Indian Natural – Svetlohnedá farba na vlasy Henna, Indigo & Amla

Svetlohnedá prírodná farba na vlasy je vhodne namiešaná zmes prírodnej henny na vlasy s tónmi indiga, amly a ďalších indických byliniek. Táto prírodná farba v sebe spája blahodarné účinky so šetrným nafarbením vlasov do príjemných odtieňov svetlohnedej farby. Svetlé vlasy zafarbí vo svetlohnedých odtieňoch, tmavým dodá jemný medeno-hnedý odlesk a tiež prekryje aj šediny.

  prírodná farba na vlasy

  regeneruje, vyživuje a posilňuje vlasy

  vhodná pre všetky odtiene vlasov

  prekryje aj šediny

  má jednoduchú aplikáciu

Hnedá prírodná farba je vhodná aj pre vegánov.

8,50 28,50 

Kategórií:

Svetlohnedá prírodná farba na vlasy Henna, Indigo & Amla značky Indian Natural Hair Care

Indická prírodná henna je prášok získaný z vysušených a rozdrvených lístkov tradičnej indickej rastliny Lawsonia Inermis, ktorá obsahuje čisto prírodnú látku lawson, ktorá sa viaže na vlasové proteíny a vytvára medený odtieň.

Indigo je čierne prírodné farbivo z rozdrvených lístkov rastliny Indigofera Tinctoria vhodné na kombinovanie s hennou pre dosiahnutie rôznych hnedých odtieňov.

Amla sa používa ako prírodný kondicionér na vlasy alebo vlasový zábal. Obsahuje aminokyseliny a vitamín C, ktoré pomáhajú vyživovať a detoxikovať vlasové folikuly. Amla zanecháva vlasy hladké a lesklé. Vlasy tiež regeneruje a bojuje proti ich vypadávaniu a šediveniu. Spoločne s ďalšími indickými bylinkami zosvetlia farbu henny a indiga.

Kombinácia henny, indiga, amly a ďalších byliniek teda zafarbí vlasy do svetlohnedých odtieňov.

Táto prírodná farba na vlasy má blahodarný vplyv na pokožku hlavy, eliminuje nadmerné mastenie vlasov, zabraňuje tvorbe lupín a iných chorôb pokožky hlavy. Vlasy tiež spevňuje a dodáva im lesk.

Upozornenie: Pred aplikáciou farby na vlasy odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu pokožky s indigom. Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou henny odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Na akú farbu vám chytí?

Prírodné farby nemajú schopnosť zasvetľovať vlasy. Farbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov. Čím sú pôvodné vlasy tmavšie, tým tmavší bude farebný efekt.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Pôvodná farba vlasu:

Henna povodna farba Plantizia.sk

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

orientacne zafarbenie svetlohneda henna Plantizia.sk

Mýty o farbách s hennou

Chytí mi farba do zelena?

Farba obsahujúca hennu môže chytiť do zelena v prípade, že zreaguje s chemickými farbami, ktoré boli predtým aplikované na vlasy. Preto odporúčame medzi chemickým farbením a aplikáciou henny dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Naozaj nemôžem na chemicky farbené vlasy už použiť hennu?

Henna sa môže použiť aj na chemicky farbené vlasy. Po farbení chemickými farbami však odporúčame dodržať minimálnu dobu 4 týždňov pred aplikáciou henny. Je to z dôvodu, aby henna dokázala preniknúť do štruktúry vlasu a odovzdať mu farebný pigment a blahodarné účinky.

Je henna permanentná farba alebo sa vymýva?

Prírodná hnedá farba sa postupne mierne vymýva a teda odtieň sa môže časom mierne zosvetliť.

Použitie

  1. Do misky si pripravíme 50 – 100 g prírodnej farby. Množstvo volíme podľa dĺžky vlasov. Pre krátke vlasy stačí 50 g, pri dlhších vlasoch množstvo navyšujeme podľa potreby až po 100 g. Prášok zalejeme vodou teploty cca 50° C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Prírodnú farbu s vodou poriadne premiešame, kým nevznikne homogénna kaša bez hrudiek.
  2. Vlasy pred použitím farby umyjeme a necháme mierne vlhké. Vytvorenú kašu nanesieme na pokožku hlavy a vlasy. Potom ich prikryjeme igelitovou čiapkou alebo fóliou a uterákom, aby mohla henna pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
  3. Farbu na vlasoch necháme pôsobiť minimálne jednu hodinu. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita blahodarných účinkov prírodnej farby. Pri vlasoch so šedinami odporúčame prírodnú farbu nechať pôsobiť minimálne 120 minút. V prípade neúplného prekrytia šedín, aplikujeme farbu ešte raz.
  4. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy.

Balenie: Papierová krabička s priehľadným vreckom vnútri.

Hmotnosť:  200 g / 1 kg.

Zloženie svetlohnedej prírodnej farby na vlasy Henna, Indigo & Amla

prášok z listov indickej rastliny Lawsonia intermis (Henna), prášok z listov rastliny Indigofera Tinctoria, prášok z ovocných bobúľ indického egrešu Emblica Officinalis (Amla), prášok z ovocných bobúľ Acacia Concinna, prášok z listov Bacopa monniera, prášok z listov Eclipta prostrata, prášok z listov Dostachys jatamansi

Značka

Indian Natural

Odtiene

Hnedé, Svetlé

Veľkosť

200 g, 1 kg

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Indian Natural – Svetlohnedá farba na vlasy Henna, Indigo & Amla”

indian natural svetlohneda farba na vlasy henna indigo amla prirodna farba
Indian Natural – Svetlohnedá farba na vlasy Henna, Indigo & Amla
8,50 28,50  Select options