Esenciálny olej Jalovec 10 ml

100% esenciálny olej Jalovec je živicový esenciálny olej so sladkastou, lesnou vôňou. Získava sa z plodov borievky. Je veľmi upokojujúci, zmierňuje stres a napätie, podporuje zdravý spánok.

✓ posilňuje imunitný systém

✓ podporuje hojenie rán

✓ uľavuje od bolesti svalov

✓ pôsobí proti stresu a úzkosti

Esenciálny olej Jalovec je vhodný aj pre vegánov.

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Prírodný esenciálny olej Jalovec

Esenciálny olej Jalovec je esenciálny olej získavaný z plodov borievky. Je posilňujúci a má veľké množstvo pozitívnych účinkov.

Jeho čistiace účinky vyniknú pri čistení vzduchu i pokožky. Môže sa používať do čistiacich prostriedkov.

Esenciálny olej jalovec pokožku posilňuje a tonizuje. Spevňuje ju a napomáha rýchlejšej regenerácii a hojeniu. Môže sa použiť aj na liečbu popálenín. Veľmi vhodný je pri akné, mastnej pokožke, psoriáze a ekzéme.

Jalovcový esenciálny olej sa môže používať aj do prípravkov na vlasy. Pôsobí proti vypadávaniu a uzdravuje vlasové folikuly.

Má účinky aj na pohybový aparát. Pôsobí proti bolesti svalov a kĺbov. Uvoľňuje kŕče a zmierňuje opuch.

Upokojuje tráviaci systém. Podporuje peristaltiku a vstrebávanie. Pôsobí aj proti parazitom.

Esenciálny olej jalovej je vhodný aj na detoxikáciu a celkovú očistu, keďže podporuje činnosť obličiek.

Pôsobí ako afrodiziakum. Reguluje aj menštruáciu.

Pomáha aj na problémy s psychikou a nervovým systémom. Zmierňuje stres a úzkosť. Vyvoláva pocity pokoja a zlepšuje náladu. Podporuje zdravý spánok.

Použitie

Do aromalampy

Inhalácia esenciálneho oleja jalovec upokojuje a zlepšuje náladu. Pôsobí pozitívne aj pri nevoľnosti. Jeho vôňa sa dá kombinovať s citrusmi, ihličnanmi ako smrek a borovica či s rôznymi bylinkami.

Do kúpeľa

V kúpeli je esenciálny olej prospešný na našu imunitu a pokožku. Keďže ho aj inhalujeme, aj sa stretáva s pokožkou, jeho účinok je ešte silnejší. Ideálne je, ak tento olej zmiešame s hydrofilným rastlinným olejom vhodným do kúpeľa, napríklad s jojobovým, inak by nám zostal iba na povrchu a nerozptýlil by sa rovnomerne do vody. Túto olejovú zmes môžeme zmiešať so soľou do kúpeľa či s epsomskou soľou. Kúpať by sme sa mali 15 – 20 minút vo vlažnej vode.

Na masáž

Masáž s esenciálnym olejom jalovec je veľmi príjemná a upokojujúca. Tento esenciálny olej nám pomôže poti bolesti, tiež pomôže zlepšiť stav pokožky a zníži opuch. Ak si chceme dopriať takúto masáž, zmiešame 50 ml za studena lisovaného rastlinného oleja, napríklad mandľového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kvapkami esenciálneho oleja jalovec.

Sauna

Sauna s pridaním esenciálneho oleja jalovec je veľmi príjemná. Pozitívne pôsobí na psychiku. Pridáme 10 – 20 kvapiek podľa veľkosti sauny.

Použitie pri jednotlivých problémoch

Esenciálny olej jalovec olej môžeme pridať do zimnej vonnej zmesi spolu so škoricou, klinčekom a pomarančom, prípadne s borovicou či badiánom. Táto zmes sa môže použiť i na masáž. Takáto masáž uľavuje od bolesti a zohrieva.

Tento olej môžeme natierať na pokožku, alebo do rán na urýchlenie hojenia a dezinfekciu. Môžeme ho použiť priamo na akné, ekzém a psoriázu.

Tiež ho môžeme pridať do repelentu proti hmyzu. Ideálne je ho skombinovať s olejmi tea tree, citrón, lemongrass, klinček či rozmarín.

Upozornenie

Môže spôsobovať reakcie na pokožke v prípade jej citlivosti. Esenciálny olej skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, použitie konzultuje so svojim lekárom. Esenciálny olej je len na vonkajšie použitie. Vyhnite sa kontaktu s očami a inými citlivými oblasťami.

Balenie: Tmavá sklenená fľaštička s kvapkadlom.

Objem esenciálneho oleja Jalovec je 10 ml.

Zloženie esenciálneho oleja Jalovec

100 % esenciálny olej Jalovec

Vlastnosti

Veľkosť balenia 10 ml
Pôvod Macedónsko
Latinský názov Juniperus Communis
Použitá časť rastliny Bobule
Koncentrácia 100 %
Metóda extrakcie Destilácia parou
Vlastnosti 100 % prírodný, bez konzervačných látok a syntetických parfumov
Vhodné do difúzera Áno
Vhodné na vnútorné použitie Nie
Použitie Inhalácia, masáž, kúpeľ, sauna, ošetrenie pokožky, odpudenie hmyzu
Účinky Zlepšenie nálady, zmiernenie stresu a úzkosti, podpora zdravého spánku, čistenie vzduchu, spevnenie a tonizácia pokožky, liečba popálenín, akné, ekzémov, zmiernenie vypadávania vlasov, úľava od bolesti svalov a kĺbov, uvoľnenie kŕčov a zmiernenie opuchov, odpudenie hmyzu
Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “Esenciálny olej Jalovec 10 ml”

esencialny olej jalovec silica do difuzera aromalampy aromaterapia
Esenciálny olej Jalovec 10 ml
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!