Substrát Profík pre izbové rastliny 15 l

Kvalitný supresívny substrát Profík pre izbové rastliny je určený špeciálne pre vysádzanie a presádzanie všetkých druhov izbových rastlín a paliem. Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou. Substrát je obohatený o hnojivo so základnými aj stopovými mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj.

 • vyvinutý špeciálne pre izbové rastliny
 • obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá rastliny chráni pred hubovými ochoreniami a vytvára zvýšenú odolnosť rastlín proti škodlivým organizmom
 • obsahuje tiež hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením rastlín škodcami
 • veľké balenie vhodné na presádzanie viacerých rastlín

6,90 

Zakúpením získate 35 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Substrát Profík pre izbové rastliny od značky Forestina

Zloženie

Substrát Profík pre izbové rastliny je pripravený zo zmesí vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou.

Supresívny substrát pre izbové rastliny je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, najmä druhy rodu Fusarium, Pythium Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú odumieranie rastlín a používanie tohto substrátu obohateného predstavuje významný preventívny prvok v ochrane rastlín pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínanej huby pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín. Rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. indukovanej rezistencie – stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov.

Ďalej je supresívny substrát Profík pre izbové rastliny obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami, ktorí napádajú rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana rastlín pred škodcami, ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. pred larvami kováčikov (tzv. Drôtovcov), lalokonoscov, chrústov a krtonožiek a rady ďalších škodcov. Okrem škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde je významný aj účinok huby na škodcov, ktorí v pôde prebývajú iba časť svojho vývoja, napríklad strapky.

Substrát Profík je tiež obohatený o hnojivo so základnými aj stopovými živinami.

Použitie

Pred naplnením kvetináča substrátom nasypeme na dno primeranú drenážnu vrstvu keramzitu. Tým je regulovaný odtok vody a zaručené prevzdušnenie koreňov. Potom zasadíme rastlinu a doplníme ju substrátom až po vrch kvetináča. Substrát zľahka pritlačíme a polejeme.

Po zasadení prvých 10 dní zalievame trochu menej, aby si rastliny vytvorili nové korene. Čerstvo presadené rastliny neumiestňujeme na miesta s priamym slnečným žiarením.

Približne po 6 týždňoch sa vyčerpá zásoba hnojiva v substráte a teda začneme s pravidelným prihnojovaním hnojivom.

Výrobca: Forestina

Objem: 15 l

Výrobca

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Veľkosť balenia

15 l

Použitie

5 recenzií k Substrát Profík pre izbové rastliny 15 l

 1. Slovenčina

  Laura

  Môj obľúbený substrat, takže dávam 5*. Oceňujem rýchle dodanie

 2. Slovenčina

  Eva Kučerová

  Podľa mojich skúseností najlepší substrát. Ďakujem za doručenie až priamo domov 🙂

 3. Slovenčina

  Kristina Tancibokova

  Najlepší substrát, používam roky a max spokojnosť.

 4. Slovenčina

  Nana123 (overený zákazník)

  Balík prišiel rýchlo a v poriadku

 5. Slovenčina

  Natalia (overený zákazník)

  Mala som od tohto substrátu vysoké očakávania, a môj je hydrofobny, čo má sklamalo.

Show only reviews in Slovenčina (5)

Pridať recenziu

Substrát Profík pre izbové rastliny
Substrát Profík pre izbové rastliny 15 l
Zakúpením získate 35 vernostných lístkov!