Hypoestes červený

Hypoestes je farebná rastlinka, ktorá sa podobá na fittónie. Krásne svojimi listami oživí váš parapet či stôl. Čo sa týka nárokov na pestovanie, patrí medzi rastlinky vhodné pre začiatočníkov, ktorí sú schopní a ochotní poskytnúť jej dostatok svetla a pravidelnú, častejšiu starostlivosť.

  • vhodný na miesto s rozptýleným svetlom
  • bezpečný pre deti a domácich miláčikov
  • so zaujímavými farebnými listami
  • priemer kvetináča 8,5 cm

3,90 

Hypoestes cerveny
Hypoestes červený

3,90 

Zakúpením získate 20 vernostných lístkov!

Hypoestes červený

Hypoestes phyllostachya je obľúbený pre jeho listy zdobené farebnými bodkami, ktoré niekedy splývajú do väčších škvŕn. Je to krík, ktorý vyrastá do výšky približne 30 cm, no môžeme ho zastrihávať, čo podporuje jeho rozkonárenie. V angličtine sa mu hovorí polka dot plant, pretože škvrny na listoch pôsobia, akoby boli bodkované.

Hypoestesy sa vzhľadom podobajú na fittónie, no sú menej známe. Krásne svojimi listami oživia váš svetlý parapet či stôl. Čo sa týka nárokov na pestovanie, sú na tom podobne ako fitónie. Patria medzi rastlinky vhodné pre začiatočníkov, ktorí sú schopní a ochotní poskytnúť im dostatok svetla a pravidelnú, častejšiu starostlivosť.

Tento druh má listy so zaujímavým červeným fľakatým vzorom. Množstvo červenej a zelenej farby na listoch závisí od svetelných podmienok, ktoré dostane. Čím viac svetla má, tým viac červených fliačikov je na jeho listoch.

Starostlivosť

Umiestnenie: najlepšie je umiestnenie na miesto s rozptýleným svetlom. Priame ostré slnko by mu mohlo spáliť listy.

Zalievanie: zemina by mala byť stále mierne vlhká. Zalievame ho vždy, keď vrchná vrstva pôdy preschne. Počas teplých mesiacov to je približne 2 – 3 krát do týždňa. V zime zalievame menej často. Dávame pozor, aby nikdy nestál vo vode.

Vlhkosť: obľubuje vyššiu vzdušnú vlhkosť. Môže byť umiestnený v blízkosti zvlhčovača vzduchu, alebo hu môžeme často rosiť listy.

Náročnosť: vhodný pre začiatočníkov, aj pre skúsenejších pestovateľov.

Substrát a presádzanie: presádzame ho každú jar do nového kvetináča, ktorý má približne o jeden až dva centimetre väčší priemer ako ten pôvodný. Vhodný je substrát na izbové rastliny.

Hnojenie: od jari do jesene pravidelne aplikujeme hnojivo pre zelené izbové rastliny.

Množenie: je jednoduché. Vrcholové stonkové odrezky rýchlo zakorenia vo vode, či substráte. Tiež môžeme rastlinku pri jarnom presádzaní rozdeliť, pokiaľ nám v kvetináči vyrástli nové rastlinky.

Ďalšie pestovateľské tipy a triky nájdete v článku Hypoestesy v našom Rastlinnom sprievodcovi.

Ďalšie informácie

Botanický názov: Hypoestes phyllostachya
Iné názvy: Hypoestes červený, Podrastovka, Polka dot plant
Bezpečný pre domácich miláčikov a deti: Áno.
Priemer kvetináča: Ø 8,5 cm

Rastlinu dodávame zasadenú v plastovom kvetináči. Z našej ponuky si k nej môžete vybrať vhodný dekoračný kvetináč.

Priemer kvetináča

8,5 cm

Umiestnenie

Vlastnosti

,

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Hypoestes červený”