Voono – Henna Indigo 100 g

Havrania modro-čierna prírodná farba na vlasy získaná tmavými tónmi indiga. Šetrne nafarbí vlasy do extravagantných čiernych odtieňov.

  prírodná farba na vlasy

  vhodná pre všetky odtiene vlasov

  prekryje aj šediny

  má jednoduchú aplikáciu

Prírodná farba je vhodná aj pre vegánov.

10,50 

Zakúpením získate 53 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Kategória:

Havrania modro-čierna prírodná farba na vlasy Henna Indigo značky Voono

Prírodné farby na vlasy značky Voono obsahujú iba účinné prírodné zložky, ktoré Vašim vlasom aj pokožke hlavy zaistí dôkladnú starostlivosť. Voono henna vďaka svojmu čisto prírodnému zloženiu využíva všetky profity bylinniek, nezasahuje do vnútornej štruktúry vlasu, posilňuje jeho stavbu, zväčšuje objem a celistvo regeneruje. Táto prírodná farba na vlasy má blahodarný vplyv na pokožku hlavy, eliminuje nadmerné mastenie vlasov, zabraňuje tvorbe lupín a iných chorôb pokožky hlavy.

Prírodné farby Voono fungujú na šetrnom princípe obalenie vlasu vybranou farbou, vnútri vlasu sa zachováva jeho prirodzený pigment a farba tak vlasy nezaťažuje.

100% prírodné farby značky Voono vlasy obaľujú a vytvárajú okolo nich farebný ochranný film. Pri používaní henny je teda nutné mať na pamäti, že finálny výsledok farbenia závisí na Vašom pôvodnom odtieni vlasov.

Optimálny výsledok pri farbení vlasov dosiahnete vďaka dodržanie pokynov na použitie rastlinných farieb na vlasy uvedených nižšie.

Upozornenie: Pre kvalitné a trvalé zafarbenie vlasov odporúčame pred nanesením indiga na celú plochu vlasov otestovať daný odtieň na jednom pramienku. Tiež odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu pokožky s indigom. Pred indiga sa neodporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou indiga odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.
Pred prvým použitím indiga vykonajte test citlivosti, aby ste sa vyhli alergickej reakcii.

Na akú farbu vám chytí?

Prírodné farby nedokážu zasvetľovať vlasy, len ich nafarbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov. Platí pravidlo, že čím sú pôvodné vlasy tmavšie tým tmavší bude farebný efekt prírodnej farby.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

prirodna farba na vlasy Henna Indigo Plantizia.sk

Ak sa obávate príliš razantnej extravagantnej farby vlasov, môžete odtieň Soft Black zmiešať s odtieňom Indigo v pomere 50:50 a dosiahnete tak prirodzenejší čierny odtieň a pri ďalšom farbení môžete použiť už len čiernu farbu Indigo a zmena farby vašich vlasov tak bude plynulejšia.

Mýty o prírodných farbách s hennou

Môže mi chytiť farba do zelena?

Farba obsahujúca indigo môže chytiť do zelena v prípade, že zreaguje s chemickými farbami, ktoré boli predtým aplikované na vlasy. Preto odporúčame medzi chemickým farbením a aplikáciou indiga dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne. Ak máte svetlé vlasy, pri vybraných odtieňoch odporúčame aplikovať prírodnú farbu postupom dvojfázového farbenia, ktorý je popísaný v časti použitie.

Nemôžem na chemicky farbené vlasy už použiť indigo?

Henna sa môže použiť aj na chemicky farbené vlasy. Po farbení chemickými farbami však odporúčame dodržať minimálnu dobu 4 týždňov pred aplikáciou indiga.

Je prírodná farba permanentná farba alebo sa vymýva?

Prírodná čierna farba sa postupne mierne vymýva a teda odtieň sa môže do týždňov mierne zosvetliť. Ak sa pravidelne farbíte indigom, tak vám farba vydrží dlhšie a stačí už len dofarbovať odrasty. Raz za tri mesiace nafarbite celú dĺžku vlasov.

Použitie

Na farbenie vlasov prírodnou farbou budete potrebovať:

 • prírodnú farbu na vlasy Voono
 • vodu alebo čierny čaj teploty 50 °C
 • teplomer na meranie teploty prírodnej farby
 • misku
 • štetec pre jednoduché miešanie a nanášanie farby
 • alobal, igelit alebo potravinovú fóliu na prikrytie nafarbených vlasov
 • čiapku alebo starší uterák pre udržanie prírodnej farby na vlasoch v teple.
 • pribalené jednorazové rukavice na ochranu pokožky rúk pred zafarbením
 • staršie tričko pre prípad, že by sa pri farbení vlasov zafarbilo – škvrny sa z oblečenia ťažko odstraňujú

Zmes odporúčame nanášať na práve umyté vlasy, ktoré po ľahkom vysušení zabalíme do uteráka a udržujeme v teple. Pri umývaní vlasov dbáme na použitie šampónu bez silikónov – prípravky so silikónmi bránia správnej absorpcii farby. Vhodné je použiť napríklad tuhé prírodné šampóny na vlasy.

 1. Pre zafarbenie vlasov si pripravíme do misky 50 – 100 g prírodnej farby. Množstvo volíme podľa dĺžky vlasov. Pre krátke vlasy stačí 50 g, pri dlhších vlasoch množstvo navyšujeme podľa potreby až po 100 g.
 2. Prášok zalejeme vodou alebo čiernym čajom teploty 50 °C a dôkladne premiešame do konzistencie jogurtu, tak aby vo farbe neboli hrudky a bola homogénna. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer.
 3. Farbiacu pastu na vlasy nanášame teplú, nie však horúcou – mohla by kožu popáliť. V prípade, že s farbením rastlinnými farbami zatiaľ nemáte skúsenosť, vložte misku s farbiacou zmesou do teplej vodného kúpeľa (umývadla s teplou vodou), zabránite tak prípadnému vychladnutí pasty počas jej aplikácie na vlasy.
 4. Indigo v optimálnej teplote nanášame štetcom od korienkov ku končekom. Potom vlasy prikryjeme igelitovou čiapkou alebo fóliou a uterákom, aby mohla henna pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
 5. Doba pôsobenia je 45 minút.
 6. Vlasy dôkladne umyjeme až kým nie je voda úplne číra a následne ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy.

V prípade blond, svetlých vlasov a vlasov, ktoré majú viac ako 30% šedín, odporúčame dvojfázové farbenie:

 1. fáza: Aplikujeme odtieň Henna Copper podľa vyššie uvedeného postupu na 30 – 45 minúť a vymyjeme.

Pred začatím druhej fázy počkáme 30 – 60 minút.

 1. fáza: Aplikujeme odtieň Henna Indigo podľa vyššie uvedeného postupu na 45 minút a vymyjeme.

Pred prvou aplikáciou prírodnej farby si tiež môžete pozrieť videonávody ako namiešať farbu na vlasy, ako ju aplikovať či ako postupovať v prípade prekrytia šedín.

Balenie: Papierová krabička s vreckom farby, jednorazovými rukavicami a príbalovým letákom vnútri.

Hmotnosť čiernej prírodnej farby na vlasy Henna Indigo je 100 g.

Zloženie prírodnej farby na vlasy Henna Indigo

Indigo

Značka

Voono

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Voono – Henna Indigo 100 g”

voono henna indigo prirodna cierna farba na vlasy
Voono – Henna Indigo 100 g
Zakúpením získate 53 vernostných lístkov!