Floravita Coco 100 ml

Prípravok Floravita Coco je listové hnojivo, ktoré obsahuje dusík, draslík a kokosové mydlo, čím zvyšuje odolnosť rastlín voči hubovým ochoreniam. Vytvára na rastline ochranný film.

 • je účinný ako prevencia voči hubovým ochoreniam
 • patrí medzi prírodné postreky
 • zvyšuje odolnosť rastlín, stimuluje rast
 • dá sa použiť ako zmáčadlo

Original price was: 3,50 €.Current price is: 3,10 €.

Zakúpením získate 16 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Floravita Coco

Pôsobenie prípravku Floravita Coco

Jedná sa o prípravok na báze listového hnojiva obsahujúci kokosové mydlo, ktoré zabezpečuje dokonalé zmáčanie povrchu rastlín, vytvára na povrchu rastlín ochranný film a pomáha pri zmytí mycélia a vajíčok patogénu, t.j. účinne zasahuje a zvyšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám, ale aj škodcom. Taktiež obsahuje dusík a draslík. Výhodný pri silnom napadnutí múčnatkou, kedy už problém nie je možné vyriešiť inými prostriedkami. Vhodné pre vinič, jadroviny, drobné ovocie a plodovú zeleninu.

Náhrada za prípravok Cocana, obdobné zloženie, identický účinok, vylepšená receptúra, vyrobené na Slovensku – vyrába a balí Floraservis.

Dusíkaté kvapalné listové hnojivo vo forme koncentrátu Floravita Coco je zdrojom dusíka v rýchlo prijateľnej amidickej forme, pričom naviac obsahuje draslík v bezchloridovej forme a hlavne kokosové mydlo, ktoré je zmesou draselných solí mastných kyselín kokosového oleja a kyseliny olejovej. Uvedené draselné soli mastných kyselín významne prispievajú k zvyšovaniu odolnosti rastlín voči hubovým chorobám.

Floravita Coco je vhodné pre systémy biologického pestovania rastlín.
Zlepšuje celkovú vitalitu ošetrovaných rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť proti obvyklým hubovým chorobám (najmä múčnatky aj pri silnom napadnutí) vytvorením ochranného filmu, ktorý zabráni vstupu a vývoju choroby.
Vhodné použitie pri extrémne silnom napadnutí viniča múčnatkou.
Obsahuje tiež účinnú povrchovo-aktívnu látku prírodného pôvodu, ktorá zabezpečuje dobré pokrytie ošetrovaných rastlín aplikovaným postrekom, zaisťuje jeho priľnavosť a rovnomerné rozmiestnenie prípravku na listovú plochu.
Aplikáciou Floravita Coco sa významne zlepšuje vzhľad ošetrených rastlín (napr. jadrovín, viniča, plodovej zeleniny, dekoratívnych rastlín a pod.)

Kedy aplikovať postrek Floravita Coco?

Floravita Coco je prípravok určený na listovú aplikáciu, pričom pri preventívnej aplikácii významne zvyšuje vitalitu ošetrovaných rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť voči hubovým chorobám (najmä múčnatky aj pri silnom napadnutí) a znižuje riziko napadnutia rastlín škodcami.

Je určený pre zvýšenie odolnosti rastlín, predovšetkým voči hubovým chorobám, vhodné použiť pri silnom napadnutí viniča múčnatkou, kedy už nie je možné problém vyriešiť bežnými preventívnymi prípravkami. Aplikuje sa pri vyššom tlaku a vyššom riedení vodou, aby sa dosiahlo čo najdokonalejšie zmáčanie listov a tiež zmytie mycélia patogéna, ktoré je na povrchu plodov a listov. V prípade ošetrenia viniča, jadrovín, drobného ovocia a plodovej zeleniny je vhodné následne vykonať ošetrenie obvyklými prípravkami.

Prípravok používame počas sezóny od jari do jesene raz za 14 dní (vtedy má funkciu plnohodnotného hnojiva a iné sa nepoužíva) alebo podľa potreby. Pri ochorení môžeme použiť ako podporný prípravok. Tiež má vlastnosti zmáčadla, takže sa môže použiť do iných postrekov namiesto kvapky jari. Zvyšuje účinok iných postrekov.

Ako alternatívu odporúčame iné prípravky z radu Floravita – Floravita SiO a pokiaľ vás zvyknú trápiť aj škodce, tak Floravita Citro.

Ako namiešať postrek Floravita Coco na izbové rastliny?

Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

 • úplne čistý prázdny rozprašovač
 • 4 – 6 ml postreku na 1 l čistej vody

Postup miešania je nasledovný:

 1. V polovici objemu rozprašovača zmiešajte vodu so saponátom na riad. Voda by mala byť izbovej teploty, nemala by byť ani veľmi studená, ani veľmi horúca. Poriadne saponát vo vode rozmiešajte.
 2. Postrek vo fľaštičke premiešajte a nalejte do rozprašovača, ktorý ste predtým naplnili do polovice. Dolejte čistou vodou.
 3. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.

Termín aplikácie

Jadroviny, drobné ovocie a plodová zelenina: pri jadrovinách priaznivo vplýva na zníženie výskytu sadzovitosti plodov. Aplikovať až po odkvitnutí. Neaplikovať počas kvitnutia. Po silnom a výdatnom daždi je potrebné postrek vždy zopakovať.

Odporúčaná dávka pre väčšinu záhradných plodín je 40-60 ml do 10l vody na plochu 100m2.
V prípade silného infekčného tlaku múčnatky na viniči odporúčame použiť vyššiu dávku až 200 ml do 10l vody na plochu 100m2.

Účelné je ak sa aplikácia pravidelne opakuje v závislosti od tlaku patogénov, alebo preventívne v asi 14 dňových intervaloch, pričom poslednú aplikáciu je vhodné urobiť do doby 14 dní pred zberom úrody.

Účinná látka v postreku

 • obsah dusíka (ako N): min. 15,0 hmot.%, obvykle 16,0 hmot.%
 • obsah draslíka (ako K2O): min. 2,5 hmot.%, obvykle 3,7 hmot.%
 • obsah mydlovej zložky: min. 175g/kg, obvykle viac ako 196g/kg

Obsahuje takmer 180 g dusíka (N) v litri a viac ako 41 g draslíka v bezchloridovej forme (ako K2O), pričom obsah mydlovej zložky vo forme sušiny je 205 g v litri prípravku. Zdrojom mydlovej zložky je zmydelnený kokosový olej . Floravita Coco obsahuje draselné kokosové mydlo, ktoré zabezpečuje dokonalé zmáčanie povrchu rastlín a vytvára na povrchu rastlín ochranný film a pomáha pri zmytí mycélia a vajíčok patogénu.

Na aké škodce a choroby účinkuje Floravita Coco ako prevencia?

 • hubové ochorenia (najmä múčnatka)

Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.

Veľkosť balenia

100 ml

Typ hnojiva

,

Použitie

,

Účinok

Preventívny

Účinný na

Hubové choroby

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Floravita Coco 100 ml”

floraservis coco listove hnojivo proti hubovym chorobam na rastlinach
Floravita Coco 100 ml
Zakúpením získate 16 vernostných lístkov!