Monstera deliciosa ‘Albo-Variegata’ veľká

Monstera deliciosa ’Albo-Variegata’ alebo panašovaná monstera je nádherná raritná rastlina. Vyznačuje sa vzorovaným bielo-zelenými listami. Na rozdiel od klasickej zelenej monstery vyžaduje viac svetla, avšak odvďačí sa vám nádherným sfarbením listov. Bezpochyby na seba pritiahne všetky pohľady. Tento vzácny druh určite nesmie chýbať v zbierke žiadneho milovníka izbových rastlín.

 • vhodná na rozptýlené svetlo
 • zalievať ju treba vždy, keď vrchná vrstva pôdy preschne
 • raritný druh
 • priemer kvetináča 17 cm, výška cca 55 cm

84,90 129,90 

Možnosti dopravy    Výber kvetináča

Monstera deliciosa ’Albo-Variegata’ / Panašovaná monstera

Monstera deliciosa ’Albo-Variegata’ alebo panašovaná monstera má krásne veľké deravé listy s bielo zeleným sfarbením. Tento mimoriadne vzácny druh pôsobí priam ako umelecké dielo. Každý list je iný ako ostatné a teda úplne jedinečný.

Monstera je právom zvaná aj kráľovná izbových rastlín. So svojimi deravými listami vyzerá priam majestátne. Skvele doplní prázdne miesta vo vašej domácnosti a vytvorí v nich pocit zelenej oázy.

Bežné zelené monstery sú vhodné aj na tmavšie miesta, dobre zvládajú horšie podmienky a sú nenáročné na starostlivosť. Jednoducho sú ideálnou rastlinou do každej domácnosti. Panašované kultivary vyžadujú viac svetla aj starostlivosti, ale zato budú oveľa zaujímavejším skrášlením vašej domácnosti.

Keďže sa jedná o extrémne raritný druh, z ktorého je dostupných len málo kusov, neprehliadnite, keď bude dostupná. Sledujte náš Instagram alebo Facebook, kde informujeme o naskladnení rastliniek.

Starostlivosť o monsteru

Umiestnenie: najlepšie je umiestnenie na mieste s rozptýleným svetlom. Dobre zvláda aj umiestnenie v polotieni a dokonca aj v tieni.

Zalievanie: medzi zálievkami treba nechať vrchnú vrstvu substrátu preschnúť. Polievame ju približne raz do týždňa, v lete môžeme častejšie, v zime naopak zálievku obmedzíme. Dávame pozor, aby nikdy nestála vo vode.

Vlhkosť: vyššiu vzdušnú vlhkosť má monstera veľmi rada, ale zaobíde sa aj bez nej. Môže byť umiestnená v blízkosti zvlhčovača vzduchu, no postačí jej listy príležitostne rosiť rozprašovačom.

Náročnosť: stredná, vhodná pre pozorných začiatočníkov aj pre skúsenejších pestovateľov.

Substrát a presádzanie: presádzame ju na jar každý 1 – 2 roky do nového kvetináča, ktorý má približne o jeden až dva centimetre väčší priemer ako ten pôvodný. Vhodný je substrát na izbové rastliny.

Hnojenie: od jari do jesene pravidelne aplikujeme hnojivo pre zelené izbové rastliny.

Ak vás táto rastlinka zaujala, viac rád ohľadne jej pestovania spoločne s rôznymi zaujímavosťami sa dočítate v článku Monstery v našom Rastlinnom sprievodcovi.

Ďalšie informácie

Botanický názov: Monstera deliciosa ’Albo-Variegata’
Iné názvy: Panašovaná monstera, Panašovaná monstera skvelá, Panašovaná monstera skvostná, Albo Monstera
Bezpečná pre domácich miláčikov a deti: Nie, požitie častí rastliny môže spôsobiť tráviace ťažkosti.
Priemer kvetináča: Ø  17 cm

Rastlinu dodávame zasadenú v plastovom kvetináči. Z našej ponuky si k nej môžete vybrať vhodný dekoračný kvetináč.

Priemer kvetináča

17 cm

Umiestnenie

Vlastnosti

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

2 recenzie k Monstera deliciosa ‘Albo-Variegata’ veľká

 1. Slovenčina

  Linda

  Rastlinka mi prišla presne taká nádherná ako na fotke, vlastne naživo je ešte krajšia ❤️❤️ Už sa nemôžem dočkať, keď sa jej otvoria nové listy 😍

 2. Slovenčina

  Miriam Kyselá

  Pomer cena a vzhľad rastlinky super 🙂

Show only reviews in Slovenčina (2)

Pridať recenziu

Monstera deliciosa ‘Albo-Variegata’ veľká
84,90 129,90  Select options