Esenciálny olej Citrón 10 ml

100 % esenciálny olej Citrón je snáď najobľúbenejším esenciálnym olejom spomedzi citrusov. Jeho účinky na náš imunitný systém sú nenahraditeľné. Tiež má výborné účinky na pokožku. Používa sa aj na osvieženie miestností a čistenie vzduchu.

✓ zvyšuje imunitu

✓ čistí vzduch

✓ upokojuje, zlepšuje náladu

✓ urýchľuje hojenie

Esenciálny olej Citrón je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Citrón

Citrónový esenciálny olej má množstvo pozitívnych účinkov na naše telo. Pôsobí antisepticky a antibakteriálne, čistí vzduch i pokožku. Tiež zvyšuje počet bielych krviniek, čím účinne posilňuje imunitný systém.

Zlepšuje stav obehového systému, čím zabezpečuje voľný tok krvi. Znižuje krvný tlak.

Stimuluje činnosť priedušiek. Účinne pôsobí aj pri infekciách dýchacieho systému.

Zmierňuje svalové napätie a uvoľňuje kŕče.

Je výborný pre problematickú pleť. Pôsobí proti akné a zmierňuje nadmerné mastenie pokožky. Pomáha regenerácii pokožky po zjazvení. Môžeme pridať kvapku do zmesi na urýchlenie hojenia rán.

Tonizuje pokožku, zmierňuje vrásky, jazvičky, póry, celulitídu a strie. Je vhodný hlavne na problematickú a mastnú pokožku a blahodarne pôsobí i na akné.

Esenciálny olej citrón sa môže použiť aj ako dezodorant alebo parfum.

Je vhodný na použitie do vlasovej kozmetiky, najmä pre svetlé vlasy.

Je výborný na trávenie, napríklad aj pri nevoľnosti a zvracaní.

K jeho účinkom na psychiku človeka patrí to, že zlepšuje náladu, pomáha pri depresii či úzkosti a tiež zvyšuje odolnosť voči stresu. Osviežuje a zvyšuje pamäť a koncentráciu.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia citrónového esenciálneho oleja má pre nás množstvo výhod. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, mätou, či šalviou. Táto kombinácia posilňuje aj jeho dezinfekčné účinky. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s inými citrusmi, napríklad s grepom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť mandarínku.

Do kúpeľa

Citrónový esenciálny olej v kúpeli nám pomáha s rekonvalescenciou po chorobe, posilňuje imunitu, pôsobí pri dýchacích ochoreniach a ochoreniach pokožky. Okrem toho nám pomáha zrelaxovať. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Citrusový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s citrónovým esenciálnym olejom je veľmi ozdravná. Uvoľňuje a pôsobí na problematickú pokožku. Pomáha v boji s celulitídou a striami. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 3 – 5 kvapkami citrónového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním citrónového esenciálneho oleja upokojuje a blahodarne pôsobí na infekcie dýchacích ciest. Osviežuje a zvyšuje koncentráciu. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Citrónový esenciálny olej pomáha pri boji s lupinami a s mastnými vlasmi. Taktiež podporuje jednotnú farbu blond vlasov. Jednu kvapku môžeme pridať do šampónu alebo kondicionéru.

Taktiež pomáha pri akné a ekzéme. Zmiešaný s nosným olejom, napríklad mandľovým, ho môžeme potierať priamo na postihnuté miesto.

Na bolesť hrdla a dýchacie problémy je výborné nakvapkať ho do horúcej vody a inhalovať. Môžeme ho zmiešať s olejmi tea tree, eukalyptus, mäta, šalvia či levanduľa.

Pri výletoch do prírody môžeme citrónový esenciálny olej pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Keď esenciálny olej citrón použijeme priamo na pokožku, mali by sme sa aspoň tri dni vyhýbať nadmernému slnečnému žiareniu.

Upozornenie
Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Citrón je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Citrón

100 % esenciálny olej Citrón

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Taliansko
Latinský názov Citrus Limon
Použitá časť rastliny Kôra z ovocia
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Lisovanie za studena
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Čistenie a dezinfekcia, osvieženie miestnosti, posilnenie imunity, pomoc pri dýchacích ochoreniach, relaxácia, uvoľnenie, zvýšenie odolnosti voči stresu, zmiernenie svalového napätia, pomoc s problematickou pokožkou, lupinami a nadmerným mastením vlasov, odpudenie komárov a kliešťov
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Citrón 10 ml”

esencialny olej citron do aromalampy difuzera aromaterapia citrusova aroma
Esenciálny olej Citrón 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!