Esenciálny olej Lemongrass 10 ml

100 % esenciálny olej Lemongrass / Citrónová tráva dokáže zdvihnúť náladu, pomôcť so sústredením a má pozitívne účinky na náš celkový psychický stav. Taktiež má blahodarné účinky na naše telo.

✓ zlepšuje náladu, upokojuje, pôsobí proti stresu

✓ antibakteriálny, protizápalový

✓ podporuje trávenie

✓ odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Lemongrass / Citrónová tráva je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Lemongrass

Esenciálny olej lemongrass, známy aj pod názvom citrónová tráva, má najsilnejšie účinky na našu psychiku. Je účinný pri stresu, úzkosti a depresii. Celkovo zlepšuje náladu a pomáha nám uvoľniť a upokojiť sa. Pomáha proti únave a dodáva energiu. Tiež pomáha pri bolesti hlavy.

Má silné čistiace účinky. Čistí nie len vzduch, ale aj pokožku. Preto sa často používa v kozmetike. Pokožku aj spevňuje.

Esenciálny olej lemongrass sa používa aj v čistiacich prostriedkoch, keďže je účinný pri odstraňovaní škvŕn.

Má pozitívne účinky na trávenie. Rastlina, z ktorej tento esenciálny olej pochádza, sa používa v kuchyni, konkrétne najmä v ázijskej a karibskej. Často sa kombinuje s mäsom, bazalkou a kardamomom.

Citrónová tráva pôsobí proti baktériám, plesniam a zápalom. Dokáže utlmiť zápal a zmierniť opuch. Nesmie sa však používať do otvorených rán. Vďaka antimykotickým vlastnostiam sa môže používať na plesňové ochorenia nôh.

Lemongrass pôsobí ako antioxidant. Má účinky na kardiovaskulárny systém a znižuje cholesterol. Pomáha i pri žalúdočných vredoch a hnačkách.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja lemongrass je prospešná pri dýchacích problémoch. Tento esenciálny olej použitý aromalampe prečistí okolitý vzduch. Tiež je vhodný pri bolestiach hlavy. Pri psychických problémoch upokojuje a zlepšuje náladu. Skvelú kombináciu vôní dosiahnete s rôznymi bylinkami, ako je levanduľa, eukalyptus či medovka, alebo s citrusmi. Tiež sa hodí k drevitým a živicovým vôňam.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej citrónová tráva veľmi prospešný. Takýto kúpeľ nás upokojí a tiež má pozitívne účinky na našu pokožku. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Esenciálny olej lemongrass je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom citrónová tráva / lemongrass je skvelým relaxačným prostriedkom. Spevňuje pokožku a navodzuje pocit uvoľnenia a pokoja. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami esenciálneho oleja citrónová tráva.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja lemongrass má povzbudzujúce účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty, zlepšuje náladu a pomáha proti únave. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej lemongrass pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, eukalyptom, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami. Tiež je vhodný na použitie v exteriérových sviečkach proti komárom, napríklad v kombinácii s citronellou.

Ak potrebujeme osviežiť a povzbudiť naše sústredenie, je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Pri bolesti hlavy zmiešame s levanduľovým esenciálnym olejom a nosným olejom, napríklad hroznovým, a natrieme na spánky, nad kosti nad očami, za uši.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Lemongrass / Citrónová tráva je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Lemongrass / Citrónová tráva

100 % esenciálny olej Lemongrass / Citrónová tráva

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Guatemala
Latinský názov Cymbopogon Citratus
Použitá časť rastliny Listy
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, čistenie domácnosti, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Zlepšenie nálady, pomoc so sústredením, upokojenie, zmiernenie stresu, antibakteriálne, protiplesňové a protizápalové účinky, pomoc pri dýchacích problémoch, uvoľnenie dýchacích ciest
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Lemongrass 10 ml”

esenciálny olej lemongrass citronova trava silica do aromalampy difuzera aromaterapia
Esenciálny olej Lemongrass 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!