Esenciálny olej Levanduľa 10 ml

100 % esenciálny olej Levanduľa navodzuje psychickú pohodu, má upokojujúce a harmonizujúce účinky. Je výborným pomocníkom v boji proti stresu. Levanduľový esenciálny olej pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, antisepticky a protiplesňovo. Medzi jeho výhody tiež patrí to, že odpudzuje hmyz.

✓ upokojuje, pomáha proti stresu

✓ harmonizuje a navodzuje pohodu

✓ na pokožku pôsobí antibakteriálne a protiplesňovo

✓ odpudzuje hmyz

Esenciálny olej levanduľa je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Levanduľa

Levanduľový esenciálny olej je najpoužívanejší olej v aromaterapii, keďže jeho použitie je naozaj širokospektrálne. Pôsobí proti rôznym zdravotným problémom. Levanduľa sa dá použiť vo forme tinktúry, sirupu či čaju vnútorne, pridáva sa do kozmetiky, parfumov, sviečok aj čistiacich prostriedkov. Pozitíva levanduľového esenciálneho oleja boli známe už v starovekom Egypte a v Číne.

Levanduľový esenciálny olej má množstvo účinkov. Je dezinfekčný, pôsobí proti baktériám, vírusom a plesniam. Pomáha pri zápaloch, najmä na koži či v dýchacích cestách. Odpudzuje hmyz, preto je výborný pre použitie v repelentoch.

Pri nanesení na pokožku dokáže upokojiť začervenanie a svrbenie, zmieriť opuch, zmierniť jazvičky, tiež pôsobí pri liečení modrín a pomáha pri hojení rán a popálenín. Upokojuje pokožku aj po opaľovaní. Môže sa použiť pri liečbe plesní na nohách či kandidózy. Uvoľňuje svaly a pomáha pri bolesti. Môžeme ním ošetriť štípance a rany od hmyzu.

Inhalačne pôsobí na dýchacie cesty. Uvoľňuje a prečisťuje dutiny. Je výbornou pomôckou proti migréne, či iným bolestiam hlavy. Pomáha pri nevoľnosti, dokonca aj pri úpale. Znižuje krvný tlak.

Levanduľa sa pridáva sa do rôznych kozmetických prípravkov. Využiteľná je naozaj širokospektrálne. Pôsobí regeneračne, preto je výborným pomocníkom pri raste vlasov či regenerácii pokožky. Je vhodná na akúkoľvek pleť, vrátane citlivej, keďže upokojuje, aj na problematickú, keďže vysušuje mastnú pleť a pomáha i na akné a na ekzémy.

Levanduľový esenciálny olej sa od pradávna používa aj v energetike. Podľa čínskej ľudovej medicíny pôsobí na Qi srdca. V ajurvéde sa používa na upokojenie mysle aj tela, má chladiace a sušiace účinky.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia levanduľového esenciálneho oleja má príjemné upokojujúce účinky, pôsobí proti stresu a úzkosti, bojuje proti únave, uvoľňuje dýchacie cesty.

Levanduľový esenciálny olej môžeme skombinovať aj s inými esenciálnymi olejmi, napríklad s rozmarínom, citrusmi, tea tree, eukalyptom, klinčekom, dá sa skombinovať s akoukoľvek vôňou. Zároveň je levanduľový esenciálny olej dostatočne silný, takže stačí pár kvapiek.

Do kúpeľa

Kúpeľ s levanduľovým esenciálnym olejom pôsobí na telo aj na psychiku. Upokojuje, pôsobí proti únave a nevoľnosti. Upokojuje aj pokožku, pomáha pri rôznych kožných problémoch, napríklad pri akné, ekzéme, ale aj pri hojení modrín. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Levanduľový esenciálny olej je zložkou mnohých relaxačných prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s levanduľovým esenciálnym olejom pôsobí relaxačne. Po namáhavom dni či športovom výkone uvoľní svaly. Tento olej je výborný pri uvoľňovaní kŕčov a tiež mierne pôsobí proti bolesti kĺbov a svalov. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami levanduľového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja levanduľa má upokojujúce a relaxačné účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách aj iných problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pri migréne a bolesti hlavy si natrieme spánky, čelo a šiju pár kvapkami tohto účinného esenciálneho oleja.

Pre úľavu pri upchatých dutinách či alergii natrieme čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Pre posilnenie účinkov tiež môžeme pridať aj esenciálny olej eukalyptus, grep, tea tree, mätu či iné svieže bylinkami.

Ak chceme ísť do prírody, je levanduľový esenciálny olej skvelým pomocníkom, ktorý odpudí otravné komáre a kliešte. Môžeme ho zmiešať s tea tree, rozmarínom, či klinčekom a vodou a aplikovať ako prírodný repelent.

Pri únave je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Proti akné natrieme esenciálny olej levanduľa niekoľkokrát denne priamo na postihnuté miesto.

Vďaka čistiacim účinkom je vhodné pridať esenciálny olej levanduľa do čistiacich prostriedkov, saponátu či prášku na pranie.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Levanduľa je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Levanduľa

100 % esenciálny olej Levanduľa

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Francúzsko
Latinský názov Lavandula Angustifolia
Použitá časť rastliny Kvet
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Zlepšenie nálady, pomoc proti stresu a migrénam, utlmenie bolesti hlavy, uvoľnenie dýchacích ciest, boj proti akné a čiernym bodkám na pleti, odpudenie komárov a kliešťov, osvieženie a relaxácia mysle, harmonizácia a navodenie pokoja, antibaketeriálne a protiplesňové účinky, uvoľnenie svalov a pomoc pri kŕčoch
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Levanduľa 10 ml”

esencialny olej levandula levandulovy olej silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Levanduľa 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!