Esenciálny olej Badián 10 ml

100% esenciálny olej Badián s korenistou vôňou je skvelým esenciálnym olejom, ktorý nám môže pomôcť s rôznymi zdravotnými problémami. Vhodný je tiež na vytvorenie zimných vonných zmesí, ktoré zohrejú a rozvoňajú celú domácnosť.

✓  prírodné antibiotikum, pomáha zvyšovať imunitu

✓  na zahriatie

✓  pôsobí proti bolesti, kŕčom a opuchom

✓  dezinfekčné účinky

Esenciálny olej Badián je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Badián

Esenciálny olej badián je veľmi šikovným pomocníkom pri rozličných ochoreniach. Je to silné prírodné antibiotikum, ktoré zároveň zvyšuje imunitu. Pomáha pri respiračných ochoreniach. Stimuluje priedušky a uvoľňuje hlieny.

Taktiež sa tento olej používal na hygienu úst, v podstate ako náhrada ústnej vody. Je to aj silné analgetikum, ktoré pôsobí proti bolesti zubov.

Pôsobí aj proti bolesti kĺbov a svalov. Uvoľňuje kŕče a zmierňuje opuch.

Esenciálny olej badián je mocným antioxidantom. Pôsobí na celé naše telo, najmä na kardiovaskulárny, tráviaci, dýchací a imunitný systém. Znižuje krvný tlak. Pomáha aj pri tráviacich problémoch, ako sú kŕče.

Tiež pôsobí ako dezinfekcia proti plesniam a mikroorganizmom. Vďaka týmto vlastnostiam sa lokálne používa na liečbu bradavíc a kurích ôk. Tiež sa môže používať na akné.

Badiánový esenciálny olej má stimulujúce a povzbudzujúce účinky. Zlepšuje pamäť a pôsobí proti únave.

Tento esenciálny olej zahrieva a vyháňa chlad zvnútra.

Je vhodný pri bolestivej menštruácii. Tiež je vhodný aj pre dojčiace matky, keďže zvyšuje produkciu mlieka.

Použitie

Do aromalampy

Esenciálny olej badián v aromalampe nás môže zahriať, zároveň čistí vzduch. Môžeme ho skombinovať s rôznymi inými olejmi, napríklad so škoricou, klinčekom a pomarančom pre vianočnú atmosféru a zahriatie. S rôznymi citrusmi ako citrón, grep či bergamot vynikne jeho korenistá vôňa.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej badián prospešný na našu imunitu, pokiaľ sa necítime dobre, alebo ak sa potrebujeme ohriať. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Je dôležité použiť nízku koncentráciu, aby nepodráždil pokožku. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. aby sme sa uistili, že nevznikne alergická reakcia.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom badián je veľmi príjemná najmä v zime. Tento esenciálny olej nás zahreje a pomôže proti bolesti. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 1 – 3 kvapkami esenciálneho oleja badián. Dbáme na nízku koncentráciu. Vyskúšame na malom kúsku pokožky.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Esenciálny olej badián môžeme pridať do zimnej vonnej zmesi spolu so škoricou, klinčekom, zázvorom a pomarančom, prípadne borovicou či smrekom. Táto zmes sa môže použiť aj na masáž. Takáto masáž uľavuje od bolesti a zohrieva. Dbáme na nízku koncentráciu badiánového esenciálneho oleja.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej badián pridať do domáceho repelentu. V kombinácii s tea tree, levanduľou alebo napríklad klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

V kombinácii s tea tree či rozmarínom ho môžeme použiť proti všiam vo vlasoch. Vyskúšame na malom kúsku pokožky a vždy riedime s nosným olejom, napríklad mandľovým.

Pri umývaní zubov kvapneme jednu kvapku na zubnú pastu alebo do vody (namiesto ústnej vody). Pôsobí proti bolesti zubov, proti zápachu, aj na dezinfekciu.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Badián je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Badián

100 % esenciálny olej Badián

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Čína
Latinský názov Illicium Verum
Použitá časť rastliny Ovocie
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, na čistenie zubov
Účinky Zvýšenie imunity, analgetické účinky, utlmenie bolesť zubov, pomoc pri tráviacich problémoch, dezinfekčné, protiplesňové účinky, povzbudenie a zlepšenie pamäti, pôsobenie proti únave, zohriatie organizmu
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Badián 10 ml”

esencialny olej badian silica zimna vona do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Badián 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!