Mospilan 500 ml rozprašovač

Prípravok Mospilan je systémový insekticíd účinný na väčšinu cicavých a žravých škodcov. Po postreku sa šíri naprieč celou a rastlinou a tak je jeho účinok veľmi silný aj na odolné škodce, ktoré na kontaktné postreky až tak nereagujú. Účinkuje aj kontaktne a požerovo.

V rozprašovači sa nachádza sáčok s mospilanom, ktorý je rozpustný vo vode. Stačí zaliať vodou do plna a môžete postrek aplikovať.

 • je účinný na vlnatku a červce, puklice, strapky, vošky, molice, húsenice, mínerky, roztočce a rôzne ďalšie škodce
 • patrí medzi chemické postreky
 • vďaka systémovému účinku sa dostane aj do záhybov
 • v praktickom rozprašovači

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Mospilan 20 SP postrek proti škodcom

Pôsobenie prípravku

Mospilan je sýstémový, kontaktný a požerový insekticíd, ktorý sa šíri translaminárne – dostane sa do celej rastliny. Pôsobí na väčšinu cicavých a žravých škodcov. Môže sa použiť aj na preliatie pôdy pri výskyte smútiviek či iných pôdnych škodcov.

Kedy aplikovať postrek?

Prípravok Mospilan 20 SP používajte maximálne trikrát počas jednej vegetačnej sezóny. Interval medzi aplikáciami je 7 dní. Ošetrenie je potrebné striedať s inými prípravkami, keďže opakované používanie insekticídov s rovnakým mechanizmom účinku môže viesť k rozvoju rezistentcie škodcov.

Ďalšie účinné prípravky na škodce ako vošky, vlnatka, puklice a pod. sú Karate Zeon 5 CS, Sanium, Sanium Sticks. Na strapy môžeme použiť tiež Vertimec a Spintor. Na roztočce sú účinné postreky Nissorun, Vertimec a Apollo.

Ako namiešať postrek Mospilan 20 SP na rastliny?

Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

 • mospilan vo vodorozpustnej fólii a rozprašovač
 • 0,5 l čistej vody
 • 1 kvapku jemného saponátu na riad

Postup miešania je nasledovný:

 1. V rozprašovači sa nachádza sáčok s mospilanom, ktorý je rozpustný vo vode.
 2. Do rozprašovača nalejeme 0,5 l častej vody, počkáme 5 minút, kým sa prípravok začne rozpúšťať a poriadne miešame aspoň 1 minútu. Pridáme kvapku jemného saponátu.
 3. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.

Termín aplikácie

PILIARKY: Aplikácia prípravku všeobecne po opadnutí kvetných lístkov podľa zisteného počtu vajíčok nakladených na mladé plody. Najoptimálnejší termín je pri zistení dvoch červených škvrniek (očiek zárodku) v dávke 1,2g/100m2, v polovici hodnotených vajíčok. Za 1-2 dni po dosiahnutí červených očiek sa larva zavrtáva do plodov a potom sa odporúča dávka 2,5g/100m2 alebo hlboko pôsobiaci prípravok.

NOSÁNIKY: Odporúčaná dávka je 2,5g/100m2. Možno kombinovať s ošetrením proti obaľovačovi jabloňovému alebo piliarkam. Pri nižšom tlaku nosánikov postačuje 1 ošetrenie (lepšie proti piliarke, možno aj obaľovač), pri vyššom tlaku nosánikov možné využiť 2. aplikáciu proti piliarke (prvú proti piliarke, druhú za 7-10 dní proti nosánikovi) alebo kombinácia cieleného zásahu proti obaľovačovi + organofosfát pred odkvetom / po odkvete.

OKRASNÉ RASTLINY: Odporúčaná dávka prípravku je 1,2g/100m2 (vošky), 2,5g/100m2 (molice, puklice), v prípade strapiek možno použiť až dávku 3g/100m2. Odporúčané minimálne množstvo vody je 6l/100m2. Aplikácia pri prvých zistených výskytoch. Odporúčané striedanie s prípravkami s iným mechanizmom pôsobenia (Vertimec).

Aplikácia proti pôdnym škodcom a hmyzu v kvetináčoch:
Prípravok Mospilan môžete aplikovať formou zálievky proti hmyzu a škodcom nachádzajúcim sa v pôde kvetináčov (rôzne mušky vylietavajúce z pôdy, pandravy a pod.). Taktiež sa môže aplikáciou formou zálievky pôdy v kvetináči v určitej miere nahradiť ošetrenie priameho postreku rastliny zasadenej v kvetináči (napr. keď nie je možné rastlinu s kvetináčom vyniesť do exteriéru a je nutné ošetriť ju v interiéri). Rastlina je schopná prípravok Mospilan “natiahnuť do seba” pomocou koreňového systému a nakoľko sa prípravok Mospilan šíri v rastlinách translaminárne, dostane sa cez korene do všetkých častí rastliny, čím zasiahne aj cicavých a žravých škodcov na jej povrchu. Jeden vodorozpustný sáčok s 0,6g prípravku Mospilan je potrebné rozpustiť v 2-2,5L vody (ideálne v prázdnej Pet fľaši na ktorú treba nezmazateľnou fixkou napísať “Pozor postrek Mospilan, Nepiť!!”), Fľašou treba dobre pretrepať, aby sa prípravok dokonale rozpustil. Touto zarobenou tekutinou treba rastliny v kvetináčoch zaliať, ideálne nahradiť jedno z polievaní bežnou čistou vodou. Množstvo zálievky závisí od veľkosti kvetináča, také množstvo, aké používate pri polievaní. Aplikácia pri prvých zistených výskytoch.

Účinná látka v postreku

20% acetamiprid

Na aké škodce účinkuje Mospilan?

 • vošky
 • červce
 • puklice
 • vlnatka
 • strapky
 • mínerka
 • roztočce
 • húsenice
 • mnoho ďalších škodcov vyskytujúcich sa najmä v exteriéri

Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.

Veľkosť balenia

500 ml

Typ prípravku

Insekticíd

Účinok

Kuratívny

Účinný na

Červce, Mínerka, Molice, Puklice, Roztočce, Strapky, Vlnatka, Vošky

Spôsob pôsobenia

Kontaktný, Systémový

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

1 recenzia k Mospilan 500 ml rozprašovač

 1. Slovenčina

  Zara

  Výborné popisy vďaka ktorým človek vie prostriedky použiť na izbové rastliny. Ďakujem

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

mospilan floraservis postrek na vlnatku proti skodcom
Mospilan 500 ml rozprašovač
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!