SpinTor 6 ml

Prípravok SpinTor je prvý prírodný insekticíd, ktorý nie je toxický pre ľudí ani teplokrvné organizmy a je čisto prírodným produktom. Pôsobí kontaktne a požerovo, pričom požerový účinok je omnoho silnejší.

 • je účinný na strapky a tiež húsenice, pásavku zemiakovú a obaľovače
 • patrí medzi prírodné insekticídy
 • má spoľahlivú účinnosť a široký termín použitia

3,90 

Zakúpením získate 20 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Spintor postrek proti škodcom

Pôsobenie prípravku

Prípravok SpinTor je prvý insekticíd, ktorý nie je vytvorený chemickou syntézou, ale fermentačnou činnosťou baktérií Saccha-ropolyspora, ktorá prirodzene žije v pôde. Látka, ktorú vytvárajú, sa nazýva spinosad a má extrémne nízku toxicitu pre ľudí a teplokrvné živočíchy. Výhodou je výnimočná šetrnosť k životnému prostrediu. Pôsobí kontaktne a požerovo, pričom požerovo je 5 – 10x účinnejší. Hneď po príjme spinosadu je škodca paralyzovaný a po niekoľkých hodinách hynie.

Kedy aplikovať postrek?

SpinTor používame maximálne 2x po sebe. Druhý postrek dávame po 10 – 14 dňoch. Pokiaľ rastlinky postrekujeme vonku, strieka sa večer, pretože táto látka je pred zaschnutím toxická pre včely.

Podľa potreby môžeme potom použiť iné insekticídy, účinný na strapky je najmä Vertimec a Mospilan.

Ako namiešať postrek Spintor na izbové rastliny?

Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

 • úplne čistý prázdny rozprašovač
 • 0,4 ml postreku na 1 l čistej vody
 • 1 kvapku jemného saponátu na riad

Postup miešania je nasledovný:

 1. V polovici objemu rozprašovača zmiešajte vodu so saponátom na riad. Voda by mala byť izbovej teploty, nemala by byť ani veľmi studená, ani veľmi horúca. Poriadne saponát vo vode rozmiešajte.
 2. Postrek vo fľaštičke premiešajte a nalejte do rozprašovača, ktorý ste predtým naplnili do polovice. Dolejte čistou vodou.
 3. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín.

Ako namiešať postrek Spintor na iné rastliny?

Plodina Škodlivý činiteľ Do 10 litrov (na 100 m2) Ochranná doba v dňoch
zemiaky pásavka zemiaková 1,5 -2 ml 7 dní
kapustová zelenina mlynárik kapustový 4 ml 3 dní
mora kapustová 4 – 5 ml 3 dni
húsenice motýľov 3 – 4 ml 3 dni
slivky obaľovač slivokový (1. generácia) 4 – 5 ml  7 dní
jablone obaľovač jablčný (1. generácia) 6 ml 7 dní
obaľovače 6 ml 7 dní
vinič obaľovače na viniči 2 – 3 ml 14 dní
pór strapky 4 ml 7 dní
cibuľa strapky 4 ml 7 dní
rajčiak strapky 4 ml 7 dní
paprika strapky 4 ml 7 dní

Termín aplikácie

APLIKÁCIA V KAPUSTOVEJ ZELENINE
SpinTor sa proti húseniciam mlynárika kapustového aplikuje krátko po vyliahnutí lariev. Následná druhá aplikácia insekticídu by sa mala vykonať po 10 dňoch (prípadne neskôr, po ďalšom vyliahnutí lariev). Aplikácia proti more kapustovej sa vykoná ihneď po objavení prvých príznakov škôd na plodine. Spravidla postačuje jedna aplikácia v dávke 0,4 l/ha vo väčšom množstve vody – najmenej 600-800 l/ha.
Tento insekticíd má pri použití v zelenine veľmi krátku ochrannú dobu – len 3 dni – a je tak veľmi vhodný na ošetrenie konzumnej zeleniny. Vzhľadom na prírodný pôvod prípravku nehrozí prítomnosť chemických rezíduí v konzumovanej zelenine.

APLIKÁCIA NA PÓR A CIBULU
V póre a cibuli sa proti strapkám aplikuje SpinTor ihneď po objavení prvých príznakov poškodenia, ktoré je charakteristické striebristo-bielymi pozdĺžnymi škvrnami na listoch. Opakovanú aplikáciu vykonávame s odstupom 10 dní. Aby sa dosiahlo poriadneho navlhčenia, odporúča sa – najmä v póre – použiť 600 I vody/ha, v cibuli je vhodný, kvôli lepšiemu pokrytiu listov, prídavok vhodného zmáčadla.

APLIKÁCIA V RAJČIAKOCH A PAPRIKE
V skleníkoch sa papriky a rajčiaky proti strapkám ošetrujú podľa signalizácie (napr. pomocou lepových lapákov). Aplikačná koncentrácia je 0,04 % (použiť min. 500 I vody/ha). Z hľadiska obmedzenia nebezpečenstva vzniku rezistencie je vhodné striedať prípravky s rozdielnym mechanizmom účinku.
Tento insekticíd možno aplikovať vo všetkých uvedených segmentoch maximálne 2x za vegetačnú sezónu.

APLIKÁCIA V JABLONIACH
SpinTor je veľmi vhodný prípravok pre aplikáciu v ovocí a zelenine. Keďže má ako prvý prírodný insekticíd mimoriadne nízku toxicitu pre človeka, a ako prírodný produkt sa rozkladá na bežné produkty metabolizmu, nezanecháva v ošetrenom ovocí a zelenine žiadne rezíduá. V jabloniach má ochrannú dobu len 7 dní, a preto je možné prípravok SpinTor použiť aj proti druhej generácii škodcov a to aj pri letných alebo veľmi skorých odrodách jabloní.
Insekticíd SpinTor sa aplikuje proti húseniciam obaľovača jablčného a proti húseniciam šupkových a púčikových obaľovačov – najlepšie vo fáze liahnutia húseníc. Odstup medzi postrekmi pre jednu generáciu škodcu je 7-9 dní, pri silnom napadnutie odporúčaných 7 dní, v prípade slabého a stredného napadnutia je odporúčaných 9 dní. SpinTor je vhodné v druhej aplikácii alternovať s prípravkom Integro v dávke 0,5 l/ha. SpinTor aj Integro sú ideálnymi prípravkami pre integrovanú ochranu sadov. Dávka postrekovej kvapaliny predstavuje 400-600 I vody/ha. Ničí v sadoch ešte ďalších škodcov, ako sú podkopáčiky, piliarky, hrčiarky a pod. Pôsobí nedostatočne na vošky. SpinTor je vhodný pre integrovanú ochranu sadov, pretože vykazuje veľmi nízku toxicitu pre dravé roztoče Typhlodromus pyri a pri registrovanej dávke neničí lienky a dravých pavúkov.

APLIKÁCIA VO VINIČI HROZNORODOM
Na viniči hroznorodom sa aplikuje predovšetkým proti obaľovačovi mramorovanému a obaľovačovi pásovému. Je vhodný prípravok pre integrovanú ochranu viníc, pretože nie je toxický pre dravé roztoče (Typhlodromus pyri) ani pre dravých pavúkov. SpinTor sa aplikuje proti prvej generácii obaľovačov cca 10-12 dní po dosiahnutí maxima letovej krivky obaľovačov (sleduje sa vyhodnocovaním úlovkov vo feromónových lapákoch), prípadne od štádia čiernej hlavičky, respektíve liahnutia húseníc. Pri dlhodobom nálete je vhodné aplikáciu po 7-9 dňoch opakovať. Pre aplikáciu na prvú generáciu obaľovačov je odporučená dávka prípravku 0,2 1/ha v 400-600 I vody/ha, a to podľa intenzity škodlivého činiteľa. V prípade potreby opakovania aplikácie len na obaľovačov, je vhodné vykonať druhú aplikáciu prípravkom Integro v dávke 0,4 l/ha. Proti druhej generácii obaľovačov sa použije pri prvej aplikácii 0,2 l/ha. Táto aplikácia sa vykonáva 5-7 dní po dosiahnutí letového maxima, prípadne od fázy čiernej hlavičky až liahnutia larvičiek. Po 7-9 dňoch sa vykoná druhá aplikácia v dávke 0,2-0,3 l/ha alebo sa namiesto insekticídu SpinTor aplikuje insekticíd Integro v dávke 0,4 l/ha. Dosiahnutie vysokého pokrytia postreku je dôležitým predpokladom dosiahnutia vysokej účinnosti.

SPINTOR – APLIKÁCIA V SLIVKÁCH
Insekticíd SpinTor je vhodný prípravok proti celému radu škodcov na slivkách. Spoľahlivo ničí predovšetkým obaľovača slivkového a piliarku slivkovú. Aplikujte sa v dávke 0,4-0,5 l/ha v 600 I vody/ha v období bezprostredne po maxime letovej krivky obaľovača, najneskôr však do začiatku liahnutia lariev. Pokiaľ nálet obaľovača pokračuje, je možné aplikáciu insekticídu SpinTor po 10 dňoch zopakovať. Vzhľadom na veľmi krátku ochrannú dobu je aplikácia prípravku SpinTor optimálnym riešením kontroly druhej vlny obaľovača slivkového.

Účinná látka v postreku

240g/l spinosad

Na aké škodce účinkuje Spintor?

 • strapky
 • pásavka zemiaková
 • obaľovače
 • húsenice

Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.

Postrek aplikujeme na poliate rastliny.

Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.

Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.

Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.

Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku.  Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.

Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.

Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.

Veľkosť balenia

6 ml

Typ prípravku

Insekticíd

Účinný na

Strapky

Spôsob pôsobenia

Kontaktný, Požerový

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Show only reviews in Slovenčina (0)

Pridajte prvú recenziu pre “SpinTor 6 ml”

spintor floraservis prirodny postrek proti skodcom strapkam
SpinTor 6 ml
Zakúpením získate 20 vernostných lístkov!