Esenciálny olej Mäta 10 ml

100 % esenciálny olej Mäta pieporná má mnohé blahodarné účinky na náš organizmus. Pôsobí na dýchací systém, trávenie, pomáha pri migréne a únave, ale taktiež je skvelým pomocníkom pri psychickom vyčerpaní.

✓ čistí vzduch

✓ zlepšuje psychický stav

✓ upokojuje pokožku

✓ pomáha s problémami dýchacích ciest

Esenciálny olej Mäta je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Mäta pieporná

Mätový esenciálny olej je jedným z najpoužívanejších esenciálnych olejov v aroaterapii. Pôsobí na všetky problémy spojené s dýchacími cestami, ako je nádcha, alergia, astma, bronchitída a podobne. Najčastejší spôsob, akým ho môžeme použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri, či v aromalampe.

Mäta pieporná je veľmi vhodná pri problémoch s trávením. Pôsobí pri nevoľnosti a zvracaní. Obmedzuje závrate, preto je vhodná aj pri úpale. Zlepšuje zaostrovanie zraku.

Pôsobí blahodarne aj na žlčník a pečeň. Je preto vhodná pri detoxikácii a očiste organizmu.

Udržiava silnejší imunitný systém. V prípade podchladenia zvyšuje telesnú teplotu.

Esenciálny olej mäta pieporná je skvelým bojovníkom s migrénou, či s bolesťou hlavy zo stresu a preťaženia alebo zlého vzduchu.

Pri masáži a potieraní mätový esenciálny olej eliminuje bolesť kĺbov a svalov, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče.

Pôsobí proti baktériám a plesniam. Pri natieraní na pokožku uľavuje od svrbenia a začervenania. Zužuje kapiláry a krásne pleť očistí.

Podľa energetiky má mätový esenciálny olej dvojaké účinky – chladiace a ohrievacie.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia mätového esenciálneho oleja pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, je vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi, ktoré ešte zintenzívnia jeho účinky. Výborná je napríklad kombinácia s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, mätou, či šalviou, čo aj posilňuje jeho dezinfekčné účinky. Na vykašliavanie ho zmiešame s tymiánom. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s citrusmi, napríklad s citrónom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť mandarínku.

Do kúpeľa

V kúpeli je mätový esenciálny olej veľmi osviežujúci. Pôsobí na bolesť a stuhnutie tela. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Mätový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, soliach do kúpeľa, mydlách a tiež prírodných šampónoch.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom mäta pieporná je skvelým relaxačným prostriedkom. Pomáha proti bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Pomáha aj proti artritíde a reumatizmu. Je vhodné ho použiť po športovom výkone. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami mätového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním mätového esenciálneho oleja má upokojujúce účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách a ďalších problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme mätový esenciálny olej zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej mäta pieporná pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Ak trpíme bolesťou hlavy, alebo potrebujeme zlepšiť náladu a povzbudiť naše sústredenie, je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Je vhodné používať mätový esenciálny olej aj na urýchlenie hojenia rán a na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Vďaka čistiacim účinkom je vhodné pridať esenciálny olej mäta pieporná do čistiacich prostriedkov, saponátu či prášku na pranie.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Mäta je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Mäta

100 % esenciálny olej Mäta

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod India
Latinský názov Mentha Piperita
Použitá časť rastliny Kvitnúca bylina
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami ako nádcha, alergia, astma, bronchitída…, pôsobenie proti nevoľnosti, zvracaní, závratiach, pomoc pri migréne a bolestiach hlavy,

eliminácia bolesti kĺbov a svalov, zmiernenie opuchy a uvoľňuje kŕče, osvieženie miestnosti, urýchlenie hojenia rán, odpudenie komárov a kliešťov

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Mäta 10 ml”

esencialny olej mata silica do difuzera aromalapmy aromaterapia
Esenciálny olej Mäta 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!