Esenciálny olej Čierne korenie 10 ml

100% esenciálny olej Čierne korenie je prospešný pre naše zdravie. Stimuluje priedušky a pľúca. Pôsobí proti bolesti svalov, kĺbov, pomáha zmierňovať zápaly či opuchy. Jeho vôňa je príjemná a trochu štipľavá.

✓ prírodné antibiotikum

✓ zohrieva organizmus

✓ povzbudzuje a stimuluje

✓čistí vzduch, prospešne vplýva pri problémoch s dýchacím systémom

Esenciálny olej Čierne korenie je vhodný aj pre vegánov.

5,90 

Zakúpením získate 30 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Čierne korenie

Esenciálny olej čierne korenie je silné prírodné antibiotikum, ktoré zároveň zvyšuje imunitu. Pomáha pri nádche a kašli, stimuluje priedušky a pľúca.

Taktiež sa tento olej používa na hygienu úst, v podstate ako náhrada ústnej vody. Je to aj silné analgetikum, ktoré pôsobí proti bolesti zubov.

Esenciálny olej čierne korenie má analgetické účinky na stuhnuté svaly, bolesti kĺbov a zároveň zmierňuje zápal a opuch.

Tiež pôsobí ako dezinfekcia proti plesniam a mikroorganizmom. Môže sa používať na zmiernenie akné.

Esenciálny olej čierne korenie je mocným antioxidantom. Pôsobí na celé naše telo, najmä na kardiovaskulárny, tráviaci, dýchací a imunitný systém. Znižuje krvný tlak. Pomáha aj pri tráviacich problémoch.

Tonizuje pokožku a tým zlepšuje krvný obeh. Pomáha bojovať s celulitídou.

Esenciálny olej čierne korenie má stimulujúce a povzbudzujúce účinky. Zlepšuje pamäť a pôsobí proti únave.

Tento esenciálny olej zahrieva a vyháňa chlad zvnútra.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja čierne korenie je prospešná pre náš dýchací systém. Je vhodná pri respiračných ochoreniach. Esenciálny olej z čierneho korenia tiež čistí vzduch. Tento olej má hrejivú vôňu a dá sa kombinovať napríklad s klinčekom, zázvorom, citrusmi a sviežimi vôňami, ako je napríklad mäta. Výborne sa kombinuje aj s kvetovou vôňou, ako je geránium či ruža.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej čierne korenie prospešný na imunitu, pokiaľ sa necítime dobre, alebo ak sa potrebujeme ohriať. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Je dôležité použiť nízku koncentráciu, aby nepodráždil pokožku. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode. Najskôr by sme zriedený olej mali vyskúšať na malom kúsku pokožky, aby sme sa uistili, že nevznikne alergická reakcia.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom čierne korenie je veľmi príjemná najmä v zime. Tento esenciálny olej nás zahreje a pomôže nám pri bolesti. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 3 – 5 kvapkami esenciálneho oleja čierne korenie. Dbáme na nízku koncentráciu. Vyskúšame na malom kúsku pokožky.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja čierne korenie dodáva energiu a pôsobí proti únave. Pridáme 5 – 10 kvapiek podľa veľkosti sauny a pre príjemnejšiu vôňu zmiešame s ďalšími esenciálnymi olejmi.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Esenciálny olej čierne korenie môžeme pridať do zimnej vonnej zmesi spolu so škoricou, zázvorom a pomarančom, prípadne s borovicou či anízom.

Táto zmes sa môže použiť i na masáž. Takáto masáž uľavuje od bolesti a zohrieva.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej borovica pridať do domáceho repelentu. Zmes v kombinácii s tea tree, rozmarínom alebo klinčekom nás uchráni pred komármi či kliešťami.

Pri umývaní zubov zriedime 1 – 3 kvapky esenciálneho oleja čierne korenie s polievkovou lyžicou nosného oleja a jednu kvapku tejto zmesi môžeme kvapnúť na zubnú pastu alebo do vody (namiesto ústnej vody). Pôsobí proti bolesti zubov aj na dezinfekciu ústnej dutiny.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Čierne korenie je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Čierne korenie

100 % esenciálny olej Čierne korenie

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod India
Latinský názov Piper Nigrum
Použitá časť rastliny Korenie
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Stimulujúce a povzbudzujúce účinky, pôsobenie proti únave, zohriatie organizmu, úľava od problémov s dýchacími cestami, pomoc s vykašliavaním, stimulácia priedušiek, čistenie vzduchu, detoxikácia organizmu, úľava od bolestí kĺbov a svalov, zmiernenie opuchov a zápalov
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Čierne korenie 10 ml”

esencialny olej cierne korenie silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Čierne korenie 10 ml
Zakúpením získate 30 vernostných lístkov!