Esenciálny olej Tymián 10 ml

100 % esenciálny olej Tymián je výborným podporným prostriedkom pre našu imunitu. Má silné dezinfekčné, antibakteriálne, antiparazitné, protiplesňové a protivírusové účinky. Pomáha rýchlejšiemu hojeniu rán a popálenín tým, že urýchľuje regeneráciu pokožky.

✓ čistí vzduch

✓ podporuje imunita, vhodný aj pre alergikov

✓ pomáha pri respiračných ochoreniach

✓ stimuluje nervový systém

✓ esenciálny olej na spánok

Esenciálny olej Tymián je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Tymián

Tymiánový esenciálny olej je skvelým pomocníkom pre všetkých ľudí, ktorí majú oslabenú imunitu a preto sú náchylní na rôzne respiračné ochorenia. Má silné antibakteriálne, antiparazitné, protiplesňové a protivírusové účinky. Preto dokáže vyčistiť nie len náš dýchací systém, ale aj vzduch okolo nás.

Vďaka účinku proti hubám ho môžeme použiť na plesňové ochorenia nôh.

Je vhodný i pre alergikov aj astmatikov, pretože posilňuje činnosť pľúc a priedušiek. Pri ochoreniach podporuje vykašliavanie.

Esenciálny olej tymián je stimulantom pre náš tráviaci systém. Podporuje chuť do jedla a zvyšuje vstrebávanie prospešných látok črevami. Zíde sa i pri nevoľnosti a nadúvaní. Okrem toho detoxikuje, takže je vhodný aj pri prečisťovaní.

Tymiánový esenciálny olej stimuluje činnosť obličiek a podporuje vylučovanie škodlivých látok. Znižuje infekciu, preto je vhodný aj pri zápaloch močového mechúra.

Pôsobí ako afrodiziakum. Tiež upravuje menštruačný cyklus a uvoľňuje kŕče.

Pomáha aj na bolesti kostí či svalov. Tíši bolesť, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče.

Esenciálny olej tymián má pozitívne účinky aj na našu pokožku, čistí ju, a pomáha rýchlejšiemu hojeniu rán a popálenín, tým, že urýchľuje regeneráciu. Zmierňuje aj strie a zjazvenie. Pokožku tonizuje a tým napomáha žilovej cirkulácii.

Má účinky aj na naše duševné zdravie. Pôsobí pri depresii a melanchólii, zlepšuje náladu. Pomáha aj pri únave, tým, že dodáva energiu. Tiež pomáha pri strese a strachu. Používa sa pri problémoch so spánkom.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia tymiánového esenciálneho oleja je prospešná pre naše pľúca a imunitný systém. Je vhodná pri infekčných ochoreniach a alergiách. Tymiánový esenciálny olej môžeme skombinovať s levanduľou, šalviou či inými bylinkami, hodí sa tiež k cédrovému drevu a citrusom.

Do kúpeľa

V kúpeli je tymiánový esenciálny olej veľmi osviežujúci. Pôsobí na nás cez inhaláciu aj pokožku zároveň, čiže jeho účinky budú výrazné. Pri ženských problémoch sa môže pridať do sedacieho kúpeľa. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Tymiánový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s tymiánovým esenciálnym olejom je skvelým relaxačným prostriedkom. Osviežuje pokožku a hydratuje. Tíši bolesť a kŕče. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami tymiánového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja tymián prečisťuje naše dýchacie cesty. Pomáha najmä pri infekčných chorobách, ale aj ako prevencia. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme esenciálny olej tymián zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, mätou, tea tree, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej tymián pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Jednu kvapku pridáme do pohára vody a použijeme ako ústnu vodu. Môžeme skombinovať so šalviou alebo tea tree.

Pri ženských problémoch natierame na podbruško alebo si spravíme s tymiánovým esenciálnym olejom vodný kúpeľ.

Pre urýchlenie hojenia rán a popálenín ho zmiešame s kokosovým olejom a natierame na ranu.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Tymián je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Tymián

100 % esenciálny olej Tymián

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Španielsko
Latinský názov Thymus Vulgaris
Použitá časť rastliny Listy a kvety
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, ako ústna voda, na odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami ako nádcha, posilnenie imunity, osvieženie miestnosti, urýchlenie hojenia rán, eliminácia plesní, pomoc s úpravou menštruačného cyklu, uvoľnenie kŕčov, odpudenie komárov a kliešťov
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Esenciálny olej Tymián 10 ml

  1. Slovenčina

    Ingrid

    Zaujímavá vôňa, rada ho používam v obývačke.

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

esenciálny olej tymián silica do difúzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Tymián 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!