Esenciálny olej Borovica 10 ml

100% esenciálny olej Borovica vás svojou sviežou vôňou prenesie do ihličnatého lesa. Okrem príjemnej vône má borovicový esenciálny olej aj množstvo benefitov pre naše zdravie.

✓ čistí vzduch

✓ zlepšuje psychický stav

✓ upokojuje pokožku

✓ odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Borovica je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Borovica

Borovicový esenciálny olej sa v aromaterapii používa už celé storočia. Pôsobí na problémy spojené s dýchacími cestami, napomáha vykašliavaniu a stimuluje priedušky. Najčastejší spôsob, akým ho môžeme použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri či v aromalampe.

Esenciálny olej borovica čistí nielen vzduch, ale aj povrchy, preto je vhodné používať ho v čistiacich prostriedkoch.

Je vhodný pri problémoch so žlčníkom. Podporuje zdravie obličiek a vylučovacieho systému, podporuje detoxikáciu a čistenie tela.

Borovicový esenciálny olej je vhodný aj na podporu metabolizmu. Reguluje systémy v tele. Zlepšuje imunitu a pomáha vyrovnať sa so stresom. Obmedzuje potenie.

Udržiava silnejší imunitný systém. V prípade podchladenia zvyšuje telesnú teplotu.

Esenciálny olej borovica je skvelým bojovníkom s migrénou, či s bolesťou hlavy zo stresu a preťaženia alebo zlého vzduchu.

Pri masáži a potieraní eliminuje bolesť kĺbov a svalov, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče. Zvyšuje prekrvenie končatín, prietok a cirkuláciu krvi.

Esenciálny olej borovica tiež pôsobí proti baktériám a plesniam. Urýchľuje hojenie rán tým, že ich čistí. Podporuje regeneráciu buniek.

Má výborné účinky aj na našu psychiku. Znižuje únavu a vyčerpanie, hlavne nervové. Zmierňuje úzkosť a stres.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia borovicového esenciálneho oleja pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, je vhodná i pre alergikov a astmatikov. Tento olej dobre čistí vzduch. Dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi, ktoré ešte znásobia jeho pozitívne účinky. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, mätou, či šalviou, ktoré posilňujú jeho dezinfekčné účinky. Na vykašliavanie ho zmiešame s tymiánom. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s citrusmi, napríklad s citrónom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť mandarínku alebo bergamot.

Do kúpeľa

V kúpeli je borovicový esenciálny olej veľmi osviežujúci. Pôsobí na bolesť a stuhnutie tela. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15-20 minút vo vlažnej vode. Borovicový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa soliach do kúpeľa, pene do kúpeľa aj v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s borovicovým esenciálnym olejom je skvelým relaxačným prostriedkom. Pomáha proti bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5-15 kvapkami borovicového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním borovicového esenciálneho oleja je veľmi obľúbená. Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách i iných problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10-20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme borovicový esenciálny olej zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej borovica pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Na podporu vykašliavania sa naparujeme. Pre silnejšie účinky skombinujeme borovicový esenciálny olej s tymiánom.

Je vhodné používať esenciálny olej borovica aj na urýchlenie hojenia rán a na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Borovica je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Borovica

100 % esenciálny olej Borovica

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Sibír
Latinský názov Pinus Sylvestris
Použitá časť rastliny Ihličie
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Suchá destilácia
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami, pomoc s vykašliavaním, stimulácia priedušiek, čistenie vzduchu, zlepšenie psychického stavu, relaxácia mysle, pomoc pri vyrovnávaní sa so stresom, zmiernenie bolesti hlavy a migrény, detoxikácia organizmu, posilnenie imunitného systému, úľava od bolestí kĺbov a svalov, zmiernenie opuchov, protiplesňové účinky
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Borovica 10 ml”

esencialny olej boroviac silica do difuzera aromalampy aromaterapia zimna vona
Esenciálny olej Borovica 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!