Substrát Profík pre orchidey a bromélie 5 l

Kvalitný kôrový substrát pre orchidey a bromélie je špeciálne pripravený na presádzanie a pestovanie izbových orchideí a ostatných epifytických rastlín. Zloženie substrátu je vyvinuté presne podľa potrieb orchideí, ktoré vyžadujú vysoký obsah vzduchu v koreňovej zóne. Je pripravený z kvalitnej píniovej kôry a špeciálne upravených kokosových šupiek coco-chips. Substrát nie je obohatený o živiny.

  • špeciálne namiešaný na orchidee, bromélie a ďalšie epifyty
  • ľahký a vzdušný
  • praktické menšie balenie

4,90 

Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

Substrát Profík pre orchidey a bromélie od značky Forestina

Zloženie

Prítomnosť coco-chips zaisťuje vysokú sorpčnú schopnosť pre vodu a živiny. Substrát potom zadrží až 10 krát viac vody (živného roztoku), ako je jeho hmotnosť a následne vodu aj živiny postupne uvoľňuje. Coco-chips má taktiež vysokú odolnosť voči rozkladu vďaka prirodzenému obsahu trieslovín.

Obsah píniovej kôry zaručuje vysokú vzdušnosť substrátu, čo napomáha dobrému rozvoju koreňového systému aj celkového zdravotného stavu rastliny.

Použitie

Na dno nádoby na pestovanie nasypte tenkú vrstvu substrátu, opatrne vložíme korene rastliny a obsypte substrátom. S prvou zálievkou vykonávame aj prvé prihnojenie. Rastliny pravidelne a primerane zalievame s ohľadom na ich veľkosť, okolitú teplotu a množstvo svetla. Veľmi vhodné je tiež časté rosenie listov, prípadne iné udržovanie vyššej vzdušnej vlhkosti.

Výrobca: Forestina

Objem: 5 l

Výrobca

Spôsoby doručenia

Osobný odber v Bratislave, Kuriér na adresu, Packeta / Zásielkovňa

Veľkosť balenia

5 l

Použitie

1 recenzia k Substrát Profík pre orchidey a bromélie 5 l

  1. Slovenčina

    Lenka Jenova (overený zákazník)

    Skvelý substrát:)

Show only reviews in Slovenčina (1)

Pridať recenziu

Substrát Profík pre orchidee a bromélie
Substrát Profík pre orchidey a bromélie 5 l
Zakúpením získate 25 vernostných lístkov!