Indian Natural – Svetlohnedá farba na vlasy Henna, Indigo & Amla

Svetlohnedá prírodná farba na vlasy je vhodne namiešaná zmes prírodnej henny na vlasy s tónmi indiga, amly a ďalších indických byliniek. Táto prírodná farba v sebe spája blahodarné účinky so šetrným nafarbením vlasov do príjemných odtieňov svetlohnedej farby. Svetlé vlasy zafarbí vo svetlohnedých odtieňoch, tmavým dodá jemný medeno-hnedý odlesk a tiež prekryje aj šediny.

  prírodná farba na vlasy

  regeneruje, vyživuje a posilňuje vlasy

  vhodná pre všetky odtiene vlasov

  prekryje aj šediny

  má jednoduchú aplikáciu

Hnedá prírodná farba je vhodná aj pre vegánov.

8,50 28,50 

indian natural svetlohneda farba na vlasy henna indigo amla prirodna farba
Indian Natural – Svetlohnedá farba na vlasy Henna, Indigo & Amla

Kategórie: Značka:

Svetlohnedá prírodná farba na vlasy Henna, Indigo & Amla značky Indian Natural Hair Care

Indická prírodná henna je prášok získaný z vysušených a rozdrvených lístkov tradičnej indickej rastliny Lawsonia Inermis, ktorá obsahuje čisto prírodnú látku lawson, ktorá sa viaže na vlasové proteíny a vytvára medený odtieň.

Indigo je čierne prírodné farbivo z rozdrvených lístkov rastliny Indigofera Tinctoria vhodné na kombinovanie s hennou pre dosiahnutie rôznych hnedých odtieňov.

Amla sa používa ako prírodný kondicionér na vlasy alebo vlasový zábal. Obsahuje aminokyseliny a vitamín C, ktoré pomáhajú vyživovať a detoxikovať vlasové folikuly. Amla zanecháva vlasy hladké a lesklé. Vlasy tiež regeneruje a bojuje proti ich vypadávaniu a šediveniu. Spoločne s ďalšími indickými bylinkami zosvetlia farbu henny a indiga.

Kombinácia henny, indiga, amly a ďalších byliniek teda zafarbí vlasy do svetlohnedých odtieňov.

Táto prírodná farba na vlasy má blahodarný vplyv na pokožku hlavy, eliminuje nadmerné mastenie vlasov, zabraňuje tvorbe lupín a iných chorôb pokožky hlavy. Vlasy tiež spevňuje a dodáva im lesk.

Upozornenie: Pred aplikáciou farby na vlasy odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu pokožky s indigom. Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa neodporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou henny odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Na akú farbu vám chytí?

Prírodné farby nemajú schopnosť zasvetľovať vlasy. Farbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov. Čím sú pôvodné vlasy tmavšie, tým tmavší bude farebný efekt.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Pôvodná farba vlasu:

Henna povodna farba Plantizia.sk

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

orientacne zafarbenie svetlohneda henna Plantizia.sk

Mýty o farbách s hennou

Chytí mi farba do zelena?

Farba obsahujúca hennu môže chytiť do zelena v prípade, že zreaguje s chemickými farbami, ktoré boli predtým aplikované na vlasy. Preto odporúčame medzi chemickým farbením a aplikáciou henny dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Naozaj nemôžem na chemicky farbené vlasy už použiť hennu?

Henna sa môže použiť aj na chemicky farbené vlasy. Po farbení chemickými farbami však odporúčame dodržať minimálnu dobu 4 týždňov pred aplikáciou henny. Je to z dôvodu, aby henna dokázala preniknúť do štruktúry vlasu a odovzdať mu farebný pigment a blahodarné účinky.

Je henna permanentná farba alebo sa vymýva?

Prírodná hnedá farba sa postupne mierne vymýva a teda odtieň sa môže časom mierne zosvetliť.

Použitie

  1. Do misky si pripravíme 50 – 100 g prírodnej farby. Množstvo volíme podľa dĺžky vlasov. Pre krátke vlasy stačí 50 g, pri dlhších vlasoch množstvo navyšujeme podľa potreby až po 100 g. Prášok zalejeme vodou teploty cca 50° C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Prírodnú farbu s vodou poriadne premiešame, kým nevznikne homogénna kaša bez hrudiek.
  2. Vlasy pred použitím farby umyjeme a necháme mierne vlhké. Vytvorenú kašu nanesieme na pokožku hlavy a vlasy. Potom ich prikryjeme igelitovou čiapkou alebo fóliou a uterákom, aby mohla henna pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
  3. Farbu na vlasoch necháme pôsobiť minimálne jednu hodinu. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita blahodarných účinkov prírodnej farby. Pri vlasoch so šedinami odporúčame prírodnú farbu nechať pôsobiť minimálne 120 minút. V prípade neúplného prekrytia šedín, aplikujeme farbu ešte raz.
  4. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy.

Balenie: Papierová krabička s priehľadným vreckom vnútri.

Hmotnosť:  200 g / 1 kg.

Zloženie svetlohnedej prírodnej farby na vlasy Henna, Indigo & Amla

prášok z listov indickej rastliny Lawsonia intermis (Henna), prášok z listov rastliny Indigofera Tinctoria, prášok z ovocných bobúľ indického egrešu Emblica Officinalis (Amla), prášok z ovocných bobúľ Acacia Concinna, prášok z listov Bacopa monniera, prášok z listov Eclipta prostrata, prášok z listov Dostachys jatamansi

Značka

Indian Natural

Odtiene

Hnedé, Svetlé

Veľkosť

200 g, 1 kg

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Indian Natural – Svetlohnedá farba na vlasy Henna, Indigo & Amla”