Esenciálny olej Spearmint 10 ml

100 % esenciálny olej Spearmint alebo Mäta kučeravá má rovnaké účinky ako Mäta pieporná, no jej vôňa je menej intenzívna a sladšia. Je skvelá na mnohé problémy s dýchaním, s trávením, pomôže pri bolestiach hlavy či svalov a v neposlednom rade uľaví pri psychických ťažkostiach.

✓ čistí vzduch

✓ blahodarne pôsobí na psychickú pohodu

✓ upokojuje pokožku

✓ odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Spearmint je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Spearmint

Esenciálny olej Spearmint je skvelou náhradou za mätový esenciálny olej. Má totožné účinky, no jeho vôňa je sladšia, menej intenzívna a pre mnoho ľudí prijateľnejšia.

Pôsobí na všetky problémy spojené s dýchacími cestami ako je nádcha, alergia, astma, bronchitída a podobne. Najčastejší spôsob, akým ho môžeme použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri, či v aromalampe.

Esenciálny olej spearmint je veľmi vhodný pri problémoch s trávením. Pôsobí pri nevoľnosti a zvracaní. Obmedzuje závrate, preto je vhodný aj pri úpale. Zlepšuje zaostrovanie.

Mäta kučeravá pôsobí na žlčník a pečeň. Je preto vhodná pri detoxikácii a očiste organizmu. Udržiava silnejší imunitný systém. V prípade podchladenia zvyšuje telesnú teplotu.

Je skvelým bojovníkom s migrénou, či s bolesťou hlavy zo stresu a preťaženia, či zlého vzduchu.

Pri masáži a potieraní eliminuje esenciálny olej spearmint bolesť kĺbov a svalov, znižuje opuch a uvoľňuje kŕče.

Pôsobí proti baktériám a plesniam. Pri natieraní na pokožku uľavuje od svrbenia a začervenania. Zužuje kapiláry a krásne pleť očistí.

Podľa energetiky má esenciálny olej spearmint dvojaké účinky – chladiace a ohrievacie.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja spearmint pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, je vhodná i pre alergikov a astmatikov. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi, ktoré ešte viac podporia jeho účinky. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá spearmint kombinovať s rozmarínom, tea tree, eukalyptom, či šalviou, čo aj posilňuje jeho dezinfekčné účinky. Na vykašliavanie ho zmiešame s tymiánom. Pre osvieženie miestnosti môžeme esenciálny olej spearmint miešať s citrusmi, napríklad s citrónom, alebo ak chceme sladšiu vôňu, môžeme použiť mandarínku.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej spearmint veľmi osviežujúci. Pôsobí na bolesť a stuhnutie tela. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Esenciálny olej Spearmint je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom Spearmint je skvelým relaxačným prostriedkom. Pomáha proti bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Pomáha aj proti artritíde a reumatizmu. Je vhodné ho použiť po športovom výkone. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami esenciálneho oleja spearmint.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja spearmint má upokojujúce účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách i iných problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách alebo pri alergii natrieme esenciálny olej z mäty kučeravej zmiešaný s nosným olejom, napríklad jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole. Prípadne ho môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, eukalyptom, či inými sviežimi bylinkami.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej mäta pieporná pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Ak trpíme bolesťou hlavy, alebo potrebujeme zlepšiť náladu a povzbudiť sústredenie, je ideálne použiť esenciálny olej spearmint v aromadifúzeri či aromalampe.

Je vhodné používať esenciálny olej z mäty kučeravej aj na urýchlenie hojenia rán a na akné. Po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Spearmint je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Spearmint

100 % esenciálny olej Spearmint

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Čína
Latinský názov Mentha Spicata
Použitá časť rastliny Kvitnúce vrcholy
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Úľava od problémov s dýchacími cestami ako nádcha, alergia, astma, bronchitída…, pôsobenie proti nevoľnosti, zvracaní, závratiach, pomoc pri migréne a bolestiach hlavy,

eliminácia bolesti kĺbov a svalov, zmiernenie opuchy a uvoľňuje kŕče, osvieženie miestnosti, urýchlenie hojenia rán, odpudenie komárov a kliešťov

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Spearmint 10 ml”

esencialny olej spearmint matovy esencialny olej silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Spearmint 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!