Esenciálny olej Rozmarín 10 ml

100 % esenciálny olej Rozmarín je skvelým pomocník pri relaxácii a uvoľnení. Účinne pôsobí proti bolestiam hlavy a blahodarne pôsobí na psychiku. Jeho dezinfekčné účinky prečistia vzduch.

✓ čistí vzduch

✓ esenciálny olej na spánok

✓ odbúrava migrény, bolesť hlavy

✓ odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Rozmarín je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Rozmarín

Rozmarínový esenciálny olej je známy, pretože rozmarín sa používa v kuchyni a je to tiež často pestovaná bylinka. Častokrát si ani nevieme predstaviť, aké poklady sa ukrývajú v rastlinách, ktoré pestujeme.

Rozmarínový esenciálny olej pôsobí kladne na našu psychiku. Pomáha pri úzkostiach a depresiách a je vhodný aj pri nadmernom strese, či hyperaktivite. Pomáha na nespavosť. Zlepšuje našu pamäť a koncentráciu. Posilňuje sebavedomie a pôsobí ako psychická ochrana, je vhodné používať ho ráno.

Na naše telo má nespočetné množstvo blahodarných účinkov. Napomáha činnosti obličiek a pečene, čím zlepšuje odvádzanie nebezpečných látok z tela. Je močopudný a zvyšuje potenie. Je preto veľmi vhodný na detoxikáciu a očistu.

Esenciálny olej rozmarín je vhodný na použitie pri menštruácii, ktorú dokáže regulovať a taktiež uvoľňuje kŕče. Je vhodný aj pri bolesti svalov a kĺbov. Zlepšuje krvný obeh a zahrieva končatiny.

Pri problémoch s trávením je taktiež vhodné používať rozmarínový esenciálny olej.

Jeho dezinfekčné schopnosti oceníte aj pri problémoch s dýchaním, keďže prečisťuje dýchacie cesty a jeho sviežosť dýchanie uľahčuje.

Veľmi často je esenciálny olej rozmarín použitý v prírodnej kozmetike, nie len pre jeho osviežujúcu vôňu, ale aj pre jeho účinky na pokožku. Pomáha liečiť rany, popáleniny, spálenie od slnka a podráždenie. Zrýchľuje regeneráciu a znižuje stratu vlhkosti. Je vhodný aj na vlasy.

Použitie

Do aromalampy

Pre zlepšenie nálady, proti migréne a bolesti hlavy či na zlepšenie dýchania môžeme použiť aromadifúzer či aromalampu. Vhodné na kombinovanie s esenciálnym olejom rozmarín sú levanduľa, mäta, šalvia, či iné bylinky a výborne ladí aj s citrusmi, ako je bergamot či pomaranč.

Do kúpeľa

Rozmarínový esenciálny olej je vhodný do kúpeľa. Je osviežujúci a pôsobí relaxačne. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Rozmarínový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s rozmarínovým esenciálnym olejom je skvelým relaxačným prostriedkom. Pomáha proti bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Pomáha aj proti artritíde a reumatizmu. Esenciálny olej rozmarín je vhodné použiť aj po športovom výkone. Tiež uvoľňuje kŕče pri menštruácii. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami rozmarínového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním rozmarínového esenciálneho oleja má povzbudzujúce účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách i iných problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo alergii natrieme čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole esenciálnym olejom rozmarín, ktorý tiež môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, mätou či inými sviežimi bylinkami. Rozmarínový esenciálny olej by sme nemali aplikovať priamo na pokožku, ale najskôr ho zmiešať s nosným olejom – napríklad jojobovým či hroznovým.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej rozmarín pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

V kombinácii s tea tree môžeme rozmarínový esenciálny olej použiť proti všiam vo vlasoch.

Ak potrebujeme osviežiť a povzbudiť naše sústredenie alebo len zlepšiť náladu, je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Je vhodné používať rozmarínový esenciálny olej aj na urýchlenie hojenia rán a na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Rozmarín je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Rozmarín

100 % esenciálny olej Rozmarín

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Tunisko
Latinský názov Rosmarinus Officinalis
Použitá časť rastliny Kvitnúce vrcholy
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, pridanie do šampónu či kondicionéru, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky

 

 

 

Uvoľnenie mysle, pomoc pri nadmernom strese či nespavosti, zlepšenie pamäti a koncentrácie, zlepšenie krvného obehu a zahriatie organizmu, uvoľnenie kŕčov (vhodný aj pri menštruácii), prečistenie dýchacích ciest, uľahčenie dýchania, pomoc pri liečení rán a popálenín, odpudenie komárov a kliešťov, boj proti všiam
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Rozmarín 10 ml”

esenciálny olej rozmarín rozmarínová silica do difúzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Rozmarín 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!