Esenciálny olej Smrek 10 ml

100% esenciálny olej Smrek má nádhernú vôňu, ktorá pripomína les. Prečistí vzduch v domácnosti a krásne ju rozvonia. Pre jeho blahodarné účinky na zdravie by nemal nikomu chýbať v zbierke esenciálnych olejov.

✓  čistí vzduch

✓  zlepšuje psychický stav

✓  pomáha s dýchacími problémami

✓  odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Smrek je vhodný aj pre vegánov.

5,90 

Zakúpením získate 30 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Smrek

Smrekový esenciálny olej je mimoriadne prospešný pre naše zdravie. Blahodarne pôsobí na problémy spojené s dýchacími cestami. Uľahčuje vykašliavanie a tiež obmedzuje suchý kašeľ. Pomáha aj pri astme. Najčastejší spôsob, akým ho môžeme použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri alebo aromalampe.

Čistí nie len vzduch, ale aj povrchy, preto je vhodné používať ho v čistiacich prostriedkoch. Používa sa aj pri čistení pokožky.

Esenciálny olej smrek podporuje zdravie obličiek a vylučovacieho systému a teda podporuje detoxikáciu a čistenie tela.

Reguluje systémy v tele. Zlepšuje imunitu a pomáha vyrovnať sa so stresom. Reguluje aj potenie.

Smrekový esenciálny olej udržiava silnejší imunitný systém.

Je skvelým bojovníkom s migrénou, či s bolesťou hlavy zo stresu a preťaženia, či zlého vzduchu. Esenciálny olej smrek dokáže byť veľmi prospešný pri únave, najmä chronickej. Stimuluje činnosť mozgu a pamäť.

Pri masáži a potieraní eliminuje bolesť kĺbov a svalov, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče. Zvyšuje prekrvenie končatín, prietok a cirkuláciu krvi.

Esenciálny olej smrek pôsobí proti baktériám a plesniam. Urýchľuje hojenie rán tým, že ich čistí. Tiež podporuje regeneráciu buniek.

Má výborné účinky aj na našu psychiku. Zmierňuje úzkosť a stres.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia smrekového esenciálneho oleja pomáha liečiť dýchacie ťažkosti. Je vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi, ktoré znásobia a podporia jeho účinky. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, niaouli, mätou či šalviou, ktoré aj posilňujú jeho dezinfekčné účinky.  Na vykašliavanie ho zmiešame s tymiánom. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s citrusmi, napríklad s bergamotom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť tangerínku.

Do kúpeľa

V kúpeli je smrekový esenciálny olej veľmi osviežujúci. Pôsobí na bolesť a stuhnutie tela. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Smrekový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, soliach do kúpeľa, mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž so smrekovým esenciálnym olejom je skvelým relaxačným prostriedkom. Uľavuje od bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5-15 kvapkami smrekového esenciálneho oleja

Sauna

Sauna s pridaním smrekového esenciálneho oleja je veľmi obľúbená.  Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách a ďalších problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme esenciálny olej smrek zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s mätou, grepom, tea tree, eukalyptom, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej mäta pieporná pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Na podporu vykašliavania sa naparujeme. Pre posilnenie účinkov skombinujeme esenciálny olej smrek s tymiánom.

Je vhodné používať smrekový esenciálny olej aj na urýchlenie hojenia rán a na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Smrek je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Smrek

100 % esenciálny olej Smrek

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod USA
Latinský názov Tsuga Canadensis
Použitá časť rastliny Ihličie
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami, pomoc s vykašliavaním, stimulácia priedušiek, čistenie vzduchu, zlepšenie psychického stavu, relaxácia mysle, pomoc pri vyrovnávaní sa so stresom, zmiernenie bolesti hlavy a migrény, detoxikácia organizmu, posilnenie imunitného systému, úľava od bolestí kĺbov a svalov, zmiernenie opuchov, protiplesňové účinky, urýchlenie hojenia rán
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Smrek 10 ml”

esencialny olej smrek silica zimna vona do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Smrek 10 ml
Zakúpením získate 30 vernostných lístkov!