Esenciálny olej Eukalyptus 10 ml

100 % esenciálny olej Eukalyptus je známy pozitívnymi účinkami pri ťažkostiach s dýchaním. Napomáha vykašliavaniu a uvoľňuje dýchacie cesty. Má však účinky aj na našu myseľ, pomáha s koncentráciou a tiež s nespavosťou.

✓ čistí vzduch

✓ priaznivo pôsobí na koncentráciu

✓ urýchľuje hojenie rán

✓ odpudzuje hmyz

Esenciálny olej Eukalyptus je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Eukalyptus

Eukalyptový esenciálny olej je jedným z najpoužívanejších esenciálnych olejov v aromaterapii. Pôsobí na všetky problémy spojené s dýchacími cestami ako nádcha, alergia, astma, bronchitída a podobne. Najčastejší spôsob, akým ho môžeme použiť, je inhalácia. Má silné čistiace účinky, preto je veľmi vhodné použiť ho v aromadifúzeri, či v aromalampe. Používa sa aj v mastiach na hrudník pre uľahčenie dýchania.

Pôsobí aj proti vírusom a častá inhalácia pôsobí preventívne (avšak nebráni v nakazení).

Eukalyptový esenciálny olej je nápomocný aj pri liečbe infekcií močových ciest a kvasinkových infekcií.

Účinky eukalyptového esenciálneho oleja na našu myseľ sú nezanedbateľné. Eukalyptus pôsobí proti úzkosti, upokojuje a navodzuje pocit pohody. Môže byť skvelým pomocníkom pri nespavosti a na noc je skvelé ho natierať na hrudník a chrbát, pokiaľ trpíme dýchacími ťažkosťami.

Do kozmetických prípravkov sa pridáva najmä pre svoju okúzľujúcu vôňu a dezinfekčné účinky. V lete je veľmi osviežujúci. Môžeme ho nájsť napríklad v mydlách, alebo v dezodorantoch, keďže má silné dezodoračné účinky. Vďaka tomu sa používa aj v prírodných čistiacich prostriedkoch.

V tradičnej čínskej medicíne je spojený najmä s pľúcami. Pomáha otvoriť emócie, pretože otvára priestor na dýchanie. V ajurvéde ochladzuje a presvetľuje. Vo veľkých množstvách páli. Na kožu má chladivý účinok, na sliznici zohrieva.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia eukalyptového esenciálneho oleja pomáha liečiť dýchacie ťažkosti, je vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Tento olej čistí vzduch a dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími esenciálnymi olejmi. Výborný je napríklad s levanduľou, svojimi účinkami sa dopĺňajú a posilňujú. Pri dýchacích problémoch sa dá kombinovať s rozmarínom, tea tree, mätou, či šalviou, čo aj posilňuje jeho dezinfekčné účinky. Na vykašliavanie ho zmiešame s tymiánom. Pre osvieženie miestnosti ho môžeme miešať s citrusmi, napríklad s citrónom, alebo ak chceme docieliť sladšiu vôňu, môžeme použiť mandarínku.

Do kúpeľa

V kúpeli je eukalyptový esenciálny olej veľmi osviežujúci. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Eukalyptový esenciálny olej je zložkou mnohých osviežujúcich prípravkov do kúpeľa. Nájdeme ho v bombách do kúpeľa, v soliach do kúpeľa, v pene do kúpeľa, i v mydlách a sprchových géloch.

Na masáž

Masáž s eukalyptovým esenciálnym olejom je skvelým relaxačným prostriedkom. Pomáha proti bolesti svalov a zároveň osviežuje pokožku. Pomáha aj proti artritíde a reumatizmu. Je vhodné ho použiť po športovom výkone. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami eukalyptového esenciálneho oleja.

Sauna

Sauna s pridaním eukalyptového esenciálneho oleja má povzbudzujúce účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha pri astme, alergiách a iných problémoch s dýchacími cestami. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Pre úľavu pri upchatých dutinách, či pri alergii natrieme čelo, kosti nad očami a stred nosa od hora dole, prípadne môžeme zmiešať s levanduľou, grepom, tea tree, mätou či inými sviežimi bylinkami. Eukalyptový esenciálny olej by sme nemali používať priamo na pokožku, ale zmiešať ho s nosným olejom – napríklad jojobovým či hroznovým.

Pri výletoch do prírody môžeme eukalyptový esenciálny olej pridať do nášho domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, levanduľou, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Ak potrebujeme osviežiť a povzbudiť naše sústredenie, je ideálne použiť aromadifúzer či aromalampu.

Je vhodné ho používať aj na urýchlenie hojenia rán a na akné, po rozriedení v nosnom oleji, napríklad v mandľovom, ho natrieme na postihnuté miesto.

Upozornenie
Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Eukalyptus je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Eukalyptus

100 % esenciálny olej Eukalyptus

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Čína
Latinský názov Eukalyptus globulus
Použitá časť rastliny Listy a vetvičky
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Čistenie a dezinfekcia, osvieženie miestnosti, pomoc pri dýchacích ochoreniach, alergii či astme, uvoľnenie dýchacích ciest, osvieženie miestnosti, pomoc pri bolesti svalov, ich relaxácia po fyzickej aktivite, pomoc so sústredením, odpudenie komárov a kliešťov
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Esenciálny olej Eukalyptus 10 ml

  1. Slovenčina

    Ingrid

    Krásna svieža vôňa, spokojnosť.

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

esencialny olej eukalyptus do difuzera aromalampy aromaterapia eukalyptovy olej
Esenciálny olej Eukalyptus 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!