Esenciálny olej Bergamot 10 ml

100 % esenciálny olej Bergamot je esenciálny olej z citrusu, ktorý je menej známy spomedzi citrusov, no v aromaterapii je nesmierne oceňovaný. Je veľmi obľúbený v parfumoch i kozmetike. Má nádhernú, sladko-korenistú vôňu a množstvo pozitívnych účinkov.

✓ uvoľňuje a relaxuje organizmus

✓ čistí vzduch

✓ upokojuje

✓ urýchľuje hojenie

Esenciálny olej Bergamot je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Bergamot

Bergamotový esenciálny olej má množstvo pozitívnych účinkov, no musí sa používať opatrne. Odporúčaná koncentrácia v nosnom oleji (napr. jojobový, mandľový, hroznový, arganový… ) je maximálne 3 %. Esenciálny olej bergamot obsahuje bergapten, čo je látka, ktorá je pri vystavení silnému slnečnému žiareniu toxická. Keď ho použijeme priamo na pokožku, mali by sme sa aspoň tri dni vyhýbať nadmernému slnečnému žiareniu.

Napriek tomu, jeho účinky stoja za to. Je výborný pre problematickú pleť. Pôsobí proti akné a zmierňuje mastenie pokožky. Pomáha regenerácii pokožky po zjazvení. Môžeme pridať kvapku do zmesi na urýchlenie hojenia rán. Dá sa použiť aj ako dezodorant alebo parfum.

Tak, ako mnohé ďalšie citrusové esenciálne oleje, aj ten bergamotový uľahčuje dýchanie pri inhalácii a pri masáži pomáha s tlmením bolesti.

K jeho účinkom na psychiku človeka patrí to, že zlepšuje náladu, pomáha pri depresii či úzkosti a tiež zvyšuje odolnosť voči stresu.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia bergamotového esenciálneho oleja má pre nás množstvo výhod. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi. Výborný je napríklad s levanduľou. Svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, mätou, či šalviou, čo aj posilňuje jeho dezinfekčné účinky. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s inými citrusmi, napríklad s citrónom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť mandarínku.

Do kúpeľa

Bergamotový esenciálny olej v kúpeli nám pomáha s rekonvalescenciou po chorobe, posilňuje imunitu, pôsobí pri dýchacích ochoreniach a ochoreniach pokožky. Okrem toho nám pomáha zrelaxovať. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom bergamot je veľmi ozdravná. Uvoľňuje a pôsobí na problematickú pokožku. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 3 – 5 kvapkami bergamotového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním bergamotového esenciálneho oleja upokojuje a pôsobí na infekcie dýchacích ciest. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Bergamotový olej pomáha pri boji s lupinami a s mastnými vlasmi. Jednu kvapku môžeme pridať do šampónu alebo kondicionéru.

Taktiež pomáha pri akné a ekzéme. Zmiešaný s nosným olejom ho môžeme potierať priamo na postihnuté miesto.

Bergamotový esenciálny olej môžeme použiť aj na kloktanie. Zbavíme sa tak zápachu z úst a pôsobí aj na bolesť v krku a afty, keďže je antiseptický. Zmiešame 1-2 kvapky esenciálneho oleja a 1 polievkovú lyžicu rastlinného oleja s pohárom vody. Pozor, zmes na kloktanie by sa nemala by sa prehĺtať.

Na bolesť hrdla a dýchacie problémy je výborné nakvapkať ho do horúcej vody a inhalovať. Môžeme ho zmiešať s olejmi tea tree, eukalyptus, mäta, šalvia či levanduľa.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej bergamot pridať do domáceho repelentu. Zmes s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Upozornenie
Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Bergamot je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Bergamot

100 % esenciálny olej Bergamot

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Pobrežie Slonoviny
Latinský názov Citrus Bergamia
Použitá časť rastliny Kôra z ovocia
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Lisovanie
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, kloktanie, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Čistenie a dezinfekcia, osvieženie miestnosti, posilnenie imunity, pomoc pri dýchacích ochoreniach, relaxácia, uvoľnenie, pomoc s problematickou pokožkou, lupinami a nadmerným mastením vlasov, odpudenie komárov a kliešťov
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Esenciálny olej Bergamot 10 ml

  1. Slovenčina

    Ingrid

    Tento olej mi v obchode odporučili ako náhradu citrónu, páči sa mi jeho jemná svieža vôňa. Spokojnosť.

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

esencialny olej bergamot citrusovy do difuzera do aromalampy
Esenciálny olej Bergamot 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!