plantizia.sk

Balenie: Papierová krabička s priehľadným vreckom vnútri.

Hmotnosť čiernej farby Indigo je 200 g / 1 kg.

Zloženie čiernej farby na kombinovanie s hennou Indigo

100% prášok z rozdrvených lístkov rastliny Indigofera Tinctoria

Značka

Indian Natural

Veľkosť

200 g, 1 kg

Odtiene

Čierne

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Indian Natural – Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo”

indian natural indigo cierna farba na vlasy
Indian Natural – Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo
8,50 28,50  Select options