Esenciálny olej Kadidlo 5 % 10 ml

Esenciálny olej Kadidlo je olej získavaný zo živice, ktorej sa hovorí „tekuté perly zo stromu života“. Zmiešaný je s hroznovým olejom, takže sa môže aplikovať aj priamo na pokožku. Je prospešný pre zdravie celého tela. Pozitívne pôsobí aj na psychiku, zmierňuje stres a úzkosť.

✓ posilňuje imunitný systém

✓ pôsobí proti bolesti

✓ podporuje trávenie

✓ esenciálny olej na spánok

Esenciálny olej Kadidlo je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Kadidlo 5 %

Esenciálny olej kadidlo je najpoužívanejším živicovým esenciálnym olejom. Obsahuje látku β-elemene, ktorá je prospešná pre celé naše telo. Tento esenciálny olej staroveké národy predpisovali ako liek svojim pacientom.

Má nespočetne veľa pozitívnych účinkov na našu pokožku. Je dezinfekčný, takže čistí nie len vzduch, ale aj pokožku a môže sa použiť aj na povrchy v domácnosti. Podporuje regeneráciu, napomáha hojeniu rán a popálenín, redukuje jazvy a strie. Znižuje stratu vlhkosti, takže pokožke pomáha, aby zostala hydratovaná a vyživuje suchú a zrelú pleť. Znižuje aj začervenanie.

Esenciálny olej kadidlo má silný účinok na imunitný systém. Neutralizuje mikróby a je nápomocný aj pri chorobe. Je vhodný pri vykašliavaní, lebo redukuje hlieny a tiež stimuluje priedušky.

Tíši bolesť a uvoľňuje svaly. Je vhodný aj pri bolesti kĺbov a šliach. Znižuje aj opuch.

Pomáha s trávením. Podporuje peristaltiku čriev a zvyšuje vstrebávanie živín. Podporuje činnosť obličiek a močenie. Detoxikuje a čistí organizmus.

Esenciálny olej kadidlo je vhodný aj na použitie pri problémoch s menštruáciou.

Má mnohé pozitívne účinky aj na našu psychiku. Zlepšuje náladu, znižuje stres a úzkosť. Vytvára eufóriu. Využitie má aj pri problémoch so spánkom.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja kadidlo je účinná najmä pri respiračných ochoreniach alebo na posilnenie imunity. Ak chceme posilniť imunitu, alebo nám začína choroba, môžeme pridať ku kadidlo esenciálny olej bergamot, citrón alebo iný citrus. Príjemnú vôňu má aj v kombinácii s vôňami ihličnanov, ako borovicasmrek.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej prospešný na imunitu. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom kadidlo je veľmi príjemná a upokojujúca. Tento esenciálny olej nám pomôže uvoľniť bolesti, pomôže nám zlepšiť stav pokožky a tiež zníži opuch a začervenanie. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami esenciálneho oleja kadidlo.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Esenciálny olej kadidlo môžeme pridať do zimnej vonnej zmesi spolu so škoricou, klinčekom a pomarančom, prípadne s borovicou či badiánom.

Táto zmes sa môže použiť aj na masáž. Takáto masáž uľavuje od bolesti a zohrieva.

Esenciálny olej kadidlo môžeme natierať na pokožku alebo do rán na urýchlenie hojenia a dezinfekciu.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Kadidlo 5% je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Kadidlo 5 %

Hroznový olej, esenciálny olej Kadidlo

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Omán
Latinský názov Boswellia Carterii
Použitá časť rastliny Živica
Koncentrácia 5 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky
Účinky Zlepšenie nálady, zmiernenie úzkosti a stresu, pomoc pri zaspávaní, podpora regenerácie, hojenia rán a popálenín, redukcia jaziev a strií, pomoc pri vykašliavaní, úľava od bolesti svalov, kĺbov a šliach, zmiernenie opuchov, posilnenie imunity, dezinfekcia
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Kadidlo 5 % 10 ml”

esencialny olej kadidlo silica do difuzera aromalampy aromaterapia zimna vona
Esenciálny olej Kadidlo 5 % 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!