Esenciálny olej Klinček 10 ml

100 % esenciálny olej Klinček má nezameniteľnú vôňu, ktorá najčastejšie rozvoniava hlavne počas vianočného obdobia. Jeho účinky sú veľmi prospešné a preto by sme si jeho vôňu mali dopriať kedykoľvek.

✓ prírodné antibiotikum

✓ regeneruje

✓ detoxikuje

✓ pomáha proti bolesti a zápalu

Esenciálny olej Klinček je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Klinček

Esenciálny olej klinček je veľmi šikovným pomocníkom pri rozličných ochoreniach. Je to silné prírodné antibiotikum, ktoré zároveň zvyšuje imunitu. O jeho účinkoch svedčí fakt, že sa používal ako ochrana pred morom. V 15. storočí ho zlodeji vo Francúzsku, ktorí vykrádali hroby, používali ako hlavnú ingredienciu zmesi, ktorá ich chránila pred nakazením sa.

Taktiež sa tento olej používal na hygienu úst, v podstate ako náhrada ústnej vody. Je to aj silné analgetikum, ktoré pôsobí proti bolesti zubov.

Esenciálny olej klinček je mocným antioxidantom. Pôsobí na celé naše telo, najmä na kardiovaskulárny, tráviaci, dýchací a imunitný systém. Znižuje krvný tlak. Pomáha aj pri tráviacich problémoch, ako sú kinetóza, nadúvanie či ranné nevoľnosti.

Tiež pôsobí ako dezinfekcia proti plesniam a mikroorganizmom. Vďaka týmto vlastnostiam sa lokálne používa na liečbu bradavíc a kurích ôk. Tiež sa môže používať na akné.

Jeho hlavnou zložkou je euganol, vďaka ktorému má stimulujúce a povzbudzujúce účinky. Zlepšuje pamäť a pôsobí proti únave.

Tento esenciálny olej zahrieva a vyháňa chlad zvnútra.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja klinček má pozitívne účinky na náš dýchací systém, imunitu, pamäť a pomáha nám pri nevoľnosti. Výborne sa dá kombinovať so škoricou, citrusmi, či s bylinkami. Zmes na imunitu môžeme vytvoriť v kombinácii s rozmarínom, citrónom, škoricou, eukalyptom, alebo napríklad mätou, šalviou, tea tree.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej klinček prospešný na našu imunitu, pokiaľ sa necítime dobre, alebo ak sa potrebujeme ohriať. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom klinček je veľmi príjemná najmä v zime. Tento esenciálny olej nás zahreje a pomôže nám pri bolesti. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 10 kvapkami esenciálneho oleja klinček.

Sauna

Sauna s pridaním klinčekového esenciálneho oleja má povzbudzujúce účinky. Uvoľňuje dýchacie cesty a pomáha zvýšiť imunitu. Pridáme 5 – 10 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Esenciálny olej klinček môžeme pridať do zimnej vonnej zmesi spolu so škoricou, zázvorom a pomarančom, prípadne s borovicou či anízom.

Táto zmes sa môže použiť i na masáž. Takáto masáž uľavuje od bolesti a zohrieva.

Pri výletoch do prírody môžeme esenciálny olej klinček pridať do domáceho repelentu. V kombinácii s tea tree, levanduľou alebo napríklad citrusovými esenciálnymi olejmi nás táto zmes uchráni pred komármi či kliešťami.

V kombinácii s tea tree či rozmarínom ho môžeme použiť proti všiam vo vlasoch.

Pri umývaní zubov si môžeme jednu kvapku kvapnúť na zubnú pastu alebo do vody (namiesto ústnej vody).

Upozornenie
Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Klinček je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Klinček

100 % esenciálny olej Klinček

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Madagaskar
Latinský názov Eugenia Caryophyllata
Použitá časť rastliny Listy
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, odpudenie komárov a kliešťov
Účinky Rozvoňanie miestnosti, boj proti bolestiam a zápalom, prehrievanie organizmu, podpora imunity, odpudenie komárov a kliešťov, pomoc proti všiam vo vlasoch
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Klinček 10 ml”

esencialny olej klincek silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Klinček 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!