Vitrážové terárium s tillandsiou

Jednoduchý elegantný aranžmán vitrážové terárium s tillandsiou poteší každého milovníka rastlín. Tillandsie sú nenáročné vzdušné rastliny, o ktoré zvládne starostlivosť skoro každý. Majú rôzne zaujímavé tvary a farby. Nemusia byť zasadené v pôde ako klasické izbové rastliny, takže sú ideálne do aranžmánu s kamienkami.

  • nenáročný na starostlivosť
  • obľúbený ako darček
  • zaujímavý moderný dizajn

21,90 

Zakúpením získate 110 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Vitrážové terárium s tillandsiou

V posledných rokoch sa netradičné vzdušné rastliny stali trendom. Keďže sa nepestujú v kvetináčoch ako bežné izbové rastliny, sú obľúbeným doplnkom do rôznych netradičných aranžmánov. Pestovať ich môžete v sklenených aeráriách, rôznych zaujímavých vázach či len tak položené na kameni či dekoratívnej tácke.

Tillandsie obľubujú miesta s rozptýleným svetlom. Nevyžadujú priame slnko, ale preferujú svetlejšie miesta. Tmavšie druhy zvládnu aj polotienisté miesta. Milujú vyššiu vzdušnú vlhkosť, takže sú vhodné aj do miestností, ktoré sú vlhkejšie. Sú to vhodné rastliny aj do kúpeľne s oknom.

Tillandsie nepolievame, ale vlhkosť im dodávame jedným z dvoch spôsobov. Prvým spôsobom starostlivosti je pravidelné rosenie. Rosiť by sme ich mali každé 1-3 dni v závislosti od vzdušnej vlhkosti. Napríklad, ak ich máme v kúpeľni, pri zvlhčovači vzduchu či nad otvoreným akváriom, stačí rosiť menej. Druhým spôsobom je pravidelné namáčanie. Približne raz za týždeň celé rastlinky namočíme na hodinu do vody. Potom ich musíme poriadne vytriasť a nechať odkvapkať ružicou nadol, aby z nej vytiekla prebytočná voda. Následne ich môžeme vložiť späť do aranžmánu.

Tillandsie nie sú jedovaté, a teda sú bezpečné pre domáce zvieratá. Tento aranžmán teda môžeme umiestniť aj do domácnosti s rôznymi domácimi zvieratkami ako mačky či psy.

Materiál: sklo

Výška: 14 cm

Umiestnenie

Vlastnosti

, ,

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Vitrážové terárium s tillandsiou”

vitrazove terarium s tillandsiou ionantha florarium
Vitrážové terárium s tillandsiou
Zakúpením získate 110 vernostných lístkov!