Nissorun v rozprašovači 500 ml

Prípravok Nissorun v praktickom rozprašovači je kontaktný akaricíd, ktorý pôsobí na roztočce takým spôsobom, že zastavuje ich rast, sterilizuje ich a tiež ničí ich vajíčka, larvy a nymfy.

  • je účinný na roztočce
  • patrí medzi chemické postreky
  • môže sa použiť aj spolu s dravým roztočom

3,90 

nissorun v rozprasovaci postrek proti skodcom roztoccom
Nissorun v rozprašovači 500 ml

3,90 

Zakúpením získate 20 vernostných lístkov!

Nissorun 10 WP postrek proti škodcom v rozprašovači

Pôsobenie prípravku

Nissorun je špecifický kontaktný akaricíd, hubiaci vajíčka a prvé pohyblivé štádia roztočcov. Dospelé jedince nehubí, ale zastavuje ich rast a sterilizuje ich, preto pri aplikácii na rozvinutú populáciu roztočcov, zahrňujúcu aj dospelé jedince, sa účinok prejaví až s odstupom dvoch týždňov. Nissorun má translaminárny účinok, takže sa šíri listami a účinok sa zvyšuje. Zasiahnuté dospelé jedince kladú sterilné vajíčka a preto populácia roztočcov postupne zanikne. Má dlhodobý účinok 50 – 70 dní.

Prípravok Nissorun nepôsobí na dravé roztoče Phytoseidae.

Kedy aplikovať postrek?

Prípravok Nissorun 10 WP sa môže použiť iba raz za sezónu. Pri častejšom použití by vznikla rezistencia roztočcov proti účinnej látke. Podľa potreby môžeme použiť iný akaricíd. Ďalší účinný prípravok na roztočce je napríklad Vertimec a Apollo. Mierny účinok má aj Mospilan.

Ako namiešať postrek Nissorun 10 WP na rastliny?

Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

  • rozprašovač, ktorý obsahuje Nissorun vo vodorozpustnej fólii
  • 0,5 l čistej vody
  • 1 kvapku jemného saponátu na riad

Postup miešania je nasledovný:

  1. V rozprašovači sa nachádza vodorozpustné vrecko s postrekom Nissorun.
  2. Do rozprašovača nalejeme 0,5 l častej vody, počkáme 5 minút, kým sa prípravok začne rozpúšťať a poriadne miešame aspoň 1 minútu. Pridáme kvapku jemného saponátu.
  3. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.

Termín aplikácie

Jabloň, hruška

Termín ošetrenia od rastovej fázy napučiavania pupeňov v súkvetí do fázy začiatku zretia plodov (BBCH 51-81). Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev roztočca. Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom Typhlodromus pyri – populácie Chelčice.

Vinič

Termín ošetrenia od rastovej fázy vyvinutých 5 listov do fázy, kedy bobule dosahujú veľkosť hrášku (BBCH 15-75). Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev zo zimných vajíčok. Max počet ošetrení: 2x, interval medzi ošetreniami 30 dní. Prípravok je použiteľný s dravým roztočcom Typhlodromus pyri – populácia Mikulov.

Okrasné rastliny

Prípravok aplikujte max. 1x v priebehu vegetácie od objavenia sa 4 listov alebo praslena (BBCH 14-89).

Chmeľ

Prvé ošetrenie chmeľu vykonajte pri prvom výskyte roztočca na spodných chmeľových listoch (od konca mája do polovice júna), z dôvodu dlhodobého reziduálneho pôsobenia však najneskôr do začiatku kvitnutia chmeľu (BBCH 01-59). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.

Jahody

Aplikujte v rastovej fáze 4. vyvinutého listu až do fázy začiatku dormancie (BBCH 14-97). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.

Ríbezľa, egreš, malina, černica

Ošetrujte po zbere. Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.

Rajčiak, paprika, baklažán

Prípravok aplikujte v dávkach uvedených pre jednotlivé plodiny. Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.

Melón, vodný melón, tekvica

Termín ošetrenia je od rastovej fázy 4. pravý list na hlavnej stonke úplne vyvinutý až do fázy plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 14-89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu: 1x.

Uhorka, cuketa

Prípravok je možné aplikovať kedykoľvek počas vegetácie až do plnej (biologickej) zrelosti (BBCH 89). Maximálny počet ošetrení za vegetáciu : 1x.

Účinná látka v postreku

100 g/kg hexythiazoc

Na aké škodce účinkuje Nissorun 10 WP?

  • roztočce

Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.

Veľkosť balenia

500 ml

Typ prípravku

Akaricíd

Účinok

Kuratívny

Účinný na

Roztočce

Spôsob pôsobenia

Kontaktný

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Nissorun v rozprašovači 500 ml”