Esenciálny olej Cornmint 10 ml

100% esenciálny olej Cornmint, alebo Mäta roľná, má rovnaké účinky ako Mäta pieporná, no jej vôňa je intenzívnejšie mentolová a menej sladká. Je skvelá na mnohé problémy s dýchaním, s trávením, pomôže pri bolestiach hlavy či svalov a v neposlednom rade uľaví pri psychických ťažkostiach.

✓  čistí vzduch

✓  zlepšuje psychický stav

✓  upokojuje pokožku

✓  odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Cornmint je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Cornmint

Esenciálny olej cornmint je skvelou náhradou za mätový esenciálny olej. Má totožné účinky, no jeho vôňa je sladšia, menej intenzívna a pre mnoho ľudí prijateľnejšia. Pôsobí na všetky problémy spojené s dýchacími cestami ako je nádcha, alergia, astma, bronchitída a podobne. Najčastejší spôsob, akým môžeme esenciálny olej cornmint použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri alebo aromalampe.

Mäta roľná je veľmi vhodná pri problémoch s trávením. Pôsobí pri nevoľnosti a zvracaní. Obmedzuje závrate, preto je vhodná aj pri úpale. Zlepšuje zaostrovanie.

Pôsobí na žlčník a pečeň. Je preto vhodná pri detoxikácii a očiste organizmu.

Esenciálny olej cornmint udržiava silnejší imunitný systém. V prípade podchladenia zvyšuje telesnú teplotu.

Je skvelým bojovníkom s migrénou, či s bolesťou hlavy zo stresu a preťaženia, či zlého vzduchu.

Pri masáži a potieraní eliminuje esenciálny olej z mäty roľnej bolesť kĺbov a svalov, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče.

Pôsobí aj proti baktériám a plesniam. Pri natieraní na pokožku esenciálny olej cornmint uľavuje od svrbenia a začervenania. Zužuje kapiláry a krásne očistí pleť.

Podľa energetiky má mäta roľná dvojaké účinky – chladiace a ohrievacie.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja cornmint pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, je vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa môže mäta roľná kombinovať s rozmarínom, tea tree či šalviou, čo aj posiľňuje dezinfekčné účinky.  Na vykašliavanie môžeme zmiešať s tymiánom. Pre osvieženie miestnosti sú vhodné kombinácie miešať so zaujímavými citrusovými vôňami ako tangerinka, litsea cubeba, grep alebo klasický citrón.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej cornmint veľmi osviežujúci. Pôsobí na bolesť a stuhnutie tela. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Esenciálny olej Cornmint je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, soliach do kúpeľa aj mydlách.

Na masáž

Masáž s  esenciálnym olejom Cornmint je skvelým relaxačným prostriedkom. Pomáha proti bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Pomáha aj proti artritíde a reumatizmu. Je vhodné ho použiť po športovom výkone. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5-15 kvapkami esenciálneho oleja cornmint.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja cornmint má upokojujúce účinky.  Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách a iných problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme mätový esenciálny olej zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej mäta pieporná pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Ak trpíme bolesťou hlavy, alebo potrebujeme zlepšiť náladu a povzbudiť naše sústredenie, je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Je vhodné používať esenciálny olej cornmint aj na urýchlenie hojenia rán a na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Vďaka čistiacim účinkom je vhodné pridať esenciálny olej mäta roľná do čistiacich prostriedkov, saponátu či prášku na pranie.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Cornmint je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Cornmint

100 % esenciálny olej Cornmint

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Čína
Latinský názov Mentha Arvensis
Použitá časť rastliny Listy
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami ako nádcha, alergia, astma, bronchitída…, pôsobenie proti nevoľnosti, zvracaní, závratiach, pomoc pri migréne a bolestiach hlavy,

eliminácia bolesti kĺbov a svalov, zmiernenie opuchy a uvoľňuje kŕče, osvieženie miestnosti, urýchlenie hojenia rán, odpudenie komárov a kliešťov

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Cornmint 10 ml”

esenciálny olej cornmint silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Cornmint 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!