Kvitok – Ochranný tuhý kondicionér pre jemné a mastné vlasy

Tuhý kondicionér je ľahký a vhodný pre jemné, tenké, rovné a rýchlo sa mastiace vlasy. Pomáha s rozčesávaním vlasov, vlasy uhladzuje a zabraňuje ich krepovitému vzhľadu. Kondicionér tiež ochraňuje vlasy pred poškodením a lámaním. Vďaka praktickej veľkosti je vhodný aj na cestovanie.

   uľahčuje rozčesávanie, pôsobí antistaticky, redukuje „krepovitosť“

   chráni vlasy pred poškodením, predchádza ich štiepeniu

   je šetrný k životnému prostrediu, kompletne biodegradovateľný

   nezaťažuje vlasy

   malý, ľahký a dobre prenosný

Tuhý kondicionér je vhodný aj pre vegánov.

4,90 9,60 

Kategórií:

Ochranný tuhý kondicionér pre jemné a mastné vlasy značky Kvitok

Tuhý kondicionér je skvelá less-waste, vegánska a ekologická alternatíva ku konvenčným kondicionérom.

Slnko, chlad, česanie, drhnutie uterákom, farbenie, žehlenie, fénovanie, tvrdá voda… To všetko náš vlas poškodzuje a stáva sa tenším. Stenčovanie vlasu sa však deje aj prirodzene. Preto je potrebné ho chrániť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a v čo najväčšej miere tomuto procesu zabrániť.

Ochranný tuhý kondicionér je odľahčenou verziou tuhého regeneračného kondicionéru od značky Kvitok. Je vhodný pre jemné, tenké, rovné a rýchlo sa mastiace vlasy, keďže sébum prechádza po tomto type vlasu oveľa ľahšie a rýchlejšie. Kondicionéry na tvorbu mazu nemajú vplyv, preto ak máte problém s jeho nadmernou tvorbou, skúste vyradiť agresívne odmasťujúce tenzidy (napr. SLS, SLES) a pridať produkty pre starostlivosť o vlasovú časť pokožky (napr. olejové séra), aby ste podporili zdravú tvorbu ochranného mazu.

Kombinácia jednotlivých zložiek vytvára kondicionačný systém, ktorý je alternatívou k bežne používaným kondicionačným zložkám, ako je BTMS (Behentrimonium Methosulfate – nájdete aj v prírodných kondicionéroch a tuhých šampónoch s kondicionérom), Behentrimonium Chloride, zlúčeniny Quarternium a Polyquarternium, ktoré sú syntetické, zvyčajne nie sú biologicky odbúrateľné, hromadia sa vo vodnom ekosystéme a sú toxické pre vodné organizmy.

Ďalšou skupinou zložiek, ktoré v tuhých kondicionéroch od značky Kvitok nenájdete sú silikóny. Spoznáte ich podľa koncoviek –cone, -thicone, -siloxane, -silane… Pri používaní silikónov dochádza na vlase k vytvoreniu filmu, ktorý nie je rozpustný vo vode (alebo je len čiastočne rozpustný), preto sa z vlasov ťažko vymývajú, dochádza k ich vrstveniu a nabaľovaniu, čím sa vlasy nadmerne zaťažujú, slabnú a dochádza k ich zvýšenej lámavosti. Zabraňujú vstrebávaniu vlhkosti do vlasu a to ich vysúša.

Kondicionér preto obsahuje rastlinné zložky, ktoré sú považované za náhradu silikónov, pričom nedochádza k nabaľovaniu a zaťažovaniu vlasov.

Ochranný tuhý kondicionér pre jemné a mastné vlasy obsahuje:

Základ kondicionéra tvorí emulgačný vosk Cetearyl Alkohol (100% rastlinný pôvod, vyrába sa z kokosového oleja). Ide o tzv.mastný alkohol, ktorý je skvelým emolientom (zmäkčovadlom). Čo sa týka použitia vo vlasovej kozmetike, je známy pre svoje zjemňujúce vlastnosti a uľahčuje rozčesávanie vlasov.

Muru muru maslo penetruje hlboko do vnútra vlasu a zlepšuje jeho pružnosť a pevnosť, čím chráni pred poškodením vlasu, stenčovaním a tým predchádza rozštiepeniu končekov vlasu.

Arganový olej patrí medzi ľahké oleje, ktoré prenikajú do vlasu a zároveň dokážu “uzamknúť” vlhkosť. Zanecháva tenký ochranný film na šupinatej vonkajšej vrstve vlasu – kutikule. Je ideálny pre všetky typy vlasov z hľadiska ich pórovitosti. Vlas je jemnejší, lesklejší a redukuje “rozlietanosť” vlasov.

Cetearyl Alcohol-Lecithin-Sodium Cetearyl Sulfate-Vegetable Oil – biologicky odbúrateľný emulgátor na rastlinnej báze uľahnčuje rozčesávanie, znižuje ich pórovitosť, čím pomáha udržiavať vo vlase vlhkosť a predchádzať tak ich poškodeniu, vysúšaniu, lámaniu a „krepovitosti“. Tvorí ochrannú vrstvu pre mechanicky, tepelne či chemicky poškodené vlasy, ale zároveň ich nezaťažuje.

Brokolicový olej je skvelou rastlinnou alternatívou voči silikónom. Uhladzuje povrch vlasu, čím zlepšuje rozčesávanie vlasov, zvyšuje ich lesk a zároveň redukuje „krepovitosť“ a „rozlietanosť“ suchých vlasov.

Coco Glucoside a Glyceryl Oleate táto zmes neiónového surfaktantu a mastného esteru je skvelým premasťujúcim činidlom (dopĺňa lipidy do štruktúry vlasov).

Heptyl Undecylenate – derivát ricínového oleja, je považovaný za rastlinnú náhradu silikónov a minerálnych olejov. Využíva sa nielen vo vlasovej kozmetike, ale aj v pleťových a telových krémoch či dekoratívnej kozmetike. Zvyšuje lesk vlasov, premasťuje, ale zároveň je ľahký a nezanecháva mastný povlak.

Isoamyl Laurate a Isoamyl Cocoate sú rastlinné emolienty a získavajú sa z cukrovej repy a kokosového oleja. Dodávajú lesk a znižujú trenie pri česaní suchých a mokrých vlasov, čím ich chránia pred poškodením a umožňujú ľahšie rozčesávanie.

Prírodný vitamín E je efektívnym antioxidantom.

Esenciálne oleje dodávajú kondicionéru sviežu jemnú vôňu.

Použitie

Tuhý kondicionér je na viac použití. Naneste tuhý kondicionér do dĺžok umytých vlasov buď pošúchaním priamo po vlasoch krúživými pohybmi, kým sa z tuhého kondicionéru nevytvorí tekutá emulzia, alebo vytvorte najskôr tekutú emulziu v dlaniach a potom ju naneste do vlasov. Môžete tiež kondicionérom prejsť priamo po vlasoch bez vytvorenia emulzie.

Nechajte pôsobiť na vlasoch približne 3-5 minút a opláchnite.

Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste, ideálne v mydelničke alebo šampóničke.

Balenie: Papierová krabička z certifikovaného potravinového papiera.

Tuhý kondicionér pre mastné vlasy – Ochranný kondicionér ponúkame v dvoch rôznych veľkostiach.

Hmotnosť: 20 g / 50 g

Zloženie ochranného tuhého kondicionéru pre jemné a mastné vlasy

Astrocaryum Murumuru Seed Butter (rastlinné maslo Muru muru), Cetearyl Alcohol (emulgačný vosk z kokosového oleja), Argania Spinosa Kernel Oil (arganový olej), Cetearyl Alcohol-Lecithin-Sodium Cetearyl Sulfate-Vegetable Oil (rastlinná kondicionačná zložka), Brassica Oleracea Italica Seed Oil (brokolicový olej), Coco Glucoside-Glyceryl Oleate (rastlinný surfaktant), Heptyl Undecylenate (rastlinný emolient), Isoamyl Laurate-Isoamyl Cocoate (rastlinný emolient), Citrus Limon Peel Oil (esenciálny olej Citrón), Mentha Piperita Oil (esenciálny olej Mäta), Tocopherol (prírodný vitamín E), *Limonene, *Citral

*prirodzene vyskytujúce sa v esenciálny olejoch

Tento produkt neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické parfumy či parabény a silikóny.

Veľkosť

20 g, 50 g

Značka

Kvitok

Typ vlasov

Jemné, Mastné

Účinky

Dodanie lesku, Posilnenie vlasov, Vyživenie vlasov

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kvitok – Ochranný tuhý kondicionér pre jemné a mastné vlasy”

kvitok ochranny tuhy kondicioner pre mastene vlasy
Kvitok – Ochranný tuhý kondicionér pre jemné a mastné vlasy
4,90 9,60  Select options