Darina 4 organominerálne hnojivo
Pôsobenie prípravku
Kvapalne organominerálne hnojivo vyrobené na základe prírodnej organicko minerálnej suroviny – jazerného sapropelu, ktorý sa počas niekoľkých tisícročí tvorí v dnových vrstvách z odumretých rastlín, živých organizmov, minerálnych komponentov a mikroelementov.
Jazerný sapropel – je unikátna starodávna surovina na výrobu humínového hnojiva, tvoriaca sa samou prírodou na dne jazier vzniknutých v dobe ľadovej. V priebehu milionov rokov rozložené živé organizmy a rastliny sa usadili na dno takého jazera a vytvorili ohromné množstvo dnových zásob humínových látok a fulvokyselín, stopových prvkov a biolátok tak nevyhnutných pre správny a rýchlyrast. Táto biologická masa, nachádzajúca sa v dnových vrstvách jazier sa volá sapropel. Najlepšími skladmi pre ochranu všetkých podivuhodných vlastností sapropelu sú jazerá, ktoré nemajú žiadny odtok ani prítok. Nakoľko je teplota na dne takého jazera celý rok prakticky nemenná, sapropelje tu uložený ako v termoske. Preto humíny obsiahnuté v jazernom sapropele sú najsilnejšie a neuveriteľ ne aktívne, čo dá hnojivám, vyrobeným na ich základe nevídané vlastnosti, dovoľujúce za niekoľko dní vyliečiť alebo ozdraviť prakticky všetky druhy rastlín, „nakŕmiť “ ich vitamínmi a fulvokyselinami a vrátiť im tie vlastnosti, ktorými ich príroda obdarila v momente ich vzniku. V priebehu celého dvadsiateho storočia vedci vyspelých krajín hľadali cesty ako prinútiť sapropel otvoriť sa svetu a vydať svoje bohatstvá ľudstvu. Až koncom dvadsiateho stor čia sapropel začal pomaly, krok za krokom odhaľovať svoje tajomstvá človeku pod nátlakom nových originálnych ideí a technológií spracovania. Dnes už poznáme sériovú výrobu hnojív na základe jazerného sapropelu, ktorá odkrýva pre agronóma amatéra i profesionála nové možnosti zvýšenia úrody poľnohospodárskych kultúr, kvetov, stromov a kríkov.
Hnojivo vyrobené na základe prírodnej organicko-minerálnej suroviny – jazerného sapropelu, ktorý sa počas niekoľkých tisícročí tvorí v dnových vrstvách z odumretých rastlín, živých organizmov, minerálnych komponentov a mikroelementov.
Používa sa na vylepšenie chemických a biologických vlastností pôdy, zvyšuje výnosy poľnohospodárskych plodín, posilňuje imunitu rastlín voči škodcom a extrémnym teplotám.
Používa sa aj na ošetrenie dekoratívnych a lesných kultúr, v sadovníctve, ovocinárstve a vinohradníctve.
Jazerný sapropel je výsledkom prirodzeného rozkladu odumierajúcich rastlín a mikroorganizmov vo vodnom prostredí.
Jeho základnými životodarnými komponentami sú predovšetkým bohaté zoskupenia humínov a fulvokyselín, vitamíny a minerály, tak nevyhnutné pre každú rastlinku z hľadiska jej správneho a rýchleho vývinu a rastu.
Existuje množstvo známych zdrojov humínov. Je to hnedé uhlie, rašelina, maštaľný hnoj hospodárskych zvierat a i. Ale humíny získané z nich sú desiatky a stovky krát menej aktívnejšie ako analogické látky získané z jazerného sapropelu. Prečo? Preto, že v priebehu storočí sa sapropel nachádzal v hĺbke jazera pri stabilnej teplote. Vďaka vrstve prírodného ílu bol chránený pred pôsobením ultrafialových lúčov, ktoré ničí humíny premieňajúc ich na neutrálne zlúčeniny.
Ale okrem toho sa sapropel vždy vyskytuje v koloidnom a kvapalnom stave a nikdy sa nemení na iné pevné formy na rozdiel od uhlia alebo maštaľného hnoja. Nepodrobuje sa neustálemu vplyvu atmosferického kyslíka a neoxiduje.
Kvapalné humínové hnojivo je vhodné pre ekologické pestovanie.
DARINA 4 sa vyrába z extraktu z jazerného sapropelu a je to unikátny produkt, použitie ktorého zabezpečuje:
- zvyšuje úrodnosť od 30 do 100% a viac, v závislosti od poľnohospodárskej kultúry, typu pôdy a klimatických podmienok.
- podstatne zlepšuje kvalitu vypestovaných produktov spojenú so značným zvýšením obsahu vitamínov, minerálov, aminokyselín, škrobu, sacharidov a iných užitočných látok.
- obnovuje, posilňuje a lieči imunitný systém rastlín všetkých tried a druhov. Zvyšuje ich odolnosť voči chorobám, škodlivému hmyzu a hubám, taktiež k nepriaznivým klimatickým podmienkam. Na výstave Záhradkár v Trenčíne nám pán Mráz povedal, že DARINU 4 používa už 4 roky. V čase kvitnutia marhúľ na Myjave prišli mrazy. Vtedy mal len jednu fľaštičku DARINY 4 o objeme 50 ml, ktorá mu stačila len na postrek jedného stromčeku. Výsledkom toho sa tento stromček ukázal ako jediná marhuľa v celej Myjave, ktorá vďaka tomu prežila jarné mrazy do – 5 stupňov Celzia a mala ešte veľkolepú úrodu marhúľ.
DARINA 4 značne skracuje periódu dozrievania plodov (vegetačné obdobie). V Dunajskej Strede sa podarilo skrátiť vegetačné obdobie pre papriku o 10 dní a v Humennom o 12 dní. - ničí rad najviac nebezpečných húb na povrchu rastliny (napríklad perenospóru). Pán Martinčič zo Skalice povedal, že problémy chorôb viniča ho prestali trápiť posledné tri roky, od toho momentu, ako začal používať hnojivo DARINA 4. Zvyšuje obsah sacharidov v plodoch. Osobitne u viniča, citrusov a cukrovej repy. Môže sa použiť bezprostredne pred zberom úrody (dva týždne pred zberom úrody) na vylepšenie kvality plodov.
DARINA 4 Obohacuje pôdu humínovými kyselinami s vysokou biologickou aktivitou. Pri aplikácii do pôdy stimuluje prirodzený rast užitočných baktérií všetkých typov. To je základom zdravej pôdy, plodov, a čo je najdôležitejšie, nášho zdravia a zdravia našich detí.
Státisíce rokov, deň za dňom, príroda vytvárala tajuplný a neopakovateľný elixír života -jazerný sapropel, ktorý v priebehu mnohých storočí zhromažďoval životnú silu miliónov pokolení rastlín, hmyzu, mäkkýšov a tvorov, obývajúcich našu planétu od epochy dinosaurov, mamutov až do súčasnosti.
Novšie technológie, vytvorené koncom dvadsiateho storočia, dovoľujú šetrne získavať zo sapropelu všetky základné užitočné látky, ktoré v koncentrovanom stave predstavujú ekologicky čistý prírodný produkt s neuveriteľnou životnou energiou, ktorý je tak nevyhnutný pre všetky druhy rastlín od obyčajnej trávy až po stromy.
Preto hnojivá z jazerného sapropelu sa vytvárajú nie proti ale podľa zákonov prírody.
Predovšetkým ozdravujú rastlinu, posilňujú jej imunitný systém, pokazený v priebehu desaťročí negramotným používaním chemických preparátov, chorou ekológiou a odpadmi priemyslu a taktiež jej navrátia prvotné vlastnosti.
Výsledkami vplyvu humínových hnojív vyrobených na základe sapropelu je:
- Po prvé, značný prírastok úrodnosti, ktorý je neuveriteľný v porovnaní s inými druhmi hnojív. Známe sú prírastky úrodnosti viac ako dva razy.
- Po druhé , rastliny prestávajú chorľavieť, väčšina chorôb ustupuje alebo celkom mizne bez použitia chemických prípravkov škodlivých pre ľudské zdravie. Na prvý pohľad je to veľmi divné. Ako môže ekologicky čisté hnojivo ničiť nebezpečné plesne? Škodlivý hmyz? A vôbec neničí. Len sa neobjavujú. Nie sú na to vytvorené podmienky. Podobne ako fyzicky zdatný, otužilý a čistotný človek je odolný voči najnebezpečnejšej chorobe alebo epidémii. Sú známe prípady, keď použitie humínových hnojív viedlo k tomu, že škodlivý hmyz zmizol z ošetrovaných teritórií.
- Po tretie, podstatne narastá odolnosť voči mrazu. To sa týka tak zeleniny ako i ovocných drevín a vinohradov. Vedzte, že ak postriekate ovocné stromy v štádiu kvitnutia humínovým preparátom, tak ste ochránili svoje zdravie aj vašich obľúbencov od katastrofálnych dôsledkov ranných jarných mrazov. V jari roku 2001 sme v štádiu kvitnutia ošetrili 12 marhúľ postrekom jednopercentným vodným roztokom humínového hnojiva. Urobili sme dobre. Prišli ranné mrazy do – 30 C. Ošetrené stromy vôbec nestratili kvety a úroda bola výborná. Nepostriekané stromy stratili skoro všetky kvety.
- Po štvrté , zvýši sa odolnosť rastlín voči suchu. Samozrejme, vypestovať z kapusty ťavu sa nám nepodarí, ale neustála neprítomnosť dažďa nevedie k záhube našej záhradky. Prestávky medzi závlahami môžeme zväčšiť. V minulom roku som sa úmyselne “ vysmieval “ petržlenu, postriekanému humínovým hnojivom v štádiu vytvárania troch listov. V Petržalke som napodobnil púšť Saharu. Neuveriteľné, ale petržlen nezahynul až do augusta a po tom, ako som ho vrátil do normálnych podmienok, mal ešte výbornú úrodu.
- Po piate , humíny z jazerného sapropelu, vďaka svojej neuveriteľnej aktivite, dopadajúc na pôdu, neutralizujú ťažké kovy a rádionuklidy premieňajúc ich na vo vode nerozpustné chemické zlúčeniny. To znamená, že zem po ošetrení humínmi sa stáva ekologicky čistejšou a menej nebezpečnou pre vás i vašich blízkych. Dlhodobé použitie týchto hnojív na Vašej záhradke vedie k úplnej neutralizácii prakticky všetkých škodlivých látok v pôde vrátane zámerne vami používanými pesticídmi. To je znamenitá a unikátna vlastnosť humínových hnojív. Nielen že neznečisťujú obrábanú pôdu, ale naopak očisťujú ju od zvyčajných škodlivých znečistení.
Kedy aplikovať prípravok?
Hnojivo Darina 4 používame 1 – 2 krát za sezónu. Pre dosiahnutie maximálneho efektu môžeme použiť 3 – 5 ktár, ale pokiaľ používame aj iné hnojivá, nie je to vôbec potrebné. (Nikdy nepoužívame naraz s iným hnojivom. Vždy dodržiavame rozostup 7 – 14 dní).
Roztok môžeme použiť aj:
- Pri namáčaní semien (u zeleniny a kvetov všetkých typov a druhov) alebo pred pikírovaním (na zeleninu, vinohrad, kríky a priesady)
- Pri kvitnutí a tvorbe pukov (postrekom na listy)
- Pri objavení sa prvých troch – štyroch listov (postrekom na listy
- V perióde intenzívneho dozrievania plodov (postrekom na listy)
- Pred zberom úrody (okrem koreňových plodov) asi tri až štyri týždne za účelom zvýšenia kvality plodov, a to postrekom na plody a listy)
- V stresových situáciách ako sú mrazy, krupobitie, záplavy, suchá, choroby
- Pri ohrození nastúpenia mrazov, krupobitia, záplav, sucha, za čo najkratší čas po ich príchode postriekajte rastliny na listy a kvety vodným roztokom hnojiva dvojnásobnou koncentráciou, a to 20 mililitrov hnojiva na liter vody
Ako namiešať hnojivo Darina na rastliny?
Na aplikáciu hnojiva na dospelé rastliny budete potrebovať:
- úplne čistý prázdny rozprašovač alebo nádobu na polievanie
- 10 ml na 1 l čistej vody
Postup miešania je nasledovný:
- Prípravok premiešame a nalejeme do zodpovedajúceho množstva vody izbovej teploty.
- Poriadne premiešame.
- Aplikujeme zálievkou (1 l / 1 m2 alebo 0,25 l roztoku pod jednu rastlinu) alebo postrekom (50 ml / 1 m2). Pred aplikáciou postrekom najskôr rastlinu postriekame vodou.
Termín aplikácie
Pred použitím hnojiva rastliny a listy polejte vodou.
Namáčanie semien – 1% vodný roztok, t.j.1 liter hnojiva na 100 litrov vody počas 1 hodiny.
Namáčanie koreňov rastlín pred pikírovaním a výsadbou do volhej pôdy – 1% vodný roztok, t.j. 1 liter hnojiva na 100 litrov vody.
Zálievka pod korene rastlín – 1% vodný roztok, t.j.1 liter hnojiva na 100 litrov vody, 0,25 l vodného roztoku pod 1 rastlinu alebo 0,5 l vodného roztoku pod kríky.
Predsejbová aplikácia do pôdy s následným zapracovaním : 1 % vodný roztok, t.j.1 liter hnojiva na 100 litrov vody, použiť 50 ml 1% vodného roztoku na 1 m2 – rozprašovaním.
Na ošetrenie rastlín počas vegetačného obdobia
Použiť vo fáze troch listov:
- použitie, na začiatku kvitnutia
- použitie – 1% vodný roztok, t.j. 1 liter hnojiva na 100 l vody pri tvorbe plodov
- použitie- 3 týždne pred zberom úrody ( 1:100 )
Postrek na listy
– 1 % vodný roztok, t.j. 1l hnojiva na 100 l vody.
Pre zeleninové kultúry v štádiu 3 listov použiť postrekom na listy
– 1% vodný roztok, t.j. 1l hnojiva na 100 l vody – 30 – 50 ml 1% vodného roztoku na 1 m2,
Pre obilniny použiť v štádiu 3 listov postrekom
– 1 % vodný roztok, t.j. 1l hnojiva na 100 l vody – aplikovať 300 l 1% vodného roztoku na 1 ha , t.j. 3 l hnojiva na 300 l vody.
Namáčanie semien obilnín
– pre namočenie 1 t obilnín spotrebujte 25 l hnojiva rozpusteného vo vodnom roztoku 1:100, t.j. 25 l hnojiva na 2500 l vody. Čas namáčania – 1 hodina.
Postrekovanie preveďte až do úplného zmáčania listov a kvetov. Dosiahnete tak maximálne zníženie následkov stresu a zvýšite u rastlín odolnosť voči škodcom a chorobám, osobitne voči hubovým ochoreniam. Pred prípravou vodného roztoku dôkladne pretrepte obsah obalu. Pozor! Použite len čerstvo pripravený pracovný roztok.
Doporučené spôsoby použitia:
- Príprava substrátu. Pre tento účel obvyklý kúpený substrát alebo pôda Vášho políčka sa polieva roztokom «Dariny-4» (30 ml na 1 liter vody, 1,5 litra roztoku vylejte na 10 litrov resp.10 decimetrov kubických zeme.). Najefektívnejšie za účelom neutralizácie jedov, ťažkých kovov a rádionuklidov v pôde.
- Namáčanie semien. (10 ml na 1 liter odstátej vody izbovej teploty). Semená sa namáčajú dvoma spôsobmi: a) namáčaním v roztoku, ktorý meníme každých 4 – 6 hodín; b) zabalením do bavlnenej látky alebo gázy a periodicky namáčať. Druhý spôsob je lepší, nakoľko pri prvom spôsobe roztok zabraňuje prístupu vzduchu k semenám. Pripravte vodný roztok humínového hnojiva v súlade s návodom. Umiestnite do sklenenej nádoby (napríklad do taniera) vatový tampón alebo gázu a namočte ho do roztoku hnojiva. Na takto navlhčený tampón alebo gázu v jednej vrstve položte semená tak, aby ich roztok na tampóne úplne zmáčal, ale aby mali semienka voľný prístup k nevyhnutnému množstvu kyslíku zo vzduchu. Ak je čas namáčania dlhší, podľa miery vyparovania roztoku hnojiva adekvátne doplňujte roztok v nádobe. Nedopustite, aby sa semená úplne ponorili (utopili) v roztoku. Vtedy môže dôjsť k opačnému efektu u niektorých kultúr. Namáčanie semien je jednou z najdôležitejších činností pre utuženie zdravia budúcich rastlín, naladenia ich imunitného systému a zvýšenie úrodnosti.
- Namáčanie priesad, odrezkov a ovocných stromčekov pred zakorenením. Sadenice alebo odrezky sa vložia na 2-3 hodiny do nádoby z roztokom hnojiva (10 ml na 1 liter vody). Tento spôsob je efektívny u priesad viniča, paradajok, papriky, kalerábov, u namáčaní odrezkov malín alebo černíc, pri sadení egrešov, ríbezlí a iných ovocných kríkov. Podobne sa namáčajú aj ovocné stromčeky pred výsadbou do pôdy, nechajte ich namočené 3-4 hodiny v roztoku 1:100 (10 ml na 1 liter vody), namáčací roztok po uplynutí tejto doby vylejte do pripravenej jamky na sadenie a stromček zasaďte. Pri menšej veľkosti sadeníc je namáčanie vhodné uskutočňovať v obyčajnej sklenenej nádobe. Podľa možností nepoužívajte železné nádoby bez ochranného povlaku proti korózii, použite plastové alebo sklenené nádoby. Pred výsadbou sadeníc použitý humínový roztok hnojiva vylejte do pripravenej jamky na sadenie. Výsledok prekvapí aj najväčších nedôverčivcov. Rastlinka na novom mieste sa bude vyvíjať ako znovuzrodená, nebude chorľavieť, vytvorí mohutnú stonku a silné listy. Táto prvá štartovacia pomoc sa bude blahodárne prejavovať v priebehu niekoľkých rokov po ošetrení. V budúcnosti vždy rozlíšite ošetrenú rastlinu od neošetrenej podľa odolnosti k chorobám, veľkosti plodov a zdravej stonky. Stromček alebo ker vám bude vďačný za vašu starostlivosť dlhé roky a obdaruje vás kvalitnými plodmi, čím vás odbremenia od starostí o ich zdravie.
- Namáčanie koreňov rastlín pred sadbou do pôdy (10 ml na 1 liter vody).
- Hnojenie priesad: – postrekovaním ihneď po pikírovaní (10 ml na 1 liter vody); – postrek po 10 – 15 dňoch (10 ml na 1liter vody).
- Hnojenie dospelých rastlín: – postrekovanie po sadení rastlín na stabilné miesto (10 ml na 1 liter vody); – postrek medzi 15 – 20 dňom po sadení (20 ml na 1 liter vody); – postrek vo fáze: tvorba pukov (kvety, jahody, kríky), tvorba pukov – kvitnutie (zemiaky), masové kvitnutie (uhorky), tvorba plodov (paradajky, paprika, plodová zelenina). Norma spotreby roztoku pripraveného podľa horeuvedených proporcií roztoku: postrekovanie – 50 ml na 1 m2 , zalievanie – 1 liter na 1 m2 . Použitie «Dariny–4» môžete spojiť s obrobením voči chorobám a škodcom. Ovocné stromy prvý raz ošetrujte v perióde kvitnutia rozprašovaním priamo na kvety. To vám umožní vyvarovať sa pred nepríjemnosťami spojených s možnými mrazmi, očividne sa zlepší úroda, zvýši sa odolnosť stromčekov voči nákazám. Pre dosiahnutie ešte väčšej úspešnosti je výborné uskutočniť opakované rozprašovanie na listy v perióde viazania plodov a tvorby listov. Pre zvýšenie obsahu cukru v plodoch postriekajte vňať cukrovej repy, stromčeka, viniča alebo keru metódou rozprašovania na listy aj plody dva až tri týždne pred zberom úrody. Ale určite sa presvedčte o tom, že vami používané hnojivo je vyrobené na základe jazerného sapropelu. Prírastok množstva cukru môže byť natoľko očividný, že v takých oblastiach ako vinohradníctvo, ovocinárstvo alebo výroba cukru zohrá dôležitú úlohu v kvalite celej úrody. Nebojte sa o svoje zdravie, nič úrode neuškodí. Humíny z jazerného sapropelu v 1%-om vodnom roztoku sú absolútne bezpečné pre ľudské zdravie.
Najefektívnejšie je použitie kvapalných humínových hnojív rozprašovaním na listy. Kontrola dostatočnosti ošetrenia je veľmi jednoduchá – do úplného zmáčania všetkých lístkov rastliny. Určite doporučujem ošetriť rastliny v perióde začiatočnej vegetácie (vytvorenie troch listov) a je vhodné opakovať postrek v priebehu kvitnutia. Všetky rastliny v záhrade sú veľmi láskavé k humínovým hnojivám. Okrem zväčšenia rozmerov plodov sa viditeľne zväčšuje ich počet. Koreňové plody budú mať lepšie skladovacie vlastnosti počas zimy, miznú vnútrohnilobné procesy a skladové choroby. Rozprašovanie je najlepšie vykonávať skoro ráno ešte pred východom slnka alebo neskoro večer po ochladení vzduchu, aby sa humínový preparát rýchlo neodparoval.
Niektoré rastliny (napríklad citrusy) a kvety (napr.africké fialky) majú pevné listy „ skonštruované“ matkou prírodou tak, aby maximálne potlačili vplyv vonkajších faktorov na rastlinu. V tomto prípade neskúšajte rozprašovať humínové hnojivá metódou postreku na listy. Výsledok bude neurčitý. Čo urobiť? Smelo nalejte vodný roztok hnojiva do pôdy. Efekt bude výborný, hnojiva miniete trošku viac ako pri rozprašovaní na listy(pozorne preštudujte návod k použitiu).
Pri všetkých spôsoboch použitia humínových hnojív vyrobených z jazerného sapropelu sa vyvarujte pred predávkovaním vodného roztoku. Nepozerajte sa na to, že koncentrácia preparátu vo vode obyčajne neprevyšuje 1 %. Pamätajte, že máte do činenia s neuveriteľne biologicky aktívnym prostriedkom. Výsledkom predávkovania bude určite opačný efekt. Ak dávka koncentrátu hnojiva bude väčšia dvakrát (to znamená už 2%-ný roztok!!!), ošetrená rastlina prestane rásť inými slovami upadá do anabiózy, zahlušená hnojivom. Ďalším dôsledkom zvýšenia koncentrácie je záhuba rastliny. V minulom roku jeden záhradkár na východnom Slovensku „ošetril“ 3%-ým vodným roztokom hnojiva polovicu hektára jabloňových sadov -stromčeky zahynuli.
Hnojivá z jazerného sapropelu sa vyznačujú pozoruhodnou vlastnosťou-ich efektívnosť môžeme veľmi jednoducho vizuálne overiť v domácich podmienkach. Za týmto účelom vyberte dva rovanké druhy hociktorej rastliny s rovnakou kondíciou a zasaďte ich do dvoch kvetináčov. Jednu z nich ošetrite vodným roztokom hnojiva a druhú nie. Za dva až tri týždne porovnajte rastliny medzi sebou. Je to neuveriteľné. Čo tým myslím? Vyskúšajte. Je to zaujímavé a poučné.
Účinná látka v postreku
- obsah celkového dusíka ako n v % hmoty minimálne 0.45
- obsah celkového fosforu ako p2o5 v % hmoty minimálne 1.1
- obsah celkového draslíka ako k2o v % hmoty minimálne 1.4
- obsah huminových kyselín v % hmoty minimálne 0.08
- obsah fulvokyselín v g na liter minimálne 0.9
Hodnota pH = 8 – 9.5
Zásady aplikácie postrekov na izbové rastliny
Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.
Medzi aplikáciou rôznych druhov postrekov dodržíme aspoň 3-dňový rozostup.
Postrek aplikujeme na poliate rastliny.
Rastlinu nastriekame z oboch strán listov. Aplikujeme dostatočné množstvo postreku, aby boli listy celé mokré.
Nikdy nestriekame na rastlinu, keď na ňu svieti slnko. Takisto ju po aplikácii postreku umiestnime do polotieňa alebo tieňa. Je vhodné rastliny striekať večer.
Tri dni po postriekaní rastliny by na ňu nemalo pršať ani by sme jej nemali rosiť listy, aby sa neznížila účinnosť postreku.
Postreky aplikujeme v dobre vetranej miestnosti alebo vonku. Pri aplikácii postreku je potrebné mať na sebe ochranné rúško a rukavice.
Chemický postrek vydrží zarobený 2 mesiace, skladujeme ho pri izbovej teplote na tmavom mieste.
Pri aplikácii postreku dbáme na to, aby v miestnosti neboli domáce zvieratá alebo akvárium. Po aplikácii postreku tiež umiestnime rastlinu mimo dosahu domácich zvierat a detí.
Chemické postreky aplikujeme len na elimináciu škodcov, nie preventívne.
Objem: 500 ml
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.