Esenciálny olej Škorica 10 ml

100% esenciálny olej Škorica je typický svojou silnou sladko-korenistou vôňou. Cítiť ju okolo seba môžeme hlavne na Vianoce. No pre blahodarné účinky môžeme škoricu použiť kedykoľvek.

✓ prírodné antibiotikum

✓ regeneruje

✓ detoxikuje organizmus

✓ má dezinfekčné vlastnosti

Esenciálny olej Škorica je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Škorica

Esenciálny olej škorica je veľmi šikovným pomocníkom pri rozličných ochoreniach. Je to silné prírodné antibiotikum, ktoré zároveň zvyšuje imunitu. O jeho účinkoch svedčí fakt, že sa používal ako ochrana pred morom. V 15. storočí ho zlodeji vo Francúzsku, ktorí vykrádali hroby, používali ako jednu z ingrediencií zmesi, ktorá ich chránila pred nakazením sa.

Taktiež sa tento olej používal na hygienu úst, v podstate ako náhrada ústnej vody. Je to aj silné analgetikum, ktoré pôsobí proti bolesti zubov.

Esenciálny olej škorica je mocným antioxidantom. Pôsobí na celé naše telo, najmä na kardiovaskulárny, tráviaci, dýchací a imunitný systém. Znižuje krvný tlak. Pomáha aj pri tráviacich problémoch, ako sú kinetóza, nadúvanie či ranné nevoľnosti.

Tiež pôsobí proti plesniam a mikroorganizmom. Vďaka týmto vlastnostiam sa lokálne používa na liečbu bradavíc a kurích ôk. Tiež sa môže používať na akné.

Škoricový esenciálny olej má stimulujúce a povzbudzujúce účinky. Zlepšuje pamäť a pôsobí proti únave.

Tento esenciálny olej zahrieva a vyháňa chlad zvnútra.

Použitie

Do aromalampy

Esenciálny olej škorica by sa nemal veľmi používať do aromalampy. Ak ho však chceme použiť, inhalujeme ho jedine zriedený s iným olejom vo veľmi malej koncentrácii. Má hrejivú vôňu a dá sa kombinovať napríklad s klinčekom, zázvorom, citrusmi a sviežimi vôňami, ako je napríklad mäta.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej škorica prospešný na našu imunitu, pokiaľ sa necítime dobre, alebo ak sa potrebujeme ohriať. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Je dôležité použiť nízku koncentráciu, aby nepodráždil pokožku. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Najskôr by sme zriedený olej mali vyskúšať na malom kúsku pokožky, aby sme sa uistili, že nevznikne alergická reakcia.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom škorica je veľmi príjemná najmä v zime. Tento esenciálny olej nás zahreje a pomôže nám pri bolesti. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 1 – 2 kvapkami škoricového esenciálneho oleja. Dbáme na nízku koncentráciu. Vyskúšame na malom kúsku pokožky.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja škorica dodáva energiu a pôsobí proti únave. Pridáme 1 – 4 kvapiek podľa veľkosti sauny a zmiešame s ďalšími esenciálnymi olejmi.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Esenciálny olej škorica môžeme pridať do zimnej vonnej zmesi spolu so zázvorom, pomarančom, borovicou či badiánom. Táto zmes sa môže použiť i na masáž. Takáto masáž uľavuje od bolesti a zohrieva. Dbáme na nízku koncentráciu škoricového esenciálneho oleja.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej škorica pridať do domáceho repelentu. V kombinácii s tea tree, levanduľou alebo napríklad klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

V kombinácii s tea tree či rozmarínom ho môžeme použiť proti všiam vo vlasoch. Vyskúšame na malom kúsku pokožky a vždy riedime s nosným olejom, napríklad mandľovým.

Pri umývaní zubov zriedime jednu kvapky škoricového esenciálneho oleja s polievkovou lyžicou nosného oleja. Jednu kvapku tejto zmesi môžeme kvapnúť na zubnú pastu alebo do vody (namiesto ústnej vody). Pôsobí proti bolesti zubov aj na dezinfekciu.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Škorica je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Škorica

100 % esenciálny olej Škorica

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Srí Lanka
Latinský názov Cinnamomum Zeylanicum
Použitá časť rastliny Listy a vetvičky
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, na čistenie zubov
Účinky Zvýšenie imunity, analgetické účinky, utlmenie bolesť zubov, pomoc pri tráviacich problémoch, dezinfekčné, protiplesňové účinky, eliminácia akné, povzbudenie a zlepšenie pamäti, pôsobenie proti únave, zohriatie organizmu
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Esenciálny olej Škorica 10 ml

  1. Slovenčina

    Michaela

    Intenzivna a dlhotrvajuca vona.

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

esencialny olej škorica zimna silica vona do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Škorica 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!