NeemAzal T/S 100 ml

Prípravok NeemAzal T/S je účinný prírodný postrek určený na boj proti škodcom. Obsahuje extrakt zo semien stromu Antelaea azadirachta, ktorý účinkuje ako insekticíd aj akaricíd. Postrek je na báze obnoviteľných zdrojov.

 • je účinný na väčšinu cicavých a žravých škodcov ako vlnatka, strapky, roztočce, vošky, puklice, húsenice a ďalšie
 • patrí medzi prírodné postreky
 • má spoľahlivú účinnosť

Original price was: 19,90 €.Current price is: 16,90 €.

Zakúpením získate 85 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

NeemAzal T/S postrek proti škodcom

Pôsobenie prípravku

Účinná látka pôsobí v rastline lokálne systematicky a do tela škodcov sa dostáva pri saní a požere. NeemAzal T/S nemá okamžitý toxický efekt, nástup účinku je postupný: v priebehu niekoľkých hodín deaktivuje škodcu ako vošky, molice, strapky, vrtivky, piadivky jesenné, priadkovce, ploskáčiky, pásavku zemiakovú a ďalšie druhy hmyzích škodcov, ktoré škodia saním a požerom.

Škodce prestanú prijímať potravu a tým aj poškodzovať rastlinu. Azadirachtín inhibuje ich vývoj a zvliekanie, takže po niekoľkých dňoch uhynú. Pri imágach (chrobákov) dochádza výrazne k reprodukcii plodnosti. Kolónie vošiek ešte nejakú dobu na rastline ostávajú, ďalšie vošky sa však už nevyvíjajú.

Kedy aplikovať postrek?

Prípravok NeemAzal je účinný na väčšinu cicavých a žravých škodcov, ako sú vošky, vlnatka a iné červce, puklice, strapky, roztočce, ale aj húsenice, nosániky i pásavka zemiaková. Pozor, nezaberá na pôdne škodce, ako sú smútivky.

Za sezónu ho môžeme použiť 3x s odstupom 7-10 dní (na jadroviny sa môže dať 4x s odstupom 10-14 dní, nemôže sa používať na hrušky, nedáva sa po rastovej fáze konca kvitnutia – do BBCH 69).

Pokiaľ potrebujeme použiť iný postrek po 3 použitiach, môžeme si vybrať Karanimba Micro alebo Rock Effect. Z chemických postrekov si môžeme vybrať podľa toho, akého máme škodcu.

Ako namiešať postrek NeemAzal T/S na izbové rastliny?

Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

 • úplne čistý prázdny rozprašovač
 • 3 ml postreku na 1 l čistej vody
 • 1 kvapku jemného saponátu na riad

Postup miešania je nasledovný:

 1. V polovici objemu rozprašovača zmiešajte vodu so saponátom na riad. Voda by mala byť izbovej teploty, nemala by byť ani veľmi studená, ani veľmi horúca. Poriadne saponát vo vode rozmiešajte.
 2. Postrek vo fľaštičke dobre premiešajte a potrebné množstvo nalejte do rozprašovača, ktorý ste predtým naplnili do polovice vodou so saponátom. Dolejte čistou vodou.
 3. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.

Ako namiešať postrek NeemAzal T/S na iné rastliny?

Plodina Škodlivý činiteľ Do 10 litrov
(na 100 m2)
Ochranná doba
v dňoch
Zemiak Pásavka, vošky, roztočce 25 ml 4 dni
Bylinky (okrem pažítky) Vošky, roztočce 30 ml 14 dní
špenát vošky 30 ml 7 dní
Kapustová zelenina (kapusta, kapusta čínska, kel ružičkový a kel kučeravý) Vošky, piliarky, molica skleníková 30 ml 3 dni
Tekvicová zelenina (tekvica, uhorka, cuketa) Vošky, roztočce, molice, strapky 30 ml 3 dni
Rajčiak, baklažán Vošky, roztočce, molice, strapky 30 ml 3 dni
Jadroviny (okrem hrušiek) Vošky, podkopáčiky, nosániky, piliarky, mínerky, roztočce 15 ml AT

Termín aplikácie

Zemiaky:
25ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7 dní, maximálne 2 krát za vegetáciu
Bylinky:
30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Špenát:
30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Kapustová zelenina:
30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu.
Tekvicovitá zelenina:
30ml / 100 m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Rajčiak a baklažán:
30ml / 100m2, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu
Jadroviny (okrem hrušiek):
15ml / 100m2 do 10l vody, postrekujte s odstupom 10-14 dní, maximálne 4 krát za vegetáciu, prípravok aplikujte maximálne do rastovej fázy konca kvitnutia (do BBCH 69)

NeemAzal T/S sa aplikuje pri napadnutí a to ráno alebo večer v udanej dávke. Neošetrujte porasty pri silnom slnečnom žiarení.

NeemAzal T/S je ako prípravok na báze oleja je rastlinami všeobecne dobre znášaný. Vzhľadom na meniace sa podmienky v priebehu roku a rozdielmi medzi rastlinnými druhmi a odrodami sa nedá vylúčiť, že v ojedinelom prípade dôjde i poškodeniu necitlivých rastlín.

O rezistencii nie sú známe žiadne informácie.

Vplyv na úrodu
NeemAzal T/S je ako prípravok na báze oleja je rastlinami všeobecne dobre znášaný. Vzhľadom na meniace sa podmienky v priehehu roku a rozdielmi medzi rastlinnými druhmi a odrodami sa nedá vylúčiť, že v ojedinelom prípade dôjde i poškodeniu necitlivých rastlín.

Ovocinárstvo
NEAPLIKUJTE NA HRUŠKY!
Pri odrodách hrušiek Conference, Alexander Lukas, Bristol Cross, Clara Frijs, Comice, Guyot, HW606, Ingeborg, Illinois 13b 83 Maxi, Lectier, Trevoux, Winterdechant a Frijs sa pri predávkovaní môžu objaviť fytotoxické účinky na listoch.

Zeleninárstvo
Na mladých rastlinách sa môžu objaviť mierne fytotoxické účinky na listoch (zvlnenie, stočenie).

Všeobecné informácie ohľadom citlivosti rastlín
Údaje o prípadných škodlivých účinkoch prípravku NeemAzal T/S na rastliny odpovedajú skúsenostiam z bežných podmienok praxe a sú nezáväzné. Odporúčame vykonať pred ošetrením porastov skúšku citlivosti v danom štádiu rastu (obzvlášť mladých porastov).

Vplyv na následné, náhradné a susediace plodiny
Prípravok aplikujte vo vzdialenosti minimálne 20 m od susedných plôch (mimo plôch, ulíc, ciest a miest využívaných pri pestovaní plodín) musí byť pri aplikácii prípravku použité nízkoúletové zariadenie. Pokiaľ použitie nízkoúletové zariadenia musí sa dodržať vzdialenosť min. 5 m od susedných plôch (mimo plôch, ulíc, ciest a miest využívaných pri pestovaní plodín). Dodržanie vzdialenosti min. 5 m nie je nutné, pokiaľ sú susedné plochy (napr. medze, živé ploty) preukázateľne súčasťou plôch využívaných na pestovanie plodín. (Platí iba pri vonkajšom použití do jadrovín.)

Vplyv na užitočné a iné necielové organizmy
Prípravok je škodlivý pre živočíchy slúžiace ako potrava rybám. Klasifikácia prípravku až do použitia najvyššie povolenej dávky alebo koncentrácie (pokiaľ nie je dávka udaná) odpovedá označenie „nie je nebezpečný pre včely“ .

Informácie o možnej fytotoxicite, odrodovej citlivosti a všetkých ďalších priamych a nepriamych nepriaznivých účinkoch na rastliny alebo rastlinné produkty
NeemAzal T/S bol testovaný na mnohých vonkajších a skleníkových kulturách. Má všeobecne dobrú kompatibilitu s rastlinami počas vegetačnej sezóny. Kompatibilita NeemAzal T/S závisí od odrody a druhu rastlín. Okrasné rastliny na NeemAzal T/S reagujú dobrým olistením, kompatibilitou kvetou alebo listov. Niektoré druhy okrasných rastlín môžu byť poškodené ošetrením pri kvitnutí alebo pozorované boli iba ojedinelé poškodenia listov. V sadoch bola pozorovaná vážna toxicita v prípade niektorých odrôd hrušiek. V prípade veľmi citlivých rastlín, ktoré zvyčajne reagujú necitlivo, sa môže prejaviť celková nekompatibilita s prípravkom. Zistené to bolo u jabĺk odrody Gala. V závislosti od sezónnych podmienok, druhoch a odrodách rastlín, nemôžeme urobiť všeobecné vyhlásenie zlučiteľnosti s prípravkom NeemAzal T/S. Pred použitím je nutné vykonať skúšku kompatibility danej rastliny s prípravkom NeemAzal T/S.

Účinná látka v postreku

10,6g/l azadirachtin

Na aké škodce účinkuje NeemAzal T/S?

 • vošky
 • vlnatka
 • červce
 • puklice
 • roztočce
 • strapky
 • mínerka
 • húsenice
 • nosánik
 • piliarky
 • pásavka zemiaková
 • mnohé ďalšie

Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.

Veľkosť balenia

100 ml

Typ prípravku

Akaricíd, Fungicíd, Insekticíd

Účinok

Kuratívny, Preventívny

Účinný na

Červce, Mínerka, Molice, Puklice, Roztočce, Strapky, Vlnatka, Vošky

Spôsob pôsobenia

Systémový

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “NeemAzal T/S 100 ml”

neemazal prirodny postrek proti skodcom strapkam roztoccom vlnatke moliciam pukliciam
NeemAzal T/S 100 ml
Zakúpením získate 85 vernostných lístkov!