Esenciálny olej Santalové drevo 10 ml

100 % esenciálny olej Santalové drevo je olej, ktorý je cenený pri meditácii a duchovných praktikách. Má upokojujúce účinky, dezinfekčné účinky a pôsobí proti plesniam. Zlepšuje náladu a pomáha pri nervovom vyčerpaní.

✓ upokojuje myšlienky

✓ vhodný pri meditácii

✓ eliminuje bolesť hlavy, nespavosť

✓ čistí vzduch

Esenciálny olej Santalové drevo je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Santalové drevo

Esenciálny olej santalové drevo má dlhú históriu používania. V budhistických a hinduistických chrámoch sa používa táto vôňa ako kadidlo, keďže napomáha v meditácii. Tento esenciálny olej sa v Egypte používal pri balzamovaní.

Esenciálny olej santalové drevo je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov, najmä v oblasti wellness, keďže má upokojujúce účinky.

Na pokožku má mnohé blahodarné účinky. Je vhodný pre všetky typy pleti. Suchú pokožku hydratuje a zvláčňuje. Podráždenú a začervenanú pokožku upokojuje. Stišuje svrbenie. Vyhladzuje vrásky a jazvy a pomáha i pri ekzémoch.

Vo vlasovej kozmetike esenciálny olej santalové drevo môže pomôcť, pokiaľ nás trápia lupiny.

Jeho účinky na močové ústrojenstvo nezostali nepovšimnuté v Indii, preto je vo veľkom používaný v ajurvéde. Môžeme ho použiť na potieranie a sedací kúpeľ.

Podporuje imunitný systém a dokonca by mal pôsobiť aj ako podporná liečba pri nádoroch.

Pri chorobách dýchacích ciest môže esenciálny olej santalové drevo taktiež pomôcť, keďže podporuje vykašliavanie a tíši bolesť v hrdle.

Posilňuje srdce, zastavuje krvácanie.

Je dezinfekčný, pôsobí i proti plesniam a kvasinkám. Čistí vzduch.

Santalový esenciálny olej je prírodné afrodiziakom.

Má pozitívne účinky na našu psychiku. Pôsobí proti depresii, zlepšuje náladu. Pomáha pri nespavosti aj nervovom vyčerpaní.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja santalové drevo je výborným prostriedkom pre upokojenie a zvýšenie koncentrácie. Taktiež pôsobí na dýchacie ťažkosti. Vhodný je v kombináciách s citrusmi, výborne sa k nemu hodí palmarosa, levanduľa, bergamot, či rôzne kvetinové vône ako geranium, ruža a jasmín.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej santalové drevo výborným pomocníkom na relaxáciu a meditáciu. Pôsobí priaznivo pri chorobách vylučovacieho a pohlavného ústrojenstva, aj v podobe sedacieho kúpeľa. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Esenciálny olej santalové drevo je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom santalové drevo je relaxačná a meditačná. Tiež sa dá použiť pri lymfodrenáži a opuchoch. Pôsobí proti celulitíde. Esenciálny olej santalové drevo pôsobí priaznivo aj na aknóznu a problematickú pokožku. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami esenciálneho oleja cédrové drevo.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja santalové drevo je príjemná a meditačná. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pri chronických zápaloch močového a pohlavného ústrojenstva môžeme pridať pár kvapiek do sedacieho kúpeľa. Pri bolesti chrbta v dôsledku problémov s obličkami a podobne účinkuje pokiaľ ním miesto potierame.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej santalové drevo pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

V Indii sa santalové drevo používalo k stavbe budov a chrámov, pretože odpudzuje aj termity.

Pri meditácii, duchovných rituáloch alebo napríklad aj pri cvičení jógy je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Je vhodné používať santalový esenciálny olej aj na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Santalové drevo je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Santalové drevo

100 % esenciálny olej Santalové drevo

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Jamajka
Latinský názov Amyris Balsamifera
Použitá časť rastliny Drevo
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky
Účinky Upokojenie, relaxácia, pomoc pri ponorení do hlbšej meditácie, upokojenie podráždenej, začervenanej a svrbiacej pokožky, pomoc pri chorobách pohlavného a vylučovacieho ústrojenstva, pôsobenie proti opuchom a celulitíde
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Santalové drevo 10 ml”

esencialny olej santalove drevo silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Santalové drevo 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!